یک نماینده مجلس ایران: مبارزه با فساد از دفتر رهبری آغاز شود

یک نماینده مجلس ایران: مبارزه با فساد از دفتر رهبری آغاز شود ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۱۵ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #احمد_توکلی، #احمدی_نژاد، #استان_گیلان، #اسلامی، #انقلاب، #ایران، #بازرسی، #بهارستان، #بیت_المال، #جلب، #جمهوری_اسلامی، #حاکمیت، #خبر، #دولت، #رشت، #ریال، #طراحی، #غلامعلی_جعفرزاده، #فساد_در_ایران، #مبارزه_با_فساد، #مجلس، #محمود_احمدی_نژاد، #مردم، #نماینده_مجلس، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #گیلان

نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران ضمن ابراز نگرانی از ابعاد فساد مالی و اخلاقی در جامعه ایران خواستار این شده است که برنامه مبارزه با فساد حاکمیت به منظور جلب اعتماد عمومی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی آغاز شود.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفتگو با پایگاه خبری رویداد۲۴ گفته است: « فساد در ساختار کشور دامنه‌دار شده و جا خشک [خوش] کرده و من هیچ امیدی ندارم که این قانون [طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان] بتواند جلوی این حجم فساد را بگیرد مخصوصاً که من در تشکیلات هستم و این اتفاقات ناخوشایند را از نزدیک می‌بینم. اگر روزی انقلاب ما با مشکل روبرو شود بدانید به خاطر همین فسادهای گسترده است. »
اخیرا برخی نمایندگان مجلس ایران طرحی را با عنوان « اعاده اموال نامشروع مسئولان » ارائه کرده‌اند که به گفته طراحان این طرح قصد دارد اموال نامشروع کسب شده توسط مسئولان جمهوری اسلامی را شناسایی و به بیت المال بازگرداند.
نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران که به بهانه امضاء طرح یاد شده این گفتگو را انجام داده ، همچنین گفته است: « من حقیقتاً همیشه دغدغه این را دارم که سال بعد یک خبرنگاری از من سوال کند و بگوید این قانون را هم تصویب کردید ولی یک ریال هم از کسی گرفته نشد پس چرا دنبال این قانون رفتید؟ »
منتقدان طرح مورد اشاره ، آن را طرحی سیاسی می‌دانند که از سوی جناح مخالف دولت و با هدف تضعیف آن طراحی شده است.
در ادامه این گفتگو ، نماینده مردم شهر رشت برای نتیجه‌بخش بودن مبارزه با فساد در ایران پیشنهاد داده است: « چه خوب است که مبارزه با فساد از دفتر خود رهبری شروع شود و من فکر می‌کنم اگر این اتفاق بیافتد و سپس در قوه قضاییه با فساد مبارزه شود و پس از آن قوه مجریه به پالایش فساد در درون خود بپردازد حداقل دستاوردی که از آن حاصل می‌شود "اعتمادسازی" در جامعه است. ضمناً باید توجه داشت که مبارزه با فساد فقط مالی نیست و من فساد اخلاقی را کمتر از فساد مالی نمی‌دانم. »
مطابق توضیح پایگاه خبری رویداد۲۴ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی که از محبوبیت بالایی در استان گیلان برخوردار است موفق شده با ۹۰۹۲۱ رای که از آن به عنوان یک رکورد دست نیافتنی یاد می‌کنند راهی بهارستان شود.
پیشتر محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهوری سابق ایران نیز در یکی از نامه های خود خطاب به رهبر جمهوری اسلامی خواستار آغاز اصلاحات در دفتر رهبری شده بود.
در مقابل احمد توکلی ، نماینده سابق مجلس ایران و از جناح محافظه کار خبر داده بود که رهبر جمهوری اسلامی اخیرا خواستار رسیدگی بی‌غرضانه به عملکرد نزدیکان و اعضاء دفترش توسط رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

سخنگوی قوه قضاییه: محمدعلی نجفی به ۲ سال حبس و قصاص نفس محکوم شد ...
isna.ir ۱۳۹۸/۰۵/۱۰ اخبار
سخنگوی قوه قضاییه از محکومیت محمدعلی نجفی به دو سال حبس به جرم حمل سلاح غیر مجاز و قصاص نفس به جرم قتل میترا استاد خبر داد. به گزارش ایسنا، غلامحسین ا...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF