Search سرپرست سازمان اورژانس کشور اعلام کرد شناورهای جدید در راه اورژانس کشور/مذاکره برای حفر تونل و اتصال مترو به بیمارستان‌ها

سرپرست سازمان اورژانس کشور اعلام کرد شناورهای جدید در راه اورژانس کشور/مذاکره برای حفر تونل و اتصال مترو به بیمارستان‌ها ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۷/۳۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #آموزشی، #اسلامی، #ایرانشهر، #ایسنا، #برکت، #تلفات، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #خبر، #دریایی، #دولت، #راه_آهن، #سلامت، #سمنان، #سکته_قلبی، #سیم_کارت، #شهرها، #طرح_تحول_سلامت، #فرمان، #مجلس، #مردم، #نمایندگان_مجلس، #هنر، #وزارت_بهداشت، #وزیر، #کنون، #گرگان

سرپرست سازمان اورژانس کشور ضمن اشاره به اقدامات انجام شده جهت توسعه اورژانس کشور ، گفت: جهت توسعه خدمات اورژانس در بخش ریلی ، مذاکراتی را با مترو ، راه آهن و سازمان پدافند غیرعامل انجام داده‌ایم تا برخی ایستگاه‌های مترو با تونل به بیمارستان‌های تروما متصل شوند.
به گزارش ایسنا ، دکتر پیرحسین کولیوند در همایش آموزشی اورژانس ویژه روحانیون مساجد ، با بیان این مطلب ، افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی و حمایت و نگاه ویژه وزیر بهداشت در طرح تحول سلامت ، اورژانس کشور با تغییرات اساسی و بنیادی روبرو شد. قبل از طرح تحول سلامت ، آمبولانس های کشور فرسوده و غیر قابل استفاده بود و در طرح تحول سلامت ، تعداد آمبولانس های کشور به ۴۶۰۰ دستگاه رسید.
کولیوند اظهار داشت: قرارداد خرید ۴۰۰ دستگاه آمبولانس جدید دو هفته پیش منعقد شد و خوشبختانه مجوز خرید ۱۰۰۰ دستگاه آمبولانس جدید دیگر از دولت گرفته شده که با این حساب تعداد آمبولانس‌های کشور به ۶ هزار دستگاه افزایش می یابد.
وی با اشاره به وجود ۲۳۰۰ پایگاه زمینی اورژانس در کشور ، یادآور شد: برای کاهش زمان رسیدن به بالین بیماران و مصدومان ، اورژانس هوایی در کشور راه اندازی شد و توسعه پیدا کرد. در حال حاضر ۳۳ پایگاه اورژانس هوایی در کشور فعال است و طی یکماه آینده ، سه پایگاه هوایی اورژانس در ایرانشهر ، سمنان و گرگان راه‌اندازی می‌شود و تلاش ما این است که تعداد این پایگاه‌ها را به ۴۴ پایگاه برسانیم و پوشش اورژانس هوایی در کشور را تکمیل کنیم.
سرپرست سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس هوایی کشور تا کنون به ۱۶ هزار بیمار و مصدوم ، خدمات فوریت‌های پزشکی را ارائه داده است ، افزود: بخش عظیمی از این بیماران پس از انتقال توسط اورژانس هوایی ، به اتاق عمل نیاز داشتند و این خدمات برای تمام افراد جامعه ارائه می‌شود.
کولیوند یادآور شد: در کلان‌شهرهای کشور به دلیل وجود ترافیک ، سرعت اورژانس در رسیدن به بالین بیمار و مصدوم ، بالا بود و راهکار ما ورود موتورلانس ابتدا به تهران و سپس به سایر شهرها بود تا سرعت رسیدن اورژانس افزایش یابد. خوشبختانه ۲۰۰ دستگاه موتورلانس در تهران توزیع شد و بهترین پرسنل اورژانس در این خدمت بکار گرفته شدند.
وی از اضافه شدن ۹۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس جدید به مجموعه اورژانس کشور خبر داد و از آنها به عنوان درمانگاه‌های سیار یاد کرد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور خاطرنشان کرد: اورژانس کشور در حال توسعه خدمات در بخش ریلی و دریایی است و شناورهای جدید اورژانس در حال خریداری هستند. همچنین برای توسعه خدمات اورژانس در بخش ریلی ، مذاکراتی را با مترو ، راه آهن و سازمان پدافند غیرعامل انجام داده ایم تا برخی ایستگاه های مترو با تونل به بیمارستانهای تروما متصل شود.
