استقرار400 سپر موشکی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه

استقرار400 سپر موشکی آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه ...
irna.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ ارتش

کلیدواژه ها:#Irna.ir، #اروپا، #ایرنا، #تهران، #روسیه، #لهستان، #مسکو، #ناتو، #نظامی، #واشنگتن، #وزارت_دفاع، #وزیر، #وزیر_دفاع، #پنتاگون، #کشورهای_عضو

تهران - ایرنا - معاون وزیر دفاع روسیه جمعه شب در گفت و گو با شبکه « روسیه 24 » اعلام کرد: آمریکا در نظر دارد حدود 400 سامانه سپر موشکی در نزدیکی مرزهای روسیه با کشورهای عضو ناتو مستقر کند.
به گزارش ایرنا ، « الکساندر فومین » معاون وزارت دفاع روسیه با بیان این که فعالیت نظامی ناتو در اروپا اخیرا رنگ دشمنی علیه مسکو به خود گرفته است ، افزود: اقدام آمریکا در استقرار سامانه سپر موشکی می تواند قدرت بازدارندگی هسته ای روسیه را به شدت کاهش دهد.
این مسئول بلندپایه روسیه تاکید کرد: هیچ یک از موشک های جدید روسیه با پیمان نابودی موشک های میان برد و کوتاه برد مغایرتی ندارد.
معاون وزیر دفاع روسیه در خصوص آینده روابط کشورش با ناتو نیز اعلام کرد: واشنگتن باید از ادامه تنش دست بکشد و برای گفت و گو با مسکو ، به میز مذاکره روی آورد.
براساس گزارش های انتشار یافته ، مقام های ناتو و پنتاگون قصد دارند دومین مرحله استقرار سامانه های سپر موشکی خود سال 2018 در لهستان راه اندازی کنند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

صف‌آرایی بی‌سابقه ارتش‌های غربی مقابل روسیه در سوریه ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ اخبار
امریکا و متحدانش سرانجام پیشروی نظامی روسیه را برنتافتند و در اقدامی مقابله‌جویانه برای خنثی کردن پیشرفت نظامی روس‌ها،‌موجی از سلاح و مهمات را روانه ا...ادامه مطلب»

روسیه و آمریکا در اتاق جنگ سوریه ...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۶/۲۹ اخبار
آتش جنگ در سوریه روابط سرد امریکا و روسیه را گرما بخشید. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه و همتای امریکایی وی اشتون کارتر پس از 18 ماه قطع روابط نظامی دو ...ادامه مطلب»

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش
روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است. به گزارش گروه بین الملل...ادامه مطلب»


EOF