آشنایی با روش تهیه کشک کدو - غذای محلی کرمان

آشنایی با روش تهیه کشک کدو - غذای محلی کرمان...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ تغذبه

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #زردچوبه، #زعفران، #فلفل_سیاه، #مغز، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #کرمان، #کشک، #کلسیم، #گوجه_فرنگی

کشک کدو یک غذای کرمانی است که کالری کمی دارد و در عوض به دلیل داشتن کشک ، سرشار از کلسیم است.
مواد لازم برای کشک کدو:
کدو سبز: ۸ عدد
کشک: يك پیمانه
پیاز داغ: ۲ قاشق غذاخوری
سیر داغ: به میزان لازم
نعناع داغ: به میزان لازم
مغز گردو: ۳۰ گرم
نمک ، فلفل ، زردچوبه: به میزان لازم
روغن: به میزان لازم
طرز تهیه کشک کدو:
کدوها را پوست بگیرید و سرخ کنید. اگر مشکل اضافه وزن دارید ، می‌توانید آنها را بخار پز کنید. در ظرف دیگری ، پیاز و سیر را خرد و سرخ کنید و به کدوها اضافه کنید. نمک ، فلفل سیاه و زردچوبه را هم در همین مرحله اضافه کنید.
حالا در ظرف را بگذارید تا کدوها آب بیندازند و کم کم آب آن‌ها کشیده شود. در صورت تمایل می‌توانید ۲عدد گوجه فرنگی را هم خرد کرده و در غذا بریزید تا همراه با کدوها بپزند. کدوها را با گوشت کوب بکوبید تا نرم و یکدست شوند.
سپس مغز گردوی خرد شده یا پودر گردو را هم به غذا اضافه کرده و همراه با کشک به مواد اضافه کنید. اجازه دهید تا آب کشک کدو تبخیر شده و کمی در تابه سرخ شود. حالا مقدار دیگری کشک به آن اضافه کرده و در ظرف بکشید.
روی کشک کدو را با پیازداغ ، سیرداغ ، نعناع داغ و گردو تزئین کنید. در صورت تمایل می‌توانید کمی از کشک را با زعفران دم کرده مخلوط کرده و برای تزئین استفاده کنید.
---همشهری آنلاین:<br>کشک کدو یک غذای کرمانی است که کالری کمی دارد و در عوض به دلیل داشتن کشک ، سرشار از کلسیم است.---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
غذاهایی ضد سرماخوردگی، دوستان ما در پاییز...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ تغذبه
چیزی که در پیشگیری و درمان سرماخوردگی مهم است تقویت سیستم ایمنی بدن است؛ اما چگونه؟ چطور سیستم ایمنی بدنمان را تقویت کنیم؟ همان طور که می‌دانید رژیم غ...ادامه مطلب»

آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۴/۰۵ طبیعت
آلاینده‌های سرطان‌زای هوای تهران کاهش یافته است محیط زیست > آلودگی - همشهری آنلاین: قطع دریافت ریفورمیت بنزین از پتروشیمی‌ها و افزایش توزیع بنزین پاک...ادامه مطلب»

۹ یار سلامتی به شرط اعتدال...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۲۹ سلامت
تغذیه > توصیه‌ها و آداب - همشهری آنلاین: اگر چه گاهی محققان به نتایج جدیدی می‌رسند و ساز دیگری کوک می‌کنند اما همگی بر یک موضوع اتفاق نظر دارند و آن ...ادامه مطلب»

آشنایی با روش تهیه کشک و بادمجان رژیمى...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۲۹ تغذبه
برای سلامت هر چه بیشتر بدن،‌بهتر است غذاها، سالم‌تر و رژیمی‌تر تهیه شوند. آماده سازی :45 دقیقه پخت :30 دقیقه مواد لازم جهت تهیه كشك و بادمجان رژیمى با...ادامه مطلب»

آشنایی با روش تهیه آبگوشت نذری...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۸/۱۳ تغذبه
تغذیه > غذای اصلی - همشهری آنلاین: آبگوشت نذری یکی از چندین نذری است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. مواد لازم برای آبگوشت نذري: گوشت گو...ادامه مطلب»


EOF