کولیوند میزان مراجعه مردم به ائمه جمعه کشور بعد از اجرای طرح تحول سلامت به دلیل هزینه‌های درمانی را بسیار کم عنوان کرد و افزود: با خدمات فراوان و ارزشمند وزارت بهداشت به مردم ، دیگر شاهد مراجعه مردم به ائمه جمعه ، استانداران ، نمایندگان مجلس و سایر مسئولان نیستیم و این مورد کاهش قابل توجهی یافت.
سرپرست سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: اورژانس کشور خدمت ۲۴۷ (۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته) را برای درمان سکته‌های حاد قلبی راه‌اندازی کرده تا عوارض این بیماری کاهش یابد.
کولیوند اضافه کرد: در صورتی که بیمار دچار سکته قلبی شده در کمتر از چهار ساعت به مراکز درمانی برسد ، فرد بیمار زنده می‌ماند و عوارض آن کاهش می‌یابد. در آمبولانس‌ها یک دستگاه نوار قلب مجهز به دو سیم کارت در نظر گرفته شده و پس از نوار قلب ، اطلاعات برای پزشکان حاضر در دیسپچ ارسال می‌شود تا وضعیت بستری بیمار ، مشخص شود.
بنابر اعلام وب‌دا ، وی افزود: دستگاه های نوار قلب آمبولانس‌ها ، محصول صنایع دفاع و تولید داخلی است و تا کنون بیش از ۱۶ هزار نفر از خدمت ۲۴۷ بهره‌مند شدند. بیش از ۶۰ درصد از بیماران دچار سکته حاد قلبی اگر تا کمتر از ۳.۵ ساعت به مراکز درمانی برسند ، با مصرف یک دارو بهبود می‌یابند.
وی از پرسنل اورژانس به عنوان افرادی مجاهد ، جهادگر و ایثارگر یاد کرد و گفت: اگر حوادث و فوریت‌های پزشکی به خوبی تعریف و به اقشار مختلف جامعه ، آموزش داده شود ، آمار تلفات حوادث ترافیکی بسیار کاهش می‌یابد.
سرپرست سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: سالانه بالغ بر ۱۵ هزار نفر در حوادث ترافیکی جان خود را از دست می‌دهند و بیش از ۳۵۰ هزار نفر مصدوم می‌شوند که بیش از ۶۰ درصد از آنها ، قادر به بازگشت به کار و فعالیت سابق خود نیستند.
کولیوند اظهار داشت: هنر ما این نیست که در جاده‌ها پایگاه اورژانس راه‌اندازی کرده و آمبولانس را در حوزه‌های مختلف تقویت کنیم بلکه هنر ما باید در آموزش پیشگیرانه و افزایش اطلاعات و آگاهی مردم باشد.
وی یادآور شد: به اعتقاد من ، نقش روحانیون فقط پیش نماز بودن نیست و می‌بینیم که افراد محله در زمان گرفتاری نزد روحانیون می‌آیند و آنها را امین خود می‌دانند و گوش به فرمان و کلام روحانیون هستند. بنابراین تصمیم گرفتیم که آموزش همگانی و اولیه فوریت‌های پزشکی را در حوزه‌های علمیه انجام دهیم.
کولیوند در پایان با بیان اینکه برنامه‌هایی برای آموزش فوریت‌های پزشکی در مدارس ، مساجد و دانشگاه‌ها داریم ، افزود: از روحانیون انتظار داریم که در کلام و سخنرانی خود از توصیه های پیشگیرانه استفاده کنند و این آموزش ها را به دیگران منتقل کنند زیرا یکی از مطالبات اصلی مقام معظم رهبری نیز کاهش تلفات در حوادث ترافیکی است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»

سفرنمایندگان دولت به 70 شهر ومرکز استان درهفته ای که گذشت ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۲۳ اخبار
اعضای هیات دولت در هفته ای که گذشت به استناد قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد، برنامه راهبردی ارتقای سلامت نظام اداری در مبادلات مرزی در...ادامه مطلب»

تلاش برای رفاه ملت/ سفر 40 وزیر و مدیر ارشد به استان های مختلف ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
معاونان رئیس جمهوری، وزرا و معاونان آنان در هفته ای که گذشت در 40 سفر جداگانه به شهرها، روستاها و مراکز استانها پیگیر پیشرفت طرح های دولت و حل مشکلات ...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF