معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی: مراجعه سالانه ۹۵۰ کارگر جنسی به بهزیستی

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی: مراجعه سالانه ۹۵۰ کارگر جنسی به بهزیستی ...
iranintl.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ فرهنگ

کلیدواژه ها:#اسلامی، #الله، #ایدز، #ایران، #ایلنا، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #سازمان_بهزیستی، #فارسی، #مردم، #هپاتیت

حبیب الله فرید ، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی می‌گوید آخرین آماری که درمورد « کارگران جنسی » در ایران اعلام شده ، مربوط به سال ۸۰ است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی ، سه‌شنبه اول خردادماه ، به خبرگزاری ایلنا گفت سالانه ۹۵۰ زن « کارگر جنسی » در ۲۴ مرکز بهزیستی پذیرش می‌شوند ، که ۵ درصد آنان متأهل‌اند.
او افزود که در کل دنیا این افراد ، « سکس ورکر » خوانده می‌شوند که ما معادل فارسی آن ، « کارگر جنسی » را به‌کار می‌بریم که البته پژوهش خاصی در رابطه با تعداد کارگران جنسی در کشور انجام نشده است و اگر هم آماری باشد ، در اختیار قوه‌قضاییه و نیروی انتظامی است ، زیرا این کار جرم محسوب می‌شود و تنها درصورت بازداشت است که تعداد این زنان یا مردان مشخص می‌شود.
فرید با اشاره به این نکته که آخرین آمارها در رابطه با « کارگران جنسی » در دهه ۸۰ اعلام شده بود ، افزود که زنان کارگر جنسی‌ عمدتاً از طبقات پایین جامعه‌اند و اکثراً مشکلات شدیدی چون فقر و اعتیاد دارند ، که باید به این افراد آموزش‌های لازم را ارائه داد.
این از معدود دفعاتی است که یک مقام مسؤول جمهوری اسلامی ایران ، به‌طور رسمی از « سکس ورکرها » یا « کارگران جنسی » در ایران و لزوم رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی که آن‌ها را درگیر می‌کند ، سخن گفته است.
فرید افزوده است ، با توجه به این‌که « کسب درآمد از راه روابط جنسی در ایران جرم محسوب می‌شود » ، باید یک‌سری رویکردهای فرهنگی در این خصوص داشته باشیم تا کمتر شاهد برخی آسیب‌ها ازجمله ایدز و هپاتیت درمیان آنان باشیم.
به گفته این مقام مسؤول ، ارائه « رویکردهای پیشگیرانه » و همچنین « آموزش مهارت‌های زندگی » و قرار دادن فرصت‌های برابر برای تمامی افراد جامعه و همچنین دسترسی به تسهیلات بانکی و اشتغال برابر می‌تواند از جمله راهکارهایی باشد که تا عامه مردم را نسبت‌به آینده خود امیدوار کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
10 نکته درباره دیدار هیات طالبان از سفارت ایران...
asriran.com ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ سیاست
ایران از قدرت گرفتن داعش و حضور آمریکا در همسایه شرقی خود یعنی افغانستان نگران است و چه کسی بهتر از طالبان که همزمان با هر دو در جنگ است. عصرایران؛ ر...ادامه مطلب»

آیا فیلم «بانوی بهشت» در ادعای خود صادق است؟...
mehrnews.com ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ فرهنگ
«بانوی بهشت» عنوان فیلمی است که تا چند روز آینده به نمایش درمی آید.این فیلم به مهمترین مساله تاریخ شیعی در خصوص واقعه غدیر و شهادت حضرت زهرا(س) به نوی...ادامه مطلب»

بمب‌گذاری در دفتر حزب جمهوری اسلامی...
parseed.ir ۱۳۶۰/۰۴/۰۷ تاریخ
انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی واقعه‌ای است که در ۷ تیر ۱۳۶۰ منجر به کشته‌شدن هفتاد و پنج نفر از اعضای این حزب شد. در ساعت ۲۰:۳۰ جلسهٔ حزب جمهوری اس...ادامه مطلب»

افتتاح مجلس خبرگان قانون اساسی برای بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اس...
fa.wikipedia.org ۱۳۵۸/۰۵/۲۸ تاریخ
مجلس بررسی نهایی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران یا همان مجلس خبرگان قانون اساسی یا مجلس موسسان (چهارم) پس از پیروزی انقلاب در پی انتخابات تاریخ ۱۲ مر...ادامه مطلب»

ضرغامی از خرداد 83 تا آبان 93/ رسانه ملی یک دهه چگونه اداره شد - خبرگز...
mehrnews.com ۱۳۹۳/۰۸/۱۴ سیاست
عزت‌الله ضرغامی پس از بیش از 10 سال مدیریت رسانه ملی آخرین روزهای حضور خود در سازمان را پشت سر می‌گذارد و همین امر دلیلی شد تا مروری بر عملکرد وی داشت...ادامه مطلب»


EOF