سود استعفای نجفی به جیب چه کسی می‌رود؟

سود استعفای نجفی به جیب چه کسی می‌رود؟ ...
isna.ir ۱۳۹۶/۱۲/۲۴ سیاست

کلیدواژه ها:#Isna.ir، #ایسنا، #بهشت، #تهران، #خبر، #دولت، #روحانی، #شهردار_تهران، #شهرداری، #شهرداری_تهران، #شورای_شهر، #شورای_شهر_تهران، #فروردین، #قالیباف، #محسن_هاشمی، #محمدباقر_قالیباف، #محمدعلی_نجفی، #مدیریتی، #مردم، #هاشمی، #وزارت_کشور، #وزیر، #پارلمان، #پایتخت، #پرده

اخبار غیر رسمی و حرف و حدیث‌های محفلی نشان می‌داد که احتمالا محمدعلی نجفی شهرداری تهران را از فروردین ٩٧ نمی‌بیند. کسانی که این خبر را تایید شده می‌دانستند معتقد بودند نجفی که به سختی حکم انتصابش از سوی وزارت کشور صادر شد و اتفاقا قرار است پرونده تخلفات مدیریتی ١٤ ساله اصولگرایان بر پایتخت را برملا کند ، مدت زیادی دوام نمی‌آورد.
به گزارش ایسنا ، روزنامه اعتماد نوشت: « نجفی قرار است تنها ٦ ماه شهردار تهران باشد. » این جمله از همان زمان که محمدعلی نجفی از سوی شورای شهر تهران برای ریاست بهشت انتخاب شد نقل گعده‌ها و محافل یک جریان خاص سیاسی بود که نه می‌خواست شکست در ریاست جمهوری را باور کند و نه حاضر بود بپذیرد دوران نشستن بر صندلی‌های پارلمان شهری پایتخت گذشته است.
با این حال هر چه از انتخاب نجفی می‌گذشت فشارها بیشتر می‌شد و اخبار غیر رسمی و حرف و حدیث‌های محفلی نشان می‌داد که احتمالا محمدعلی نجفی شهرداری تهران را از فروردین ٩٧ نمی‌بیند. کسانی که این خبر را تایید شده می‌دانستند معتقد بودند نجفی که به سختی حکم انتصابش از سوی وزارت کشور صادر شد و اتفاقا قرار است پرونده تخلفات مدیریتی ١٤ ساله اصولگرایان بر پایتخت را برملا کند ، مدت زیادی دوام نمی‌آورد. ادعای حضور ٦ ماهه و کوتاه‌مدت نجفی بر مسند شهرداری تهران البته جمله‌ای منتسب به محمدباقر قالیباف بود که تایید نشد. معدود سیاسیونی هم بودند که از همان ابتدای مطرح شدن نام نجفی بر طبل مخالفت کوبیده و حمله را آغاز کردند.
مهدی محمدی ، عضو شورای مرکزی جمنا در کانال تلگرامی خود نوشت: « ندایی از درون فاتحان شورای شهر تهران می‌گوید آنها هر لحظه هراسان‌تر می‌شوند از اینکه مردم تهران دم به دم عملکرد آنها را با محمد باقر قالیباف مقایسه خواهند کرد... ... من ، بر خلاف خیلی‌ها ، چندان نگران شهرداری اصلاح‌طلبان نیستم. یا کار می‌کنند که تازه می‌شوند تکرار قالیباف ، یا نمی‌کنند ، که تهران مدفن اصلاح‌طلبی پرگو و بی‌عمل خواهد بود. »
پس از انتشار گزارش ٥٠٠ صفحه‌ای شهردار تهران که از تخلفات دوره قبلی شهرداری تهران پرده برمی‌داشت هجمه‌ها به نجفی بالا گرفت. از مهدی چمران تا دادستانی و وزیر کشور دولت روحانی عملکرد شهردار جدید را تقبیح کردند. بدیهی بود که اصولگرایان که از اریکه قدرت در تهران پایین کشیده شده‌ بودند و نه در شورا و نه در شهرداری جایی نداشتند ، از کنار رفتن زودهنگام نجفی استقبال کنند اما در میان اصلاح‌طلبان نیز تمایلاتی برای انتخاب جایگزینی برای نجفی وجود داشت. حضور نجفی در شهرداری تهران گر چه با اجماع ٢١ نفری اعضای شورای شهر که هر کدام عقبه حزبی متفاوتی داشتند میسر شد اما این اجماع در رای را نباید به اجماع واقعی در نظر تفسیر کرد. دوری و جدایی نجفی از کارگزاران سازندگی شاید دلیلی بر تغییر تمایلات گروهی از اصلاح‌طلبان برای رفتن نجفی از شهرداری باشد. کسانی که احتمالا به دنبال هجرت محسن هاشمی از شورا به شهرداری هستند؛ البته دیروز محسن هاشمی مدعی شد به دنبال شهردار شدن نیست. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تأسیس شهرداری تهران ...
fa.wikipedia.org 03/06/1907 تاریخ
شهرداری تهران، موئسسه عمومی غیر دولتی است که در ۱۲ خرداد ۱۲۸۶ خورشیدی با نام بلدیه تهران، تاسیس شد و اداره شهر تهران را به عهده دارد. مسئولیت اداره ای...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

پرونده ای بزرگ تر از سلطان سکه و اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی: از قائم...
asriran.com ۱۳۹۷/۰۹/۱۵ اخبار
مردم پاسخی برای این سوال ها ندارند ولی همین اندازه می دانند که موضوع آنقدر جدی و گسترده و اسفناک بوده است که متهم را با روش های اطلاعاتی از خارج برگر...ادامه مطلب»

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد کاهش شمار مبتلایان تب کریمه کنگو/ مردم نگ...
isna.ir ۱۳۹۶/۰۳/۰۸ اخبار
سخنگوی وزارت بهداشت به مردم اطمینان خاطر داد که نگرانی خاصی در خصوص انتشار بیماری تب کریمه کنگو در کشور وجود ندارد. به گزارش ایسنا، دکتر ایرج حریرچی د...ادامه مطلب»


EOF