جزئیات تاسیس بانک جدید ایرانی - اروپایی

جزئیات تاسیس بانک جدید ایرانی - اروپایی...
jamejamonline.ir ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ اقتصاد

کلیدواژه ها:#، #Jamejamonline.ir، #آنلاین، #اروپا، #اروپایی، #اسفند، #اسلامی، #ایران، #ایرانی، #بانک_سرمایه، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_جمهوری_اسلامی_ایران، #تحریم، #جام_جم، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #جهانی، #حاجی، #خبر، #سوئیفت، #قانونی

سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 09:12
یک مدیر ارشد بانکی از ایجاد بانک ایرانی-اروپایی با عضویت ۳ ایرانی و ۴ اروپایی در ترکیب هیات مدیره خبر داد و گفت: سهم ایران ۴۷ درصد و طرف خارجی ۵۳ درصد است.
به گزارش جام جم آنلاین ، احمد حاجی محمدی در گفتگو با مهر گفت: بانک های بین المللی ، بانک های ایران را به لحاظ شفافیت و کارآمدی بررسی کرده اند و اکنون قرار است که یک بانک ایرانی - اروپایی با سهام ۴۷ درصدی ایران و ۵۳ درصدی طرف اروپایی در یکی از کشورهای اروپا ایجاد شود.
یک مدیر بانکی با تاکید بر ضرورت توسعه روابط بانکی ایران با کشورهای اروپایی افزود: بر این اساس ترکیب هیات مدیره این بانک را هفت نفر تشکیل می دهند که در این میان ، طرف ایرانی سه عضو در هیات مدیره و طرف اروپایی ۴ عضو در هیات مدیره دارند و قرار است در اوایل سال ۹۶ در اروپا تاسیس شود.
وی تصریح کرد: از طرف ایران برای عضویت در هیات مدیره این بانک سه نفر معرفی شده اند که باید به تائید بانک مرکزی کشور مربوطه برسد؛ این درحالی است که سهم ایران در این بانک بعد از راه اندازی پرداخت خواهد شد و مبلغی که باید بابت سپرده قانونی و اولیه نزد بانک مرکزی این کشور اروپایی سپرده گذاری شود ، از سوی شرکا تامین خواهد شد تا در آینده ، بتوانیم آن را پرداخت کنیم.
مدیر اداره بین الملل بانک سرمایه گفت: این بانک به دلیل ماهیت سهامداری خود ، هیچ گاه تحریم نبوده و سیستم سوئیفت حتی در زمان تحریم نیز برای بانک سرمایه باز بوده است و در سطح جهانی ، وقتی صحبت از همکاری با آن به میان می آید ، همواره به عنوان یک بانک شفاف مطرح بوده و اکنون هم ، تبادل اطلاعات با طرف های اروپایی انجام شده است.
وی اظهار داشت: در این میان این بانک اروپایی به ما پیشنهاد همکاری داده است و ما با توجه به شرایط ، این درخواست را پذیرفته ایم و اکنون ، منجر به ایجاد بانک مشترک ایرانی- اروپایی شده است؛ در این میان مکاتبات لازم با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هم صورت گرفته که موضوع در دست بررسی است.
حاجی محمدی در خصوص خرید سهام بانک های خارجی نیز گفت: برای خرید سهام یکی از بانکهایی که در اروپا به فروش گذاشته شده است ، ورود کرده ایم ولی هنوز این خرید قطعی نشده است؛ اما به هرحال برای تاسیس و ایجاد شعب در خارج از کشور ، بانک مرکزی دستورالعملی دارد که ما نیز بر اساس آن عمل خواهیم کرد.

---یک مدیر ارشد بانکی از ایجاد بانک ایرانی-اروپایی با عضویت ۳ ایرانی و ۴ اروپایی در ترکیب هیات مدیره خبر داد و گفت: سهم ایران ۴۷ درصد و طرف خارجی ۵۳ درصد است. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»


EOF