http://www.ion.ir/News/11167.html

http://www.ion.ir/News/11167.html ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۰۹ فرهنگ

کلیدواژه ها:#آزاد، #آلرژی، #آموزشی، #آنلاین، #اجتماع، #ارتباط، #ارومیه، #استرس، #افسردگی، #ایران، #توده، #جمعیت_هلال_احمر، #رادیو، #روزنامه_ایران، #زندگی، #زندگی_سالم، #سرطان، #لندن، #محک، #مدرس، #هلال_احمر، #چربی_خون، #کنکور

سید شمس‌الدین اطهاری جوان 31 ساله ملکانی با انجام تحقیق و پژوهش در زمینه ایمنی شناسی پزشکی ، ثبت 12 مورد اختراع ، 16 کتاب در نشریات دانشجویی و ارائه 48 مقاله بین‌المللی ، موفق شد عنوان دانشجوی برگزیده سال 94را کسب کند.
ایران آنلاین/ این جوان آذربایجانی که پس از گذراندن دوره دکترای عمومی دامپزشکی ، موفق به اخذ رتبه یک دوره تخصصی ایمنی شناسی پزشکی شده است ، در کنار تحقیق و پژوهش به فعالیت‌های فرهنگی نیز پرداخته و پژوهش‌های فرهنگی را اصلی‌ترین نیاز دانشجویان کشور معرفی می‌کند.
این دانشجوی نمونه که ریشه علاقه به رشته دانشگاهی‌اش را در دوران کودکی و کنجکاوی‌های کودکانه‌اش به علوم طبیعت می‌داند ، می‌گوید ، از کودکی به مباحث علمی علاقه فراوان داشتم و هرجا صحبت از مسائل مربوط به طبیعت بود با کنجکاوی شرکت می‌کردم ، علاقه فردی به علوم زیستی و جانوری باعث شد تا در مقطع دبستان و بالاتر ، مطالعه کتاب‌هایی که به نحوی با طبیعت مرتبط می‌شد را در برنامه روزانه خود قرار دهم و این علاقه تا جایی ادامه یافت که رشته تجربی را با اطمینان تمام و کمال در دوره دبیرستان برگزیدم و تصمیم گرفتم تا رسیدن به اهداف و موفقیت پیش رفته و از هر گونه تلاشی غافل نشوم. در آن زمان کلاس تقویتی یا دوره‌ای که به موفقیت در کنکور کمک می‌کند وجود نداشت و من با کمک دبیرانم در دبیرستان ارومیه و کتاب‌های درسی ، سکوی پرتابم را به سوی آینده ساختم و از هیچ گونه تلاشی دریغ نکردم.
دانشجوی نمونه دانشگاه تربیت مدرس ادامه می‌دهد ، قبولی در دکترای عمومی رشته دامپزشکی با کسب رتبه 194 ، برای خانواده‌ام بهترین هدیه‌ای بود که تا آن لحظه گرفته بودند. اگرچه پدر و مادرم از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نبودند ، اما همواره مرا تشویق می‌کردند تا با جدیت پله‌های ترقی را طی کنم و دوران تحصیلم را در دانشگاه با کمک والدینم بدون هیچ دغدغه و مشکلی گذراندم. سال 88 فارغ‌التحصیل شدم و با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده بودم و با توجه به علاقه‌ام ، رشته ایمنی شناسی پزشکی را انتخاب کردم.
اگرچه پدر و مادرم از تحصیلات دانشگاهی برخوردار نبودند ، اما همواره مرا تشویق می‌کردند تا با جدیت پله‌های ترقی را طی کنم و دوران تحصیلم را در دانشگاه با کمک والدینم بدون هیچ دغدغه و مشکلی گذراندم. سال 88 فارغ‌التحصیل شدم و با توجه به اطلاعاتی که کسب کرده بودم و با توجه به علاقه‌ام ، رشته ایمنی شناسی پزشکی را انتخاب کردم
سید شمس‌الدین اطهـــــاری ، ایمنی شناسی پزشکی را یکی از رشته‌های مهم قابل پیشرفت در جامعه ما و دنیا معرفی کرده و می‌گوید: اهداف این رشته ، به منظور تشخیص بسیاری از بیماری‌ها مانند سرطان پایه‌گذاری شده و به تجزیه و تحلیل عملکرد سیستم ایمنی بدن باز می‌گردد. برای نمونه ، در بیماری‌هایی نظیر سرطان ، اگر چه پس از تشخیص و درمان و خارج ساختن توده و انجام روش‌های مداخله‌ای مانند رادیو تراپی ، مشکل رفع شده است اما ممکن است برخی بافت‌های سرطانی از دید جراح پنهان بماند. هدف از رشته ایمنی شناسی پزشکی ، رد‌یابی ریشه‌های سرطان از طریق سلول‌های سیستم ایمنی است. از طرف دیگر تولید واکسن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری به اهداف این رشته مربوط می‌شود.
