محسن هاشمی: جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود

محسن هاشمی: جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود...
alef.ir ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ طبیعت

کلیدواژه ها:#Alef.ir، #تجریش، #تهران، #سیاست، #شورای_شهر، #شورای_شهر_تهران، #فارس، #محسن_هاشمی، #هاشمی

رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای پنجم صیانت از باغات و حفظ درختان را بر خود واجب می‌داند و به جای هر درخت قطع شده باید نهالی نو بکاریم.
به گزارش فارس محسن هاشمی در پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر تهران ، ری و تجریش اظهار داشت:‌ این هفته به عنوان هفته زن و درختکاری نامگذاری شده البته این نامگذاری بی‌مسما هم نیست.
وی ادامه داد: در مورد زنان وحی‌های زیادی انجام می‌شود و شاخص‌ها و قوانین زیادی در این خصوص مطرح شده است.
هاشمی گفت:‌ شاخص توسعه انسانی بر اساس جنسیت مطرح شده است و مورد استفاده قرار می‌گیرد.
رئیس شورای شهر تهران افزود: در کشور ما نیز منشور زنان نوشته شده است و گروهی نیز نگاه افراطی و تفریطی به این موضوع نشان داده‌اند و امیدواریم این نگاه‌ها به صورتی از جامعه رفع شود.
هاشمی افزود: هفته درختکاری نیز بسیار مهم است و در شرایط فعلی درخت برای شهر تهران مفهوم حیاتی دارد.تهران به عنوان یک منطقه سرسبز و پوشیده از درخت شناخته می‌شد ولی در دهه‌های اخیر بخش قابل توجهی از باغات شهر تهران تخریب شد و مشکلاتی را برای شهر ایجاد کرد و برج‌ها جایگزین باغات شدند که همین موضوع نیز برای شهر مشکلاتی را ایجاد کرد.
وی افزود: درختان ریشه‌کن شدند تا ساختمان‌ها ساخته شود و همین موضوع برای تمامی آحاد جامعه مشکلاتی را ایجاد کرده است.
رئیس شورای شهر تهران افزود: حتی آنهایی که در باغات ساخت و سازهایی داشتند از کار خود پشیمان هستند. در حال حاضر پارک‌های جنگلی را برای شهر تهران ساخته‌اند که این پارک‌ها جای باغات تهران را نمی‌گیرد و امیدواریم بتوانیم راه‌حل‌های مناسبی برای حفظ فضای سبز شهر تهران داشته باشیم.
وی افزود: مقامات ارشد کشور از جمله مقام معظم رهبری نیز بارها صیانت از فضای سبز و درختان را مطرح کرده‌اند و اهمیت ویژه‌ای به این موضوع داده‌اند و از مسئولین خواستند که در این خصوص غفلت نکنند ولی باز هم قوانین موجود رعایت نمی‌شود.
هاشمی گفت:‌ شورای پنجم بر خود واجب می‌داند در صیانت از باغات مقابله کند و درختان را حفظ و صیانت کند و به جای هر درخت قطع شده نهالی نو بکاریم.
وی تاکید کرد: جای مردان سیاست بنشانید درخت تا هوا تازه شود.

---رئیس شورای شهر تهران گفت: شورای پنجم صیانت از باغات و حفظ درختان را بر خود واجب می‌داند و به جای هر درخت قطع شده باید نهالی نو بکاریم. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

«دروغ بزرگ» شهرداری تهران به ۶۹ هزار میلیارد تومان رسید! ...
fararu.com ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ اقتصاد
محمدباقر قالیباف بهمن‌ماه سال گذشته در برنامه‌ای تلویزیونی یک‌طرفه این عدد را تکذیب و آن را «یک دروغ بزرگ» خواند و در ادامه تلویحا درباره مدیریت شهری ...ادامه مطلب»

تأسیس شهرداری تهران ...
fa.wikipedia.org 03/06/1907 تاریخ
شهرداری تهران، موئسسه عمومی غیر دولتی است که در ۱۲ خرداد ۱۲۸۶ خورشیدی با نام بلدیه تهران، تاسیس شد و اداره شهر تهران را به عهده دارد. مسئولیت اداره ای...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»


EOF