وزیر راه و شهرسازی : جمهوری آذربایجان برای لغو متقابل روادید رانندگان ایرانی اقدام کند ایران به طور یکجانبه لغو روادید رانندگان آذربایجانی را اجرا کرده و اقدام متقابل برای گسترش هر چه بیشتر ترددها را

وزیر راه و شهرسازی : جمهوری آذربایجان برای لغو متقابل روادید رانندگان ایرانی اقدام کند ایران به طور یکجانبه لغو روادید رانندگان آذربایجانی را اجرا کرده و اقدام متقابل برای گسترش هر چه بیشتر ترددها را...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۲/۰۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Dolat.ir، #آذربایجان، #آستارا، #آسیای_میانه، #ارمنستان، #اروپا، #استانبول، #اسلامی، #اعتبار، #امیرآباد، #ایران، #ایرانی، #بازار، #باکو، #بهشهر، #تبریز، #ترکیه، #تهران، #جمهوری_آذربایجان، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جمهوری_چک، #جهانی، #خاورمیانه، #خبر، #خزر، #خلیج_فارس، #دریای_خزر، #دریای_سیاه، #دولت، #راه_آهن، #رشت، #رو-رو، #روسیه، #سرمایه_گذاری، #سند، #سیاست، #شهرسازی، #صندوق_توسعه_ملی، #عباس_آخوندی، #فارس، #قزوین، #قطار، #مبادلات_تجاری، #مرز، #مشهد، #میانه، #نخجوان، #وزیر، #وزیر_اقتصاد، #وزیر_راه، #وزیر_راه_و_شهرسازی، #پایگاه_اطلاع_رسانی_دولت، #پیشین، #چینی، #کارگروه، #کمیسیون_مشترک، #گرجستان


وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران از مقدمه چینی برای مذاکره با شرکت هایی از جمهوری چک به منظور سرمایه گذاری در پروژه ریلی رشت- آستارا خبر داد و اقدام جمهوری آذربایجان برای لغو متقابل روادید رانندگان ایرانی را خواستار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، « عباس آخوندی » در دیدار با « شاهین مصطفی یف » وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان ، به توافقنامه های پیشین دو کشور اشاره کرد و گفت: برای تسریع در اتصال ریلی ایران و آذربایجان ، زیرسازی مسیر ریلی قزوین- رشت 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 30 کیلومتر آن ریل گذاری شده است.
آخوندی افزود: با توجه به اهمیت فعال شدن راهگذر جنوب- شمال و توافقنامه های صورت گرفته در این زمینه ، پایانه مرزی در آستارا ساخته می شود تا بتوان از طریق خطوط ریلی به ترکیه سفر کرد.
وی ادامه داد: ایران ، آذربایجان و گرجستان در مسیر دریای سیاه تا خلیج فارس منافع مشترک دارند و هر سه کشور باید برای بهره مندی از سهم بازار جهانی در این مسیر تلاش کنند.
وی گفت: در بندر امیرآباد (بهشهر) امکان استفاده از کشتی های رو-رو برای ورود قطارها در حال فراهم شدن است و طبق برنامه زمان بندی شده برای ارائه خدمات به آذربایجان آماده ایم.
آخوندی با تاکید بر لزوم کاهش عوارض عبور تریلی از سوی هر دو کشور ، از عملیاتی شدن تردد پنج هزار کامیون در روز در ماه گذشته قدردانی کرد و افزود: سیاست راهبردی ایران افزایش تردد و مبادلات تجاری بین ایران و کشورهای دیگر است.
وی تاکید کرد ایران به طور یکجانبه لغو روادید رانندگان آذربایجانی را اجرا کرده و اقدام متقابل برای گسترش هر چه بیشتر ترددها را خواستار است.
وزیر راه و شهرسازی گفت: برای افزایش ظرفیت پروازها از 10 پرواز کنونی آمادگی داریم.
آخوندی همچنین بر راه اندازی قطار مسافری تا مرز آستارا و استفاده از خط ریلی آستارا- باکو- تفلیس- استانبول تاکید کرد.
آخوندی اعلام کرد برای تامین اعتبار ادامه پروژه ریلی رشت- آستارا ، مقدمه برگزاری مذاکره با صندوق توسعه ملی و سرمایه گذاران جمهوری چک چیده شده است.
** ساخت مشترک پل در مرز دو کشور برای اتصال ریلی
شاهین مصطفی یف درباره چهارمین سفر خود به ایران در پنج ماه گذشته گفت: در این سفر تا دو روز آینده با تشکیل کارگروه ریلی ، دو طرف درباره عملیاتی کردن توافق ها به نتیجه خواهند رسید.
وزیر اقتصاد و صنعت جمهوری آذربایجان افزود: هدف از این سفر نهایی کردن اسناد برای امضا در سفر رئیس جمهوری آذربایجان به ایران است که از جمله آنها ساخت پل روی رودخانه آستاراخان و دومین سند اتصال خطوط ریلی دو کشور است.
رئیس طرف آذربایجانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی دو کشور است ، ادامه داد: این کشور برای ساخت هشت کیلومتر مسیر ریلی در خاک آذربایجان و اجرای مشترک پل در مرز دو کشور برای اتصال ریلی آمادگی دارد.
وی با حمایت از کاهش تعرفه های تردد رانندگان بین دو کشور ، اضافه کرد: با اتصال خطوط ریلی میزان عبور کامیون ها و تعرفه ها و خرج های اضافی کاهش می یابد.
مصطفی یف گفت: با اتصال ریلی دو کشور ، ایران از طریق آذربایجان به گرجستان و سپس به روسیه و اروپا متصل می شود و این مسیر می تواند برای انتقال سریع بار و مسافر مورد توجه قرار گیرد.
وی بر ایجاد خط ریلی نخجوان به تبریز- مشهد و تهران تاکید کرد و افزود: با تکمیل راه آهن رشت- آستارا می توان از این مسیر تردد کرد.
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران بیست و نهم دی ماه امسال اعلام کرد ایران برای اتصال کریدور خاورمیانه به آسیای میانه در حال فعال سازی چهار مسیر مهم منطقه ای است.
وی نخستین کریدور را بین ایران- ارمنستان از مسیر ترکیه و دسترسی به دریای سیاه معرفی کرد.
دومین کریدور از طریق جمهوری آذربایجان به دریای سیاه متصل می شود و سومین مسیر از طریق بندر امیرآباد در دریای خزر به گرجستان و سپس دریای سیاه می رسد.
به گفته آخوندی ، چهارمین را دسترسی به دریای سیاه از طریق کریدور ارمنستان و بندر « پوتی » است.

------
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت خبر داد: پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی نیمه فعال آغاز ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ اخبار
محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود اعلام کرد پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ورشکسته و نیمه فعال آغاز می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، ...ادامه مطلب»


EOF