ایرانی‌ها باز هم برنده اسکار شدند!

ایرانی‌ها باز هم برنده اسکار شدند! ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ سرگرمی

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ارتباط، #اسکار، #انگلیسی، #ایران، #ایرانی، #ایسنا، #بریتانیا، #مدرسه، #ویزا

حضور دو نفر از عوامل ایرانی در فیلم « کودک خاموش » برنده جایزه اسکار بهترین فیلم کوتاه ، باعث شد که بار دیگر نام ایرانی‌ها در تاریخچه نامزدها و برندگان اسکار ثبت شود.
به گزارش ایسنا ، در مراسم نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار که صبح دوشنبه به وقت ایران ، در آمریکا برگزار شد ، فیلم « کودک خاموش » در رقابت با چهار فیلم کوتاه دیگر در نهایت موفق شد جایزه بهترین فیلم کوتاه این جوایز مهم سینمایی را به‌دست آورد.
در این فیلم کوتاه که « کریس اوورتون » انگلیسی آن را کارگردانی کرده ، علی فراهانی - فیلمبردار ایرانی مقیم بریتانیا - فیلمبرداری را بر عهده داشته است و ساخت موسیقی آن نیز با امیر صادقی کنجانی - آهنگساز ایرانی - بوده است.
این فیلم کوتاه ۲۰ دقیقه‌ای در شاخه بهترین فیلم کوتاه نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار با چهار فیلم دیگر شامل « مدرسه ابتدایی دکالب » ، « ساعت ۱۱ » ، « برادرزاده من اِمت » و « همه ما » برای کسب جایزه رقابت داشت.
علی فراهانی ، مدیر فیلمبرداری این فیلم کوتاه ، یکی از حاضران در سالن دالبی‌تئاتر لس‌آنجلس محل برگزاری مراسم اعطای جوایز اسکار بود؛ اما امیر کنجانی اعلام کرده بود که به سبب رفتار تبععیض‌آمیز مقامات آمریکایی با شهروندان ایرانی ، با وجود داشتن ویزا ، در این مراسم شرکت نمی‌کند.

علی فراهانی در مراسم اسکار 2018

* * * داستان فیلم کوتاه « کودک خاموش » که تاکنون چندین جایزه بین‌المللی به‌دست آورده است ، درباره کودکی چهارساله و فاقد شنوایی است که زندگی صامتی را پشت سرمی‌گذارد؛ تا این که یک مددکار اجتماعی به او روش برقراری ارتباط از طریق زبان اشاره را آموزش می‌دهد.
« کودک خاموش » با کسب جایزه بهترین فیلم کوتاه جشنواره بین‌المللی « رودآیلند » ، واجد شرایط رقابت در جوایز اسکار شناخته شده بود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

دختر سه ساله ایرانی در جمع کوچک‌ترین‌ اعضای انجمن جهانی تیزهوشان ...
isna.ir ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ مردم
*** دختر سه ساله ایرانی در جمع کوچک‌ترین‌ اعضای انجمن جهانی تیزهوشان عکس: روح‌اله وحدتي » سرویس: علمي و فناوري - علم و فناوري ايران سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

گزارش ایلنا از نشست خبری فیلم فروشنده؛ فرهادی، علیدوستی و حسینی در نشس...
ilna.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۱ سرگرمی
نشست خبری با حضور گسترده خبرنگاران و عکاسان برگزار شد. در این نشست؛ اصغر فرهادی گفت: بخشی از کسانی که فیلم‌ها را متهم به سیاه‌نمایی می‌کنند قصد دیگری ...ادامه مطلب»


EOF