سوریه: خروج نیروهای ایران قابل بحث نیست

سوریه: خروج نیروهای ایران قابل بحث نیست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اسپوتنیک، #الله، #ایران، #ایرانی، #بشار_اسد، #حاکمیت، #حزب_الله، #حمایت_ایران، #درهم، #دمشق، #دولت، #دولت_سوریه، #روسیه، #سوریه، #لبنان، #نظامی، #واشنگتن، #وزیر، #وزیر_خارجه، #پایتخت، #چهارشنبه

معاون وزیر خارجه سوریه روز چهارشنبه در واکنش به درخواست واشنگتن اعلام کرد که تخلیه خاک سوریه از نیروهای ایران ، پذیرفتنی و قابل بحث نیست.
این پاسخ پس از آن مطرح شد که مایک پمپئو ، وزیر خارجه آمریکا در جریان اعلام شروط دوازده گانۀ کشورش در قبال ایران اعلام کرد که یا ایران دست به تغییراتی گسترده در سیاست‌هایش از رها کردن برنامه هسته‌ای گرفته تا خروج نیروهایش از سوریه خواهد زد و یا با تحریم‌های سنگین اقتصادی مواجه خواهد شد.
فیصل مقداد ، معاون وزیر خارجه سوریه در جریان گفتگو با آژانس خبری اسپوتنیک روسیه اعلام کرد: « ماندن یا رفتن نیروهای ایران و حزب الله از سوریه ، قابل بحث نیست زیرا این موضوع به دولت سوریه مربوط می‌شود. »
او تاکید کرد این درخواست هرگز در دستور کار قرار نخواهد گرفت زیرا مربوط به حاکمیت سوریه است و « ما حتی نمی‌توانیم به کسی اجازه دهیم که این موضوع را مطرح کند. »
ایران در جریان جنگ هفت سالۀ سوریه ، به حمایت همه جانبه از بشار اسد پرداخت و نیروهای ایرانی در کنار آن دسته از شبه نظامیان منطقه که تحت حمایت ایران هستند مانند حزب الله لبنان ، به دمشق کمک کردند تا بتواند بسیاری از سرزمین‌ها را از کنترل اسلامگرایان یا شورشیان خارج کرده و تحت اداره خود درآورد.
روسیه نیز از دیگر کشورهایی است که در حمایت از دمشق ، به سوریه نیرو فرستاده و از سال ۲۰۱۵ میلادی در حