دختر هشت ساله اردبیلی؛ خبرسازترین چهره مسابقات وزنه‌برداری فجر

دختر هشت ساله اردبیلی؛ خبرسازترین چهره مسابقات وزنه‌برداری فجر...
radiofarda.com ۱۳۹۶/۱۲/۲۷

کلیدواژه ها:#اردبیل، #امام، #اهواز، #ایران، #ایرانی، #تاریخ، #جهانی، #خبر، #خوزستان، #زنان_ایران، #زنان_ایرانی، #شبکه‌های_اجتماعی، #فدراسیون

آیسن ادیب دختر هشت ساله که قرار بود در مراسم افتتاحیه جام فجر وزنه بزند ، خبرسازترین چهره این دوره از مسابقات بود.
آیسن با دعوت رسمی فدراسیون وزنه برداری ، همراه با مربی‌اش عزیز حسینی از اردبیل به اهواز رفته بود. اما ممانعت حراست نفت در سالن امام رضای شهرک نفت ، محل برگزاری رقابت‌ها ، باعث شد آی‌سن نتواند در مراسم افتتاحیه به روی تخته برود.
بلافاصله تصاویر اشک‌های او در شبکه‌های اجتماعی بازتاب یافت و انتقادات تند کاربران و رسانه‌ها را در پی داشت.
با دخالت استاندار خوزستان ، آی‌سن در مراسم اختتامیه روی تخته رفت. انعکاس خبر و فیلم این اتفاق ، بیش از نتایج و رکوردهای ثبت شده در متن مسابقات بود.
اشک‌های آی‌سن تنها حاشیه رقابت‌ها نبود. فردای افتتاحیه نیز مأموران حراست ، مانع از ورود زنان شاغل در هیئت برگزاری به سالن شدند.
اورسولا گارزا پاپاندرئا ، نایب رئیس آمریکایی فدراسیون جهانی ، مقابل در ایستاد و گفت اگر زنان ایرانی وارد نشوند من هم نمی‌آیم. او چهل دقیقه بیرون منتظر ماند تا سرانجام ، اجازه ورود به زنان داده شود.
خانم پاپاندرئا پس از ترک ایران ، عکس یادگاری که با آی‌سن ادیب انداخته را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: « پس از چند روز سخت ، آی‌سن ادیب جایگاه خود را در تاریخ وزنه برداری زنان ایران ساخت. اولین زنی شد که روی تخته رفت؛ در برابر مردان و زنان وزنه زد. پخش زنده تلویزیونی شد و زینت‌بخش صفحه اول محبوب‌ترین روزنامه. »
---آی‌سن ادیب دختر هشت ساله که قرار بود در مراسم افتتاحیه جام فجر وزنه بزند ، خبرسازترین چهره این دوره از مسابقا... ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»

درخواست بازداشت آذری جهرمی و فیروزآبادی! ...
fararu.com ۱۳۹۹/۰۲/۱۰ ارتش
شخص آقای فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و آقای آذری جهرمی وزیرارتباطات، متهم ردیف اول این پرونده هستند؛ این دو فرد مکررا، به نفع سرویس‌های خارج...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

مسافران کیش با 4G ایرانسل آنلاین می‌شوند ...
favanews.com ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ اینترنت-آی.تی
شبکه نسل چهارم در جزیره کیش، طی مراسمی با حضور مدیرعامل و مدیران ارشد ایرانسل و جمعی از اصحاب رسانه در سالن خوارزمی مرکز همایش‌های بین‌المللی کیش به ص...ادامه مطلب»


EOF