لاوروف: یک کشور "روسیه ستیز" در صحنه سازی حمله شیمیایی در دوما مشارکت داشته‌ است

لاوروف: یک کشور "روسیه ستیز" در صحنه سازی حمله شیمیایی در دوما مشارکت داشته‌ است ...
fa.rfi.fr ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.rfi.fr، #ارتباط، #ارتش، #اروپا، #امور_خارجه، #حمله_شیمیایی، #دولت، #دولت_سوریه، #روسیه، #روسیه_امروز، #سرگئی_لاوروف، #سلاح، #سوریه، #شاهرخ_بهزادی، #عراق، #غربی، #فروردین، #لیبی، #مسکو، #نظامی، #هلند، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_امور_خارجه، #چهارشنبه

روزآمد شده در 13-04-2018
بقلم شاهرخ بهزادی
سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه ۱۳ آوریل/۲۴ فروردین با رد وقوع حمله شیمیایی در « دوما » سوریه اعلام کرد که این کشور اسناد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می دهند حمله شیمیایی در « دوما » سوریه ، نوعی نمایش بوده که با همکاری نیروهای ویژه یک کشور "روسیه ستیز" انجام شده است.
سرگئی لاوروف این سخنان را امروز در نشست خبری مشترک با « استیو بلوک » وزیرامور خارجه هلند در مسکو اظهار کرد. وزرای امور خارجه دو کشور روسیه و هلند دیروز و امروز در مسکو درباره تحولات سوریه و حملات شیمیایی گفت‎وگو کردند.
وزیر امور خارجه روسیه نام کشوری که به ادعای او در نمایش حمله شیمیایی در دوما نقش داشته را اعلام نکرد ، ولی گفت که سرویس های اطلاعاتی کشوری که هم اکنون در خط اول کمپین روسیه هراسی قرار دارد ، در صحنه سازی نمایش حمله شیمیایی در دوما شرکت کرده است.
بر اساس کلاه سفید های سوریه ، امدادگران مناطق تحت کنترل شورشیان سوریه و همچنین یک سازمان غیر حکومتی حاضر در محل به نام انجمن خدمات پزشکی سوری-آمریکایی در روز شنبه ۷ آوریل در اثر حمله با گاز سمی در دوما دهها نفر کشته شده اند. کشورهای غربی رژیم سوریه را مسئول این حمله دانسته اند و در نظر دارند نسبت به تنبیه آن اقدام کنند.
ارتش روسیه روز چهارشنبه کلاه سفیدهای سوریه را متهم به صحنه سازی و فیلمبرداری از اجرای نمایشی حمله شیمیایی در دوما علیه اشخاص غیر نظامی کرده است.
سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه امروز همچنین گفت که بررسی های سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی به هیچ سرنخی که نشان دهد حمله شیمیایی در دوما صورت گرفته ، دست پیدا نکرده است.
این در حالی است که آمریکا و متحدان غربی آن با تاکید بر وقوع حمله شیمیایی در دوما ، دولت سوریه را به استفاده از آن متهم می‌کنند و به همین خاطردر صدد حمله هوایی و موشکی احتمالی به سوریه هستند.
سرگئی لاوروف روز جمعه از واشنگتن خواست که در ارتباط با روسیه از زبان و روش دیپلماتیک استفاده کرده و از زبان تهدید و التیماتوم پرهیز کند.
وزیر امور خارجه روسیه همچنین علیه یک مداخله نظامی غرب در سوریه هشدار داد. او به عواقب باز تکرار سناریوهای لیبی و عراق و بحرانی که می تواند چنین مداخله ای برای منطقه و اروپا ایجاد کند ، تأکید کرد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

نقش مثبت اتحادیه اروپا درحل سیاسی بحران سوریه/ طرف سعودی از گفت وگو خ...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ اخبار
حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور عربی و آفریقا با تاکید به نقش موثر و مثبت اتحادیه اروپا در حل سیاسی بحران سوریه...ادامه مطلب»

مردم انگلیس به مشارکت لندن در جنگ سوریه اعتراض کردند ...
irna.ir ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ ارتش
لندن - ایرنا - صدها تن از معترضان به مشارکت انگلیس در حمله نظامی احتمالی ائتلاف به سرکردگی آمریکا علیه سوریه عصر جمعه در مقابل دفتر نخست‌وزیری انگلیس ...ادامه مطلب»

کمپین حمایت از اعطای جایزه صلح نوبل برای ظریف...
nazarnews.com ۱۳۹۴/۰۵/۳۱ سیاست
نشان نوبل به مرد صلح سال اعطا شود، کسي که ثابت کرد به جاي جنگ و تهديد مي توان با مذاکره، صلح را برقرار کرد . http://www.nazarnews.com/47817 تلاش فعال...ادامه مطلب»


EOF