دانشجوی نمونه کشوری به یکی از تحقیقاتش در زمینه ارتباط کنترل بیماری آسم با معنویات اشاره کرده و در این رابطه می‌گوید ، بیشترین حوزه فعالیت من در این رشته به درمان و پیشگیری از بیماری‌هایی مانند آسم و آلرژی باز می‌گردد که شاخه‌ای از ایمونولوژی محسوب می‌شود. تولید نانو دارو برای درمان آسم که هم‌اکنون در فاز نهایی قرار داریم ، تحقیق بر تأثیر‌گذاری گروهی از داروهای گیاهی برای کنترل بیماری و تحقیقی که ارتباط آسم و مذهب را مشخص کرده است از فعالیت‌هایی است که در دوران دانشجویی انجام داده‌ام.
دکتر اطهاری درباره پژوهشی که تأثیر‌گذاری به جا آوردن مناسک مذهبی و قدرت ایمان را با بهبودی علائم آسم و از بین بردن حملات اشاره دارد ، می‌گوید ، آسم یک بیماری روان تنی است که به جنبه‌های ژنتیکی ، روانی و محیطی در پیدایش علائم آن نقش دارند. استعدادهای وراثتی و مادرزادی زمینه بروز علائم اولیه بیماری را فراهم می‌کند و زمانی که فرد در معرض استرس‌های شدید محیطی و شوک‌های عاطفی قرار می‌گیرد ، آزاد شدن یک سری میانجیگرهای شیمیایی از سلول‌های سیستم ایمنی بر دستگاه تنفس تأثیر گذاشته و باعث تنگ شدن مجاری تنفسی و سختی تنفس می‌شوند. از طرف دیگر ، عوامل محیطی مانند ، قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های محیطی و گرد و غبار شانس وقوع حملات را تشدید می‌کند. در این پژوهش که ابتدا با بررسی روی 975 بیمار در لندن انجام گرفت ، این نتیجه پیدا شد ، که استفاده از تکنیک‌های یوگا و مدیتیشن احتمال وقوع حملات را به طرز چشمگیری کاهش می‌دهد و جالب این بود که از 100 تمرین یوگا ، تنها سه حرکت در کنترل بیماری تأثیر‌گذار بود که این تمرینات به عمل سجده در نمازهای یومیه مسلمانان شباهت زیادی دارد. دانشجوی نمونه کشوری ادامه می‌دهد ، این پژوهش را بومی‌سازی کردیم و مشاهدات در افرادی که به طور مرتب نماز می‌خوانند ، به طور کامل بررسی شد. نتایج این تحقیقات نشان داد ، تغییر آناتومی ریه در حالت سجده ، به فرد کمک می‌کند تا بهتر نفس بکشد و انقباض عضلات در بیماران مبتلا به آسم کمتر اتفاق می‌افتد. شواهد نشان داد ، در افراد مبتلا به آسم زمانی که دسترسی به دارو امکان پذیر نباشد قرار داشتن در حالت سجده برای 5 دقیقه نجات بخش خواهد بود.
این جوان موفق که در فعالیت‌هایی مانند مددکاری در مراکزی نظیر محک و جمعیت هلال احمر فعالیت دارد به نقش همکاری‌های فرهنگی دانشجویان تأکید داشته و ادامه می‌دهد ، همواره به دوستان دانشجویم پیشنهاد می‌کنم که فعالیت‌های فرهنگی را جدی بگیرند. کمک به ترویج فرهنگ و عادات صحیح در سطح جامعه و سبک زندگی سالم ، باید از مراکز آموزشی آغاز شود. با کمک پژوهشگران و محققان و دانشجویان می‌توان بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را مرتفع ساخت و فرهنگ حمایت از تولیدات ملی و ترویج عادت‌های صحیح مصرف را پایه‌گذاری کرد.
این محقق 31 ساله ، ادامه می‌دهد ، شرکت در فعالیت‌های فرهنگی در دوره دانشجویی باعث شده است تا حس همدلی و تجربه زندگی و تحقیق در کنار هموطنانم را تجربه کنم. به نظر من پژوهشگری که در کنار مردم حضور نداشته باشد و مشکلات آنها را از نزدیک حس نکند ، نمی‌تواند موفق شود. این جوان موفق که در فعالیت‌هایی مانند مددکاری در مراکزی نظیر محک و جمعیت هلال احمر فعالیت دارد به نقش همکاری‌های فرهنگی دانشجویان تأکید داشته و ادامه می‌دهد ، همواره به دوستان دانشجویم پیشنهاد می‌کنم که فعالیت‌های فرهنگی را جدی بگیرند. کمک به ترویج فرهنگ و عادات صحیح در سطح جامعه و سبک زندگی سالم ، باید از مراکز آموزشی آغاز شود. با کمک پژوهشگران و محققان و دانشجویان می‌توان بخش عظیمی از مشکلات اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی را مرتفع ساخت و فرهنگ حمایت از تولیدات ملی و ترویج عادت‌های صحیح مصرف را پایه‌گذاری کرد. این دانشجو که تاکنون موفق به ثبت اختراع دستگاه کاهنده چربی خون با امواج و کاهش استرس و افسردگی را با امواج الکترو مغناطیس در فاز حیوانی دارد ، تأکید می‌کند ، حضور در اجتماع و مشارکت در فعالیت‌های اجتماعی مراحل تحقیقات را به سمت کاربردی شدن پیش می‌برد و زمینه تکیه بر تولیدات ملی و پیشرفت را فراهم می‌سازد.
منبع :روزنامه ایران


