۹۷درصد موبایل‌ها در بازار قاچاق هستند

۹۷درصد موبایل‌ها در بازار قاچاق هستند ...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۵/۱۰/۲۷ اخبار

کلیدواژه ها:#Eghtesadeiranonline.com، #آنلاین، #اتاق_بازرگانی_و_صنایع_و_معادن_ایران، #ارتباطات، #ایالات_متحده، #ایران، #بازار، #بازاریابی، #بازرگانی، #بخش_خصوصی، #جهانی، #خرید_آنلاین، #خودرو، #خودروهای_وارداتی، #دلار، #دولت، #سازمان_تجارت_جهانی، #عابدین، #فدراسیون، #فرهاد، #مالیات، #معادن_ایران، #مکنزی، #هوشمند، #واردات، #وزیر، #وزیر_ارتباطات_و_فناوری_اطلاعات

رئیس فدراسیون واردات ایران با بیان اینکه ۹۷درصد موبایل‌های موجود در بازار قاچاق هستند ، گفت: ارزش این بازار ۱.۵ برابر بازار خودروهای وارداتی در کشور است.

فرهاد احتشام‌زاد در نشست صبحانه کاری اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بخش‌خصوصی رتبه هشتم را در درآمدزایی دولت از محل مالیات دارد ، گفت: به دلیل اینکه فعالیت بخش خصوصی در کشور شفاف است و نظام‌مند کار می‌کند ، بنابراین سالانه کنترل شده و در بخش مالیات ، دولت می‌توان از این محل کسب درآمد کند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات بخش واردات مربوط به انجمن موبایل ایران است ، افزود: ۹۷ درصد واردات موبایل در کشور به صورت قاچاق انجام می‌شود و ۳ درصد رسمی است؛ در حالیکه ارزش این واردات ۲.۵ تا ۳ میلیارد دلار در سال است.

رئیس فدراسیون واردات ایران با اشاره به اینکه در واقع ۱.۵ برابر واردات خودرو ، ارزش این بازار است ، اظهار داشت: موضوع رجیستری موبایل‌ها از مدت‌ها پیش مطرح شده است و متاسفانه علیرغم اینکه یکسال از این موضوع گذشته؛ اما هنوز اجرایی نشده است.

وی ادامه داد: چرا در این زمینه راهکارهایی به اجرا نمی‌رسد تا فعالان اقتصادی زیان نبینند؟ زیرا وقتی توان بخش‌خصوصی کاهش یابد ، به زیان دولت هم هست.

همچنین در این نشست ، بابک عابدین با بیان اینکه اهمیت IT در مدرن‌سازی و فرآیند اتوماسیون کلیه صنایع بر کسی پوشیده نیست ، گفت: بنگاههای اقتصادی و صنایع همواره به دنبال افزایش بهره‌وری در سود و ارتقای توان فناوری اطلاعات در تولیدات و خدمات خود هستند.

به گزارش مهر ، وی با بیان اینکه طبق آمار سازمان تجارت جهانی ، سرانه درآمد جهانی خدمات و محصولات IT در حدود ۳.۸ تریلیون دلار است ، گفت: یک چهارم آن ، سهم ایالات متحده آمریکا با بیش از ۱۳۵ هزار موسسه کوچک ، متوسط و بزرگ بوده و حدود ۷.۱ درصد تولید ناخالص آمریکا را به خود اختصاص داده است.

رئیس هیات‌مدیره اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به اینکه موسسه جهانی مکنزی برآورد کرده است که تا سال ۲۰۲۰ نیز ، ۹۴۰ میلیون نفر معادل یک تریلیون دلار خرید آنلاین انجام می‌دهند ، گفت: بنا بر اعلام این موسسه ، رشد فروش آنلاین از سال ۲۰۱۴ به طور مستمر ۱۵ درصد در سال است.

عابدین ادامه داد: در صنایعی مانند چاپ و بسته‌بندی ، تولید سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی مانند سیستم مدیریت اطلاعات ، سیستم‌های اتصال شبکه‌های خطوط تولید ، حسابداری خاص ، سیستم‌های هوشمند کنترل کیفیت ، این توان در کشور وجود دارد که آنها را بومی‌سازی و صادراتی کرد.

به گفته وی ، IT از معدود صنایعی است که به راحتی می‌توان در بازارهای مصرف برای آن بازاریابی و بازارسازی کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

اهم اخبار اقتصادی ایرنا در هفته گذشته؛ لغو تحریم برخی از شرکت های صنع...
irna.ir ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ اقتصاد
تهران- ایرنا- خسارت بیش از 1500میلیارد تومانی حادثه ساختمان پلاسکو، لغو تحریم شمار دیگری از شرکت های مرتبط با صنعت نفت ایران از سوی اتحادیه اروپا و اع...ادامه مطلب»


EOF