واکنش کاخ سفید به ادعای ماکرون: ماموریت آمریکا در سوریه تغییر نکرده است

واکنش کاخ سفید به ادعای ماکرون: ماموریت آمریکا در سوریه تغییر نکرده است ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۲۸ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #امانوئل_ماکرون، #ایالات_متحده، #بریتانیا، #ترامپ، #حمله_شیمیایی، #داعش، #دولت، #دولت_سوریه، #سوریه، #فرانسه، #لندن، #نظامی، #واشنگتن، #پاریس

کاخ سفید ضمن یادآوری خواسته دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر بازگشت سریع سربازان این کشور از سوریه تاکید کرد ماهیت ماموریت ایالات متحده در این کشور تغییر نکرده است.
سخنگوی کاخ سفید در حالی این سخنان را بیان کرد که امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه یکشنبه شب در مصاحبه ای تلویزیونی گفته بود وی توانسته است دونالد ترامپ را نسبت به حضور « دراز مدت » آمریکا در سوریه متقاعد کند.
سارا هاکبی سندرز ، سخنگوی کاخ سفید اظهار داشت: « ماموریت آمریکا [در سوریه] تغییر نکرده است. رئیس جمهوری در این مورد که خواهان بازگشت هر چه سریعتر نیروهای آمریکا به کشور است موضع روشنی داشته است. »
سخنگوی کاخ سفید افزود: « ما مصمم تا داعش را کاملا در هم بشکنیم و شرایطی فراهم کنیم که از بازگشت آن جلوگیری کند. [...] علاوه بر این انتظار داریم متحدان منطقه ای ما و شرکایمان از نظر نظامی و مالی مسئولیت بیشتری برای تامین امنیت منطقه قبول کنند. »
آمریکا ، فرانسه و بریتانیا در ساعات اولیه روز شنبه در حمله ای موشکی چند مرکز متعلق به رژیم سوریه را مورد هدف قرار دادند. واشنگتن ، پاریس و لندن دولت سوریه را مسئول « حمله شیمیایی » روز هفتم آوریل به شهر دوما معرفی کرده اند.
رژیم سوریه هرگونه دخالت در « حمله شیمیایی » به دوما را رد کرده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

پاسخ روسیه به ترامپ: توقف مسابقۀ تسلیحاتی را از آمریکا شروع کنیم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۱/۲۳ سیاست
مسکو به پیام‌های توییتری جنجال برانگیز دونالد ترامپ در روز چهارشنبه پاسخ داد. وزارت خارجۀ روسیه در پاسخ به پیشنهاد دونالد ترامپ برای پایان دادن به مسا...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

امریکا مأیوس از اروپا برای تشکیل ائتلاف در تنگه هرمز، به آسیا و استرال...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۵/۱۴ ارتش
مایک پمپئو، وزیر امور خارجه و مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا در حالی عازم آسیا و اقیانوسیه شده‌اند که دولت واشنگتن تاکنون در همراه کردن متحد...ادامه مطلب»

مذاکره ایران و آمریکا؛ از اعلام آمادگی مشروط روحانی تا بدبینی پومپئو ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ سیاست
با وجود افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده در هفته‌های گذشته به‌ویژه پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکایی در خلیج فارس توسط سپاه پاسداران، اعمال تحریم‌ها...ادامه مطلب»


EOF