به دلیل نقض حریم هوایی؛ قطر از بحرین به سازمان ملل شکایت کرد

به دلیل نقض حریم هوایی؛ قطر از بحرین به سازمان ملل شکایت کرد ...
mehrnews.com ۱۳۹۷/۰۱/۰۸ اخبار

کلیدواژه ها:#Mehrnews.com، #اعتراض، #بحرین، #تحریم، #جهانی، #خاورمیانه، #خبر، #خبرگزاری_مهر، #دوحه، #دولت، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #شورای_امنیت، #شورای_امنیت_سازمان_ملل_متحد، #عربستان، #فروردین، #مصر، #ملل_متحد، #هواپیمایی، #چهارشنبه


شناسهٔ خبر: 4259467 - چهارشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
بین الملل > خاورمیانه و آفریقای شمالی
نقض حریم هوایی قطر از سوی یک جنگنده بحرینی ، دولت دوحه را به طرح شکایت در سازمان ملل واداشت.
به گزارش خبرگزاری مهر ، دوحه یک فروند جنگنده بحرینی را به نقض حریم هوایی قطر متهم کرده و با ارائه گزارشی در این خصوص ، مراتب اعتراض خود را به شورای امنیت سازمان ملل متحد اعلام کرد.
البته خبرگزاری قطر به جزئیات این حادثه هوایی که ظاهراً روز یکشنبه اتفاق افتاد ، اشاره‌ای نکرده است.
این درحالی است که روز دوشنبه ، مقامات شرکت‌های مسافربری امارات و بحرین مدعی شدند که ۲ جنگنده‌ قطری در حریم هوایی بحرین ، به ۲ هواپیمای مسافربری امارات بیش از حد نزدیک شده‌اند و قرار است گزارش این اقدام به سازمان هواپیمایی جهانی و آژانس هواپیمایی سازمان ملل ارائه شود.
این درحالی است که دوحه اتهام مطرح شده را تلاش امارات برای سرپوش گذاشتن روی موارد نقض حریم هوایی قطر عنوان کرده است.
گفتنی است ژوئن سال گذشته ، عربستان ، بحرین و مصر با ادعای همکاری دوحه با گروه‌های تروریستی ، روابط تجاری و دیپلماتیک خود را با قطر قطع و این کشور را مشمول تحریم کردند.
مریم خرمایی

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

بیانیه وزارت خارجه درباره قطعنامه هسته ای شورای امنیت ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ اخبار
شناسهٔ خبر: 2862383 - دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۱ سیاست > سیاست خارجی شورای امنیت سازمان ملل متحد ساعتی پیش قطعنامه ای در تائید برنامه جامع مشترک هسته...ادامه مطلب»


EOF