راهکار ووشوی ایران برای مقابله با تحریم چینی‌ها چیست؟

راهکار ووشوی ایران برای مقابله با تحریم چینی‌ها چیست؟ ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۱/۲۴

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #بازی‌های_آسیایی، #تحریم، #تیم_ملی، #جهانی، #روسیه، #طلا، #فدراسیون، #ورزش، #ووشو، #پارس_جنوبی، #چین، #چینی، #کنون

کشور چین فدراسیون ووشوی ایران را از جذب مربیان چینی تحریم کرده است تا مانع پیشرفت ایران شود.
به گزارش ایسنا ، در چند سال اخیر رشته رزمی ووشو یکی از پر افتخارترین رشته‌های ورزشی در ایران بوده است که همیشه در همه اعزام‌های خود عملکرد صد در صد مدال طلا را بر جای گذاشته است. البته این عملکرد خوب تیم‌های ملی ووشو همیشه زیر سایه قهرمانی‌های هر ساله چین بود که خود ابداع کننده این رشته هستند اما گویا زنگ خطر برای متولی این رشته به صورت جدی‌تری از سوی ایران به صدا در آمده تا جایی که چینی ها سر ناسازگاری گذاشته‌اند.
مدال‌ آوری‌های تیم‌های ملی ووشو ایران در این سال‌ها به گونه‌ای بوده که باید چین را قدرت اول و ایران را قدرت دوم ووشوی جهان اعلام کرد و روسیه و کشورهای آسیای شرقی را هم در رده‌های بعدی قرار داد. با پیشرفت روز افرون تیم‌های ملی ایران ، اتفاقی که به گفته مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون ووشو هدف چندین ساله این فدراسیون بود رخ داد و در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ کازان سانداکاران ایران سنت شکنی کردند و برای اولین بار بالاتر از چین در جایگاه نخست ایستادند تا قدرت ووشوی ایران برای همگان مشخص شود.
هرچند این اتفاق برای ووشو و جامعه ورزش ایران یک اتفاق تاریخی بود اما پیامدهایی هم در پی داشت و ترس چینی‌ها از پیشرفت چشم‌گیر ووشوی ایران را بیشتر کرد. عدم همکاری فدراسیون ووشوی چین در برخی مسائل با ایران از سال‌های گذشته تا کنون یک مسئله جدی بوده است که با قهرمانی ایران در کازان تشدید شد ، چرا که زنگ خطر برای جایگاه نخست چین در ووشو به صوت جدی‌تری به صدا در آمد.
قرار ندادن مربی خوب چینی در اختیار فدراسیون ووشوی ایران از جمله کم لطفی‌هایی است که شورای ووشوی چین نسبت به ایران انجام می‌دهد تا شاید با این روش از رشد ووشو در ایران تا حدودی جلوگیری کند. البته اینکه در بخش تالو چینی‌ها با اختلاف در صدر جهان قرار دارند یک امر بدیهی است و همین مسئله باعث شده فدراسیون ووشوی ایران تصمیم بگیرد از مربیان چینی در بخش تالو استفاده کند. اما فدراسیون ایران در این زمینه با عدم همکاری چینی‌ها مواجه است و به نوعی می‌توان گفت از جانب کشور چین تحریم شده است.
بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا نزدیک است و با وجود نفراتی چون حسین اوجاقی فدراسیون ووشو برای مربیگری بخش ساندا با مشکلی مواجه نیست اما باید فکری به حال بخش تالو کرد. مهدی علی‌نژاد نیز پیش از این در مصاحبه‌های خود اعلام کرده بود ، فدراسیون ایران به هیچ عنوان قصد ندارد بار دیگر از مربی‌های درجه دو و سه چینی در بخش تالو استفاده کند و به فکر در اختیار گرفتن مربی درجه یک چینی است. حال با این جبهه‌ای که چینی‌ها نسبت به ووشوی ایران گرفته‌اند باید دید فدراسیون ایران چه تصمیمی می‌گیرد که به روند رو به رشد خود ادامه دهد.
البته با وجود افرادی چون فرشاد عربی (پر افتخارترین تالوکار ایران) می‌توان به داشتن یک کادرفنی ایرانی ، این بار در بخش تالو امیدوار بود. پیش از این نیز رئیس فدراسیون ووشو در این باره اظهار کرده بود ، اگر با چینی‌ها به توافق نرسیم و کادرفنی ایرانی مدنظر باشد ، اولویت اصلی فرشاد عربی است. عربی که سرمربیگری تیم تالوی پارس جنوبی را در اختیار دارد تا کنون عملکرد خوبی داشته است و شاگردان او همه رقبای خود در لیگ‌برتر را با اختلاف شکست داده‌اند تا وجود این قهرمان ملی ، روزنه امیدی برای تالوی ایران باشد.
با همه این صحبت‌ها هر آمدنی رفتنی دارد و فرشاد عربی برای همیشه نمی‌تواند مربی تیم ملی تالو باشد و فدراسیون ووشو در ادامه عملکرد موفق خود باید در راستای پرورش مربیان تالوی ایرانی قدم‌های مثبتی بردارد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سلطانی فر : مدیر توسعه و تحول هستم، نه حفظ وضع موجود ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ اخبار
سلطانی فر: با توجه به ظرفیت و توانمندی بانوان‌مان در عرصه‌های مختلف بخصوص ورزش هم در عرصه‌های مدیریت ورزش و هم در عرصه‌های دیگر، متأسفانه ما تا الان ...ادامه مطلب»

درخواستی اماراتی ها برای بازی نکردن در ایران...
article.tebyan.net ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
فدراسیون فوتبال امارات به عراق پیشنهاد داده تا دیدار تیم های ملی دو کشور در انتخابی جام جهانی 2018 روسیه به جای ایران در کشور دیگری برگزار شود. پیشخوا...ادامه مطلب»

پرفروش‌ترین برندهای بازار ژاپن در نیمه اول سال 2016 ...
car.ir ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ خودرو
امروزه ژاپن یکی از چهار تولیدکننده برتر خودرو در دنیاست و از این لحاظ در کنار ممالکی همچون چین، آمریکا و آلمان جای می‌گیرد. این کشور 128 میلیونی از با...ادامه مطلب»


EOF