گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد | آماده باش مدیریت بحران

گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد | آماده باش مدیریت بحران...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۶/۰۳/۱۱ طبیعت

کلیدواژه ها:#Hamshahrionline.ir، #آنلاین، #استان_سیستان_و_بلوچستان، #ایسنا، #بلوچستان، #بیمه، #خبر، #خرداد، #سرباز، #سیستان، #سیستان_و_بلوچستان، #مرداد، #نیکشهر، #همشهری، #همشهری_آنلاین، #هواشناسی، #وزارت_جهاد، #وزارت_جهاد_کشاورزی، #چابهار، #کنارک، #کنون

گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد و بی سابقه‌ترین روزهای این استان از نظر دمای هوا پشت سر گذاشته شد و مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان در این باره توضیح داد.
غلامرضا اربابی در گفت‌وگو با ایسنا ، در این باره گفت: گرمای بي‌سابقه‌ای از روز شنبه 6 خرداد در استان سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست.
وی با بیان اینکه این گرما در مناطق جنوبی استان از جمله راسک ، سرباز ، نیکشهر ، قصرقند ، کنارک ، چابهار و ... نمود بیشتری داشت ، اظهار کرد: دمای هوای ثبت شده در این مناطق از زمان ایجاد ایستگاه‌های هواشناسی در استان تا کنون بی سابقه بوده و رکورد دمای هوا در این مدت شکسته شد. به طوریکه در برخی از این شهرستان‌ها دمای 56 درجه سانتیگراد به ثبت رسید.
مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این وضعیت تا دیروز ادامه داشت ، گفت: از شب گذشته با آغاز وزش بادهای 120 روزه سیستان میانگین درجه هوای استان بین 6 تا 8 درجه کاهش یافته است و پیش بینی‌ها حاکی از این است که دیگر دما تا به این حد افزایش نخواهد یافت.
اربابی درباره خسارات ناشی از دمای هوا گفت: یکی از پیامدهای افزایش دما مشکلات ناشی از افت ولتاژ در برخی مناطق بود. ما در سال‌های گذشته در ماه‌های تیر و مرداد مصرف برقمان در حدود 1300 مگاوات بود اما روز گذشته مصرف برق نیز در استان رکورد زده و به 1421 مگاوات رسید که این موضوع سبب نوسانات برق و افت ولتاژ در برخی از مناطق روستایی شد.
وی با بیان اینکه برخی از گزارش‌ها نیز حاکی از تلف شدن چندین رأس دام و طیور است ، تصریح کرد: در بخش کشاورزی نیز خساراتی به دلیل کمبود آب به برخی از مزارع وارد شده است که وزارت جهاد کشاورزی با همکاری صندوق بیمه اقدامات خود را آغاز کرده است تا خسارات کشاورزان و باغداران در این زمینه جبران شود.
تشکیل جلسه مدیریت بحران استان در پی گرمای بی سابقه در سیستان و بلوچستان
مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان از تشکیل جلسه شورای مدیریت بحران استان در پی گرمای هوا در همان اوایل هفته خبر داد و افزود: در این جلسه بر ضرورت تأمین برق و همچنین آب شرب این مناطق تاکید شده و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شد.
وی با بیان اینکه گرمای هوا در سیستان و بلوچستان خسارات جانی نداشت گفت: با این وجود تمامی بیمارستان‌ها و دستگاه‌های امدادی را به حالت آماده باش در آوردیم.
وی با اشاره به یک و نیم برابر شدن محصولات برق استان اظهار کرد: مصرف برق در استان سیستان و بلوچستان بیش از یک و نیم برابر ظرفیت استاندارد است ، بنابراین از شهروندان می‌خواهیم که از مصرف برق به ویژه در ساعات پیک مصرف یعنی از ساعت 12 تا 15 و 19 تا 22 با ما همکاری کرده و صرفه جویی کنند.
مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان درباره وضعیت تعطیلی ادارات در پی گرمای هوا نیز گفت: این موضوع را به فرمانداران ابلاغ کرده و تعطیلی ادارات و دیگر بخش‌ها در دست بررسی است.
---همشهری آنلاین:<br>گرما در سیستان و بلوچستان رکورد زد و بی سابقه‌ترین روزهای این استان از نظر دمای هوا پشت سر گذاشته شد و مدیرکل بحران استان سیستان و بلوچستان در این باره توضیح داد. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم کشاورزان از مرز...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ اخبار
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید بیش از 2 میلیون تن گندم از کشاورزان به قیمت تضمینی تا صبح روز سوم خرداد ماه خبر داد و گفت: میزان خرید امسا...ادامه مطلب»

پیش‌بینی طوفان برای ۹ استان ؛ هشدار هواشناسی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۴/۰۵/۰۱ اخبار
آب و هوا > پیش‌بینی - همشهری آنلاین: مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی سه روز آینده برای استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکز...ادامه مطلب»

فرمانده مرزبانی ناجا خبر داد اخراج ومعرفی شماری از پرسنل ناجا درحادثه ...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۲/۱۲/۲۸ ارتش
دفاع > امنیت- همشهری آنلاین: معرفی برخی متخلفان در ماجرای ربایش پنج سرباز به قوه قضائیه، اعلام آمار عملکرد مرزبانی و گزارشی از فعالیت‌های دپلماتیک ای...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت در نشست خبری: ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۰۸ اخبار
عربستان باید پاسخگوی فاجعه منا باشد/مشکل خودروسازان را رفع می کنیم سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود، توضیحات مفصلی درباره پیگیری های دولت جمهوری اس...ادامه مطلب»

سیستان و بلوچستان زیستگاه امن پلنگ ایرانی...
hamshahrionline.ir ۱۳۹۳/۰۷/۱۸ طبیعت
مردم خونگرم و مهربان سیستان و بلوچستان به سبب افزایش آگاهی از مسائل زیست محیطی و کمک به حیات وحش، این استان را به زیستگاهی امن برای پلنگ ایرانی در معر...ادامه مطلب»


EOF