یافته جدید محققان؛ عضو جدید در بدن انسان کشف شد

یافته جدید محققان؛ عضو جدید در بدن انسان کشف شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۷/۰۱/۰۸ سلامت

کلیدواژه ها:#Mehrnews.com، #خبر، #خبرگزاری_مهر، #دانشمندان، #دانشگاه، #سرطان، #فروردین، #چهارشنبه، #کشف


شناسهٔ خبر: 4259449 - چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
دانش و فناوری > علم و دانش
دانشمندان در تحقیقی جدید ادعا می کنند عضو جدیدی در بدن انسان کشف کرده اند که در حقیقت به عنوان جاذب شوک عمل می کند. این عضو احتمالا بزرگترین عضو بدن باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نیواطلس ، گروهی از محققان به رهبری دانشگاه NYU یک عضو تازه در بدن انسان کشف کرده اند. به گفته آنان احتمالا این بزرگترین عضو بدن به شمار می آید.
آنچه که تصور می شد یک بافت متراکم و بهم پیوسته در سراسر بدن انسان باشد اکنون مشخص شده در حقیقت شبکه ای از محفظه هایی است که به عنوان « جاذب شوک » عمل می کنند.
این کشف در صورت تایید ، دانش ما را از بدن انسان تغییر می دهد و به گفته دانشمندان نشان می دهد چرا احتمال گسترش سرطان هنگام بروز در برخی قسمت های بدن بیشتر از بقیه است.
به هرحال به گفته محققان عضو تازه کشف شده روی تمام بخش های بدن وجود دارد اما تاکنون شناسایی نشده است.
این عضو که interstitium نام گرفته در حقیقت محفظه هایی متصل بهم است که شبیه مسیری مملو از مایعات عمل می کند. این عضو زیر لایه پوست ، خطوط دستگاه گوارش ، ریه ها ، سیستم ادراری ، اطراف رگ ها و بین ماهیچه ها وجود دارد.
در بدن انسان مقدار زیادی مایعات وجود دارد. بیش از نصف این مایعات در سلول ها ، یک هفتم آن در قلب و رگ های خونی ، غدد لنفاوی جریان دارد. بقیه آن نیز میان اعضای بدن جریان دارد. اکنون محققان معتقدند شبکه ای که مایع میان اعضای بدن را حمل می کند ، خود یک عضو مجزا است.
interstitium از بافت های قدرتمند (کلاژن) و انعطاف پذیر (الاستین) پروتئینی ساخته شده است.
به گفته محققان این سیستم منبع اصلی لنف است که برای عملکرد سلول های ایمنی بدن نقشی حیاتی دارد.
شیوا سعیدی قوی اندام

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

حمایت تحصیلی از دانشجویان خارجی در دانشگاه فردوسی ...
mehrnews.com ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ فرهنگ
شناسهٔ خبر: 3680753 - چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۶ حوزه و دانشگاه > دانشجویی سومین دوره طرح حمایت تحصیلی- آموزشی دانشجویان غیر ایرانی با هدف بهبود ...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

آغاز رقابت بزرگ روبوکاپ از فردا/ حضور ۱۴ تیم از ۹ کشور خارجی ...
mehrnews.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۶ دانش
در نمایشگاه بین المللی صورت می گیرد؛ آغاز رقابت بزرگ روبوکاپ از فردا/ حضور ۱۴ تیم از ۹ کشور خارجی ربوکاپ آزاد ایران شناسهٔ خبر: 3590280 - دوشنبه ۱۶...ادامه مطلب»

یافته بی سابقه محققان؛ گیاهان مغز دارند و برای جوانه زدن تصمیم می گیرن...
mehrnews.com ۱۳۹۶/۰۳/۲۰ طبیعت
شناسهٔ خبر: 3998136 - چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۷ دانش و فناوری > علم و دانش شاید بهتر باشد از این پس تصور کنیم که گیاهان هم به نوعی مغز دارند! به ...ادامه مطلب»


EOF