چرا رسانه‌های افغانستان حقیقت حمله کیمیاوی در سوریه را بازتاب نمی‌دهند؟

چرا رسانه‌های افغانستان حقیقت حمله کیمیاوی در سوریه را بازتاب نمی‌دهند؟ ...
af.sputniknews.com ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ ارتش

کلیدواژه ها:#ارتباط، #اسپوتنیک، #افغانستان، #حسن_دیاب، #خانه، #خبر، #خرما، #روسیه، #سلاح، #سوریه، #نظامی، #کودکان

اخیراً یکی از کودکان سوری که در ویدیوی ساخته‌شده مبنی بر استفاده سلاح کیمیاوی در شهر دوما در سوریه ظاهر شده بود ، جزئیات این ویدیوی جعلی را فاش کرد ، اما این خبر توسط رسانه‌های افغانستان بازتاب داده نشد.
به گزارش اسپوتنیک ، حسن دیاب ، کودک سوری که در ویدیوهای صحنه‌سازی‌شده توسط سازمان غیردولتی "کلاه سفیدها" در سوریه به عنوان قربانی حمله‌های کیمیاوی در شهر دوما ، نشان داده شده بود ، یک هفته قبل جزئیات این صحنه‌سازی را فاش ساخت.

این کودک سوری در مصاحبه با شبکه تلویزیونی روسیه 1 گفت: « ما در یک زیرزمینی بودیم. مادرم به من گفت ، پسرم چیزی برای خوردن نداریم ، ما امروز چیزی نمیخوریم. من در بیرون از خانه میشنیدم که فریاد م زدند "به شفاخانه بروید". ما به شفاخانه رفتیم زمانی که وارد شفاخانه شدیم ما را گرفتند و بالای ما آب ریختند و پس از آن ما را با افراد دیگر روی تخت های این شفاخانه قرار دادند » .
خبرنگار نظامی کانال تلویزیونی روسیه 1 گفته است که این کودک مجبور شده است تا در این ویدیو ظاهر شود.
وی گفت: « این کودک هیچ چیزی برای خوردن نداشت ، برنج ، خرما و کلچه برای وی داده شد تا در این ویدیو ظاهر شود » .
گفته های حسن دیاب توسط پدرش نیز تایید شد وی افزود که هیچ حملۀ کیمیاوی در شهر صورت نگرفته بود.
در حالیکه خبرهای تایید ناشده درمورد اینکه گویا در شهر دومای سوریه نیروهای حکومتی سوریه از سلاح کیمیاوی استفاده نموده اند ، به‌طور گسترده از طریق رسانه‌های افغانستان بازتاب داده شدند ، اما جزئیاتی را که شاهدان عینی و کودکی که در این صحنه‌سازی حاضر بود ، بیان نموده اند ، به‌جز یک یا دو رسانه در افغانستان ، بقیه رسانه‌ها از نشر و بازتاب‌دادن آن خودداری نمودند.
رسانه‌های افغانستان با خاموشی اختیار نمودن در ارتباط با این جزئیات و نگاه‌نکردن به این قضیه از زوایای دیگر ، از یکی از اصول اساسی خبررسانی چشم‌پوشی می‌نمایند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

گزارش/ طرح ابر آبراه «خزر-خلیج فارس» روی میز ایران و روسیه/ «ایران رود...
snn.ir ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ اخبار
کانال «خزر-خلیج فارس» که کارشناسان از آن با عنوان «ایران رود» یاد می کنند، امکان دسترسی شمال اقیانوس اطلس، دریاهای بالتیک، سیاه و آزوف و حوضه های آبی ...ادامه مطلب»

رییس جمهور روحانی: همیشه با مردم مانند ایام انتخابات برخورد کنید/ از د...
asriran.com ۱۳۹۶/۰۳/۰۱ سیاست
موسیقی‌های سطح پایین را نمی پسندیم، هرچند برخی گفتند خوب است. نخستین نشست خبری رئیس دولت دوازدهم که در مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران ...ادامه مطلب»

حمله به رژه نظامی در اهواز ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تاریخ
حمله به مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز که به اختصار حمله به رژه نظامی در اهواز خوانده شده‌است، یک حمله مسلحانهدر ایران بود که در صبح روز شنبه...ادامه مطلب»


EOF