مبادله عهدنامه رعایت بی‌طرفی

مبادله عهدنامه رعایت بی‌طرفی...
donya-e-eqtesad.com 23/10/1927 تاریخ

کلیدواژه ها:#1927، #Donya-e-eqtesad.com، #آبان، #تهران، #دولت، #مسکو، #پارلمان

23 اکتبر 1927 (اول آبان 1306 خورشيدي) عهدنامه رعايت بي طرفي و تامين متقابل که ميان تهران و مسکو امضا شده بود ، مبادله شد. اين عهدنامه هشتم مهرماه همين سال ميان دو کشور تنظيم شده بود که پارلمان ايران با تصويب يک ماده واحده در 27 مهرماه مبادله و اجراي آن را قانوني ساخته بود. تاکنون به لغو اين عهدنامه که داراي هشت فصل است اشاره نشده است. پس از فروپاشي شوروي ، روسيه فدراتيو متعهد به رعايت قراردادهاي آن دولت شده و در حقيقت برجاي آن نشسته است. اتحاد شوروي برجاي امپراتوري يکپارچه روسيه نشسته بود.
Read more: http://www.donya-e-eqtesad.com/news/836733/#ixzz3H909G9uu

---پرطرفدارترین روزنامه اقتصادی کشور---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

آغاز پرواز‌ رفت‌وبرگشت تهران-آستاراخان...
donya-e-eqtesad.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ خودرو
بنا بر اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی تابان، این پروازها روز آینده با پرواز شماره ۶۳۶۹ ساعت ۱۱ صبح آغاز خواهد شد‌. پرواز تهران به آستاراخان و بالعکس...ادامه مطلب»

محمد علی‌شاه قاجار و آخرین زورآزمایی...
donya-e-eqtesad.com 30/06/1909 تاریخ
نهم تیرماه 1288 هجری خورشیدی، محمدعلی‌شاه قاجار به «سلطنت‌آباد» نقل مکان کرد و برای دفاع از خود، دستور ایجاد استحکامات و استقرار توپ داد. به دستور او...ادامه مطلب»

از جیره‌بندی نان تا شروع قحطی...
donya-e-eqtesad.com 09/06/1942 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: در اوایل خرداد ۱۳۲۱ سفارت انگلستان در نامه‌ای به آگاهی دولت ایران رسانید که مقامات نظامی انگلستان خواهان این هستند که برای حفظ جا...ادامه مطلب»

ورود متفقین به خاک ایران...
donya-e-eqtesad.com 25/08/1941 ارتش
گروه تاریخ و اقتصاد: سوم شهریور ۱۳۲۰ در تاریخ معاصر ایران، روزی بود که نیروهای نظامی روس و انگلیس ایران را اشغال کردند. پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹...ادامه مطلب»


EOF