شهر یک میلیارد دلاری که خانه هیچکس نیست

شهر یک میلیارد دلاری که خانه هیچکس نیست ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #ارتباطات، #بازار، #خانه، #قالب، #مرز، #نیومکزیکو، #هوشمند

در میان فلات‌های خشک و بیابانی صحرای جنوب نیومکزیکو ، ‌ میان نقطه‌ای که اولین آزمایش بمب اتمی در جهان انجام شد و مرز میان آمریکا و مکزیک ، شهری جدید درحال متولد شدن از میان شن‌ها است.
براساس گزارش CNN ، اين شهر كه براي جمعيتي برابر 35 هزار نفر طراحي شده‌است ، محله‌اي مدرن و تجاري را به نمايش خواهد گذاشت كه در آن مناطق مسكوني ويلايي ، خيابان‌هاي نوساز ، ‌پارك‌ها ، مراكز خريد و يك كليسا ساخته خواهد شد. اما قرار نيست اين شهر خانه هيچكسي باشد.
پروژه شهر CITE (مخفف مركزي براي نوآوري ، آزمايش و ارزيابي) مدلي تمام و كمال از يك شهر معمولي آمريكايي است كه قرار است از آن به عنوان محيطي آزمايشگاهي براي فناوري‌هاي جديدي استفاده شود كه قرار است در آينده محيط‌هاي شهري را متحول سازند.
اين طرح يك ميليارد دلاري كه توسط شركت فناوري و ارتباطات دوربرد پگاسوس گلوبال در دست اجرا قرار گرفته‌است ، مساحتي برابر 38 كيلومتر مربع دارد كه به آزمايش‌هاي بلند‌پروازانه‌اي در حوزه حمل و نقل ، ساخت و ساز ، ارتباطات و امنيت اختصاص خواهد يافت. اين شهر-آزمايشگاه از مناطق ويژه‌اي براي توسعه شكل‌هاي جديدي از كشاورزي ، انرژي و تصفيه آب برخوردار است. شبكه زيرزميني جمع‌آوري اطلاعاتي نيز به ثبت بازخوردها در زمان حقيقي و با جزئيات دقيق خواهد پرداخت.
به گفته رابرت بروملي رئيس شركت پگاسوس ، هدف ايجاد محيطي است كه در آن بتوان محصولات و خدمات و فناوري‌هاي جديد را ارائه كرده و به آزمايش گذاشت بدون اينكه در روند زندگي عادي مردم خللي ايجاد شود.
بدون وجود نگراني از حضور جمعيتي از شهروندان ، قابليت‌هاي نامحدودي ايجاد خواهند شد. براي مثال خودروهاي بدون راننده مي‌توانند در جاده‌هاي هوشمند و پاسخگو به آزمايش گذاشته شوند و از آسمان توسط پهپادهاي ترافيكي مورد نظارت قرار گيرند. خانه‌هايي با قابليت مقابله با فجايع طبيعي در اين شهر بنا خواهد شد كه از قابليت‌هاي روباتيك برخوردار خواهند بود. منابع جايگزين انرژي مانند انرژي توريوم را نيز مي‌توان در مقياس محدود به اين شهر مورد آزمايش قرار داد.
بروملي اين شهر را حد‌ واسطي ميان آزمودن يك فناوري و در دسترس قرار دادن آن براي عموم توصيف مي‌كند كه مي‌تواند محصولات و خدمات آماده ارائه‌تري را روانه بازار سازد. به گفته وي آمريكا همواره ثروت كلاني را روي تحقيقات سرمايه‌گذاري مي‌كند و تنها دو تا سه درصد آن در قالب محصولات تجاري بازگشت دارد ، اما اين مجتمع مي‌تواند سطح بازگشت سرمايه را تا حد زيادي افزايش دهد.
انتظار مي‌رود با انتخاب منطقه جديد براي بناي اين شهر ، ‌كار ساخت و ساز آن تا اوايل سال 2018 به پايان برسد. پگاسوس انتظار دارد شهر آزمايشي‌اش مشترياني از بخش‌هاي تجاري و عمومي ، ‌از جمله سازمان‌هاي دولتي ، ‌موسسه‌هاي دانشگاهي و تعدادي از بزرگترين شركت‌هاي فناوري جهان را به سوي خود جذب كند و به تدريج به عنوان رقيبي براي قطب‌هاي فناوري بزرگ جهان مانند سيليكون‌ولي شناخته شود.
------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : سفر رئیس جمهوری به ایتالیا و فرانسه ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۱/۱۳ اخبار
در سفر دکتر روحانی به ایتالیا و فرانسه 18 شرکت در حوزه فناوری همراه ما بودند که با حمایت های رئیس جمهوری با طرفین خود به نتایجی در زمینه انعقاد قراردا...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

کشف جام مرمری بی‌نظیر در شهر سوخته ...
dolat.ir ۱۳۹۳/۱۰/۰۹ تاریخ
کشف جام مرمری بی‌نظیر در شهر سوخته در این کاوش ها از داخل گور یک زن حدود 28 تا 30 ساله و کودکش جامی مرمری و بسیار زیبا بدست آمد که تاکنون در شهر سوخت...ادامه مطلب»


EOF