اردوغان: نتانیاهو تروریست است

اردوغان: نتانیاهو تروریست است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۱۴ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اتحادیه_اروپا، #ارتش، #اروپا، #بمباران، #بیت_المقدس، #ترکیه، #تظاهرات، #جمهوری_ترکیه، #رجب_طیب_اردوغان، #رویترز، #سازمان_ملل، #سازمان_ملل_متحد، #سیاست، #سیاست_خارجی، #غزه، #فلسطینی، #ملل_متحد، #نتانیاهو، #نخست_وزیر، #نوار_غزه، #وزیر، #وزیر_دفاع

رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه ضمن انتقاد شدید از واکنش اسرائیل به تظاهرات فلسطینیان در نوار غزه ، بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل را « تروریست » خواند.
رئیس جمهوری ترکیه که در جمع هواداران خود سخنرانی می‌کرد ، اظهار داشت: « نتانیاهو! ما ننگ اشغالگری را با خود حمل نمی‌کنیم. شما اشغالگر هستید و اکنون در آن سرزمینها به عنوان اشغالگر حضور دارید. همزمان تروریست نیز هستید. »

کودک مجروح فلسطینی رویترز

* * * رجب طیب اردوغان در سخنرانی جداگانه ای نیز خطاب به اسرائیل گفت: « شما یک کشور تروریستی هستید. آنچه در غزه و در بیت المقدس انجام دادید مشخص است. هیچ کسی در جهان شما را دوست ندارد. »
مقامات اسرائیل ضمن دفاع از عملکرد سربازان این کشور درخواست تحقیق در مورد تیراندازی به تظاهرکنندگان فلسطینی را رد کرده اند. بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل در صفحه توئیتر خود در این مورد نوشت: « ارتش اسرائیل از کسانی که بدون هیچگونه تمایزی سالها غیرنظامیان را بمباران کرده اند درس یاد نمی گیرد. »
رجب طیب اردوغان پیشتر و در ماه اکتبر و در پی خشونت‌های ناشی از اعلام انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس ، اسرائیل را دولتی تروریستی توصیف کرده بود.
آویگدور لیبرمن ، وزیر دفاع اسرائیل نیز ضمن دفاع از عملکرد سربازان این کشور درخواست آنتونیو گوترش ، دبیر کل سازمان ملل متحد و فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای تحقیق در مورد تیراندازی روز جمعه سربازان اسرائیل به تظاهرکنندگان فلسطینی را رد کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

افتتاح سفارت آمریکا در روز خونبار فلسطین/شهادت دهها فلسطینی به دست ارت...
iuvmpress.com ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ارتش
در حالی درست در سالروز هفتاد سالگی تأسیس کشور جعلی اسرائیل، آمریکا جشن افتتاح سفارت خود را در بیت‌المقدس برگزار می کرد که شمار کشته شدگان فلسطینی در د...ادامه مطلب»

واکنش‌های جهانی به تحریم ایران؛ مسکو: دوران ضرب‌الاجل به سر آمده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۱۷ اخبار
دور جدید تحریم های آمریکا بر ضد ایران که از روز دوشنبه ۵ نوامبر/۱۴ آبان اجرایی شد به اذعان کارشناسان هدفمندترین و سنگین‌ترین مجازات‌هایی است که تا کنو...ادامه مطلب»

امضای سند توافق ترکیه و اسرائیل در سوئیس سازمان ملل قطعنامه پایان اشغا...
ion.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ اخبار
ترکیه در روزهایی که در طول تمام مرزهای خود با همسایگانش درگیر تنش و جدال دامنه‌دار شده، دست دوستی به سوی رژیم اسرائیل دراز کرده است. یک مقام صهیونیست ...ادامه مطلب»


EOF