Searchتولید گاز از شرق کشور طی ۱۰ سال آینده متوقف خواهد شد؟

تولید گاز از شرق کشور طی ۱۰ سال آینده متوقف خواهد شد؟ ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #استان_خراسان، #استان_خراسان_رضوی، #ایسنا، #بجنورد، #خبر، #خراسان، #خراسان_جنوبی، #خراسان_رضوی، #خراسان_شمالی، #سمنان، #شهرها، #طوس، #عسلویه، #مازندران، #میدان، #نکا، #کشف، #گلستان

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق با بیان اینکه تولید گاز از مخازن گازی شرق کشور تا ۱۰ سال آینده کاهش خواهد یافت ، تدابیری که برای تامین گاز این منطقه از کشور اندیشیده شده را شرح داد.
محمد مام‌بیگی در گفت‌وگو با ایسنا ، با تاکید بر اینکه تولید گاز از مناطق شرقی کشور طی ۱۰ سال آینده متوقف نخواهد شد ، اظهار کرد: میزان تولید گاز از این منطقه طی ۱۰ سال آینده کم خواهد شد. یکی از تدابیری که برای تامین گاز این منطقه از کشور اندیشیده شده بهره‌برداری از میدان گازی طوس است. زمانی که امکان بهره برداری از میدان گازی طوس فراهم شود کاهش تولید ناشی از افت فشار میدان مزدوران جبران خواهد شد.
وی ادامه داد: ضمن اینکه بین کل شبکه گازرسانی به شهرها در سراسر کشور ارتباطاتی برقرار خواهد شد که امکان انتقال گاز از عسلویه به مناطق شرقی کشور در زمان نیاز وجود داشته باشد. البته این لوله‌کشی اکنون در حال اجرا است. هنگامی که شبکه جنوب به شبکه شرق کشور وصل شود ، امکان انتقال گاز از شرق به جنوب و از جنوب به شرق ایجاد خواهد شد که احتمالا طی ۱۰ سال آینده ما بیشتر دریافت کننده خواهیم بود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق از احتمال کشف میادین و مخازن جدید در این منطقه خبر داد و افزود: ما امیدوار به کشف مخازن جدید گازی در این منطقه هستیم البته تا زمانی که شرکت ملی اکتشاف دکلی را در نقطه‌ای مستقر نکند ، ما هم اطلاع نداریم که برنامه آنها چه هست. هنوز میدان جدیدی از سوی اکتشاف اعلام و معرفی نشده است.
بر اساس این گزارش با بهره‌برداری از چاه‌های گاز در منطقه عملیاتی نفت و گاز شرق ، شش استان خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی ، مازندران ، گلستان و بخشی از سمنان تحت پوشش قرار می‌گیرند. همچنین گاز این منطقه به پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد منتقل شده و این پالایشگاه گاز این منطقه را پالایش می‌کنند. نیروگاه‌های نکا در مازندران و پالایشگاه بجنورد نیز از گاز این منطقه بهره می‌گیرند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
93 سفر مقام های دولت تدبیر و امید به شهرها و روستاهای کشور در هفته گذ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۵ اخبار
همزمان با سفر رییس جمهوری و کاروان دولت تدبیر و امید به استان مازندران، معاونان رییس جمهوری، وزرا و معاونان آنها در هفته ای که گذشت بیش از 93 سفر به ش...ادامه مطلب»

بررسی زلزله‌های هفته گذشته؛ وقوع 9 زلزله در اطراف تهران در هفته گذشته...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۲/۰۳ اخبار
در هفته گذشته 9 زلزله در اطراف تهران به ثبت رسید که بزرگترین آن مربوط به پردیس تهران با بزرگای 3.4 ریشتر بوده و در سطح کشور نیز بزرگترین زلزله رخ داده...ادامه مطلب»

افزایش غلظت گرد و غبار در تهران از فردا ...
seemorgh.com ۱۳۹۵/۰۴/۲۱ اخبار
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسرسع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دمای نوار شمالی و احتمال وقوع سیلاب در این منطقه، از افزایش غلظت گرد و غبار استان‌های م...ادامه مطلب»

بوی جوی مولیان آید همی: درباره رودکی ...
fa.wikipedia.org ۱۳۹۳/۰۷/۰۱ هنر
شعر پارسی و رودکی ملقب به استاد شاعران رودکی در بسیاری از موارد از اولین‌ها در ادبیات پارسی است. او آثار بسیاری را خلق نمود که متأسفانه جز پاره‌ای از ...ادامه مطلب»

دلخوشی‌های کوچک ممنوعه در ایران ...
isna.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ فرهنگ
بعضی کارها دلخوشی‌های کوچکی است برای کسانی که ته‌مانده‌های امیدشان را بغل کرده‌اند و نمی‌خواهند به این راحتی از اصلاح و تغییر و پیشرفت ناامید شوند. ام...ادامه مطلب»


EOF