پست‌های معترض برق در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی

پست‌های معترض برق در تهران؛ مجرم تحت تعقیب سعید مرتضوی ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۲۷ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اختلاس، #اعتراض، #اعتراضات، #انقلاب، #ایران، #ایلنا، #تسنیم، #حجاب، #حجاب_اجباری، #خبرگزاری_تسنیم، #سعید_مرتضوی، #سپاه، #سپاه_پاسداران، #قتل، #قوه_قضائیه، #وزارت_اطلاعات، #وکیل، #پاسداران

فعالان مدنی با چاپ عکس هایی از سعید مرتضوی و چسباندن آنها روی پست های برق و دیگر مناطق شهری از وی با عنوان مجرم « تحت تعقیب » نام بردند.
در یکی از این عکس ها اشاره شده است که جرم وی « معاونت در قتل زندانیان بازداشتگاه کهریزگ در سال ۱۳۸۸ » می باشد.
پست های برق در ماههای گذشته به محل اعتراضات مدنی تبدیل شده است. نخستین بار دختران موسوم به « دختران انقلاب » با بالا رفتن بر این سکوها روسری هایشان را برداشتند تا به حجاب اجباری اعتراض کنند.
فعالان مدنی روی این پست ها گرافیتی های اعتراضی نیز کشیده بودند و اینبار چسباندن عکس سعید مرتضوی روی این پست های برق از این جعبه های آهنی ، نمادی اعتراضی ساخته است.
در یکی دیگر از عکس ها با عنوان « گمشده » نوشته شده است که در صورت روئیت سعید مرتضوی بلافاصله با شمارهای ۱۱۰ (پلیس) یا ۱۱۳ (ستاد خبری وزارت اطلاعات) یا ۱۱۴ (سپاه پاسداران) تماس بگیرید.

محسنی اژه‌ای ، سخنگوی قوه قضاییه گفته بود که حکم سعید مرتضوی صادر شده « ولی هنوز متاسفانه گیرش نیاورده‌اند. »
رضا جعفری وکیل سعید مرتضوی نیز گفته است که او از موکلش خبری ندارد. خبرگزاری ایلنا هم نوشته بود که ۹ محافظ مرتضوی از او بی خبرند.
هنوز مشخص نیست که سعید مرتضوی از کشور خارج شده است و یا دستهای قدرتمندتری امکان دسترسی قوه قضائیه را به او امکان ناپذیر کرده است.
با این حال به نظر نمی رسد قوه قضاییه چندان عجله ای برای یافتن سعید مرتضوی داشته باشد.
قوه قضاییه در خبری که شگفتی ناظران را برانگیخته است بعد از گذشت ۷ سال اعلام کرده است که حکم محمود رضا خاوری متهم پرونده مشهور اختلاس ۳ هزار میلیاردی قطعی شده است.
خبرگزاری تسنیم نوشته است که حکم پرونده خاوری برای اجرای حکم به دادسرا ارسال شده تا از طریق شناسایی و توقیف اموال وی در داخل ایران بخشی از حکم او اجرا شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

بازداشت مجدد اسماعیل بخشی و سپیده قلیان؛ "اعترافات" و نگرانی‌ها ...
dw.com ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ ارتش
یک روز پس از پخش "اعترافات" اسماعیل بخشی و سپیده قلیان از سیمای جمهوری اسلامی، این دو فعال مدنی و کارگری بازداشت شدند. جمعی از وکلای دادگستری با ابراز...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

نوری‌زاد، شعله‌سعدی و دو وکیل دیگر در برابر مجلس بازداشت شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ ارتش
بوسیله Massoud Salari • به روز شده در: ۱۸/۰۸/۲۰۱۸ محمد نوری‌زاد، فیلم‌ساز معترض به همراه قاسم شعله‌سعدی، آرش کیخسروی و مسعود جوادیه که هر سه وکیل داد...ادامه مطلب»

خشم بریتانیا از بازداشت سفیر این کشور در تهران ...
p.dw.com ۱۳۹۸/۱۰/۲۲ سیاست
بازداشت کوتاه‌مدت سفیر بریتانیا در تهران خشم لندن را برانگیخت. راب مک‌ایر هم‌زمان با اعتراض‌ها به ساقط کردن هواپیمای اوکراینی توسط سپاه، برای ساعاتی ب...ادامه مطلب»


EOF