------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
تمام اتفاق های دردناک بعد از خودکشی در مترو ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ خودرو
عضو شورای اسلامی شهر تهران، آمار رسمی خودکشی در ایستگاه های مترو تهران در سال گذشته را بیش از 17 مورد عنوان کرده بود. مشکلات بعد از خودکشی در ایستگاه‌...ادامه مطلب»

بهاره رهنما از چگونگی شکل گیری حلقه سفیران دیابت و راه های مبارزه با ا...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ اخبار
بهاره رهنما، سحر دولتشاهی، کمند امیر سلیمانی، سام درخشانی و سروش صحت سفرای دیابت ایران شده‌اند. ایران آنلاین /این 5 بازیگر سینما و تلویزیون کشور که حل...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نگاهی به وضعیت شعر در کتاب‌های درسی/ زاغکی قالب پنیری دید! ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۱۶ فرهنگ
وقتی آموزش و پرورش ایران مدرن شد، همه می‌دانستند که نباید شعرهای پیچیده‌ خاقانی یا برخی معماگویی‌های اواخر سبک هندی، وارد کتاب‌های درسی شود. اولین شعر...ادامه مطلب»

ورزش‌های مقاومتی: مرد هم مردهای قدیم!؟ ...
seemorgh.com ۱۳۹۴/۰۱/۲۶ سلامت
اگر مردی هدف‌اش تناسب اندام و رسیدن به سطح مناسب تستوسترون باشد، یكی از كارهایی كه باید انجام دهد ورزش‌های مقاومتی است. همین یك جمله كافی نیست؟ «سطح ...ادامه مطلب»


EOF