عامل شکار سه مرغابی در تفرش دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی گردید

عامل شکار سه مرغابی در تفرش دستگیر و پس از واریز جریمه به دادگاه معرفی گردید ...
iew.ir ۱۳۹۶/۱۲/۲۷ طبیعت

کلیدواژه ها:#Iew.ir، #ایران، #بازرسی، #حیات_وحش، #حیات_وحش_ایران، #دولت، #ریال، #سلاح، #شهرستان، #شکار، #قانونی، #محیط_زیست، #مسلح، #وزارت_دفاع، #وزارت_دفاع_و_پشتیبانی_نیروهای_مسلح، #کشف

پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران (iew): روز جمعه ۹۶/۱۲/۱۸ نیروهای یگان محیط زیست شهرستان تفرش حین گشت زنی در حاشیه رودخانه قره چای با یک شکارچی غیرمجاز مواجه شدند.
رییس اداره محیط زیست شهرستان تفرش در این باره گفت: محیط بانان جهت برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و وی را دستگیر نمودند.
علی خسروان اظهار داشت: در بازرسی از متخلف لاشه سه مرغابی وحشی به همراه یک اسلحه شکاری غیرمجاز (قاچاق) ، شانزده عدد فشنگ مربوطه و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.
متهم پس از تشکیل پرونده جهت رسیدگی به جرم به مراجع قضایی معرفی گردید.
شکارچی متخلف روز شنبه مورخ ۹۶/۱۲/۱۹ مبلغ سه میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز سه مرغابی وحشی را به حساب دولت واریز و فیش مربوطه را به دادگاه ارائه نمود.
متهم علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وارده به محیط زیست محیط زیست ، در دادگاه به جرم صید و شکار غیرمجاز جانوران وحشی محاکمه شده و بر اساس ماده ۱۱ قانون شکار و صید به حبس از ۹۱ روز تا ۶ ماه و یا جزای نقدی از یک میلیون و پانصد هزار ریال تا سه میلیون ریال محکوم خواهد شد.
بر اساس بند الف ماده ۶ قانون « مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز » مصوب ۱۳۹۰/۶/۷ ، هر کس بطور غیرمجاز سلاح شکاری و یا مهمات آن را خریداری ، نگهداری و یا حمل نماید به حبس از ۹۱ روز تا شش ماه و یا جزای نقدی تا سقف بیست میلیون ریال محکوم خواهد شد.
همچنین بر اساس ماده ۱۸ قانون فوق الذکر ، کلیه سلاح ها ، مهمات ، اقلام و مواد کشف شده موضوع این قانون به موجب حکم دادگاه به نفع دولت (وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) ضبط می شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

قاتل پلنگ ایرانی به سه سال حبس محکوم شد(+عکس) ...
noandish.com ۱۳۹۴/۰۴/۱۵ طبیعت
فروردین ماه سال جاری یک پلنگ ایرانی به طرز بی رحمانه ای در شهرستان ایوان استان ایلام کشته شد. به گزارش پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران...ادامه مطلب»

42 ماه حبس برای شکارچی پلنگ تالش ...
jamejamonline.ir ۱۳۹۳/۰۹/۲۹ طبیعت
42 ماه حبس برای شکارچی پلنگ تالش مدیر دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران از 42 ماه حبس برای عامل کشتار پلنگ ایرانی با تأیید دادگاه تجدید نظر خبر داد...ادامه مطلب»

محیط زیست در سالی که گذشت؛ حذف 15 پلنگ از طبیعت ایران/ چوپان لرستانی ...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۱/۰۷ طبیعت
سال که گذشت به تعبیر بسیاری از کارشناسان سالی سیاه برای پلنگ های ایرانی بود چرا که تنها بر اساس آماری که در رسانه ها منتشر شد در این سال 15 پلنگ تلف ش...ادامه مطلب»

ممنوعیت شکار چهارپا برای شکارچیان داخلی و خارجی در دولت یازدهم ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۷ طبیعت
علی تیموری مدیر دفتر حفاظت از شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست در پی انتشار مطلبی با عنوان 'کاپیتولاسیون شکار در حیات وحش ایران' که در تاریخ 31/1/94 ...ادامه مطلب»


EOF