چند بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران می‌مانند

چند بانک آلمانی در مبادله مالی با ایران می‌مانند ...
dw.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #آلمانی، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اروپایی، #اسلامی، #اعتبار، #ایران، #ایرانی، #بازرگانی، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #برجام، #برلین، #تاریخ، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #خبر، #فرانکفورت، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_اقتصاد

شش بانک از مجموعه فولکس بانک‌های آلمان می‌خواهند با وجود خطر تحریم‌ ، تامین اعتبار شرکت‌های صادرکننده به ایران را ادامه دهند. "مرکز بین‌المللی صلاحیت" می‌گوید تراکنش‌های این بانک‌ها برای "کشورهای دشوار" تنظیم شده‌اند.
پاتریشیا ملفی ، مدیر مرکز بین‌المللی صلاحیت (KompetenzCenter International) این مجموعه مالی از تصمیم برای ادامه تراکنش‌ مالی با "فولکس بانک‌‌"‌های وورتمبرگ ، فورتسهایم ، هایلبرون ، کنستانس ، شوارتزوالد- دونا نکار ، در چارچوب تامین اعتبار و واریزهای شرکت‌های صادرکننده به ایران خبر داده است. پیش‌تر روزنامه اقتصادی هندلزبلات نیز از تصمیم این مرکز برای تداوم همکاری با شرکت‌های صادرکننده به ایران گزارش داده بود.
مرکز یاد شده ، نهادی است که صلاحیت بانک‌ها در تراکنش‌های مالی و اعتباری را بررسی و تایید می‌کند.
این تصمیم در حالی اعلام می‌شود که بانک‌های بزرگ و بین‌المللی از ترس مجازات‌های سنگین آمریکا ، از هر همکاری و تراکنش با جمهوری اسلامی خودداری می‌کنند. خانم ملفی گفته است چنانچه شرکت‌ها و بانک‌ها با استانداردهای اتحادیه اروپا و آمریکا فعالیت کنند ، اتفاقی نخواهد افتاد.
بانک تعاونی مرکزی آلمان (Deutsche Zentral-Genossenschaftsbank) جمعه ۱۸ مه اعلام کرد که تراکنش‌های پرداخت خارجی با ایران را از اول ژوئیه معلق می‌کند.
این موسسه دومین بانک این کشور از نظر اعطای وام است و مرکز آن در شهر فرانکفورت قرار دارد. این بانک پیشتر "به‌طور گزینشی و پس از بررسی‌های دقیق" برخی پرداخت‌های خارجی مرتبط با ایران را بر عهده می‌گرفت.
پس از خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران ، واشنگتن تهران را به سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ تهدید کرده است.
خانم ملفی می‌گوید ما اینک باید منتظر بمانیم و ببینیم تحریم‌های جدید چه خواهند بود: « چه بانک‌هایی ، شرکت‌هایی ، اشخاصی یا حوزه‌هایی در چارچوب این تحریم‌ها می‌گنجند. »
به اعتقاد مدیر مرکز بین‌المللی صلاحیت ، مشکل بزرگ وقتی بروز خواهد کرد که تراکنش‌ها با بانک‌های ایرانی باشند: « یک راه حل می‌تواند این باشد که بانک مرکزی ایران پول را به حساب یکی از بانک‌های آلمانی واریز کند تا متقابلا به حساب شرکت‌های صادرکننده منتقل شوند. او افزوده که این روش نقل و انتقال در فاصله‌ سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ که تحریم‌های شدیدی علیه ایران اعمال می‌شد ، به کار می‌رفت. »
با خروج آمریکا از برجام ، جنب و جوشی در کشورهای اروپایی برای بررسی مبادلات بازرگانی و بانکی با ایران به راه افتاده است. پتر آلتمایر ، وزیر اقتصاد آلمان می‌گوید برلین در رایزنی با کاخ سفید تلاش می‌کند برای اعمال مجدد تحریم‌ها ، استثناهایی در نظر گرفته شوند و موعد آغاز این کار به تعویق بیفتد.
وزیر اقتصاد آلمان در عین حال تاکید کرده که "هیچ امکانی وجود ندارد که بتوان جلوی پیامدهای خروج یکجانبه از برجام را بطور صد در صد گرفت.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

ظریف در فرودگاه برلین و در جمع خبرنگاران؛ ضرورت تصمیم گیری مردم سوریه...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۷ اخبار
محمد باقر نوبخت در نشست خبری امروز خود اعلام کرد پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ورشکسته و نیمه فعال آغاز می شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، ...ادامه مطلب»


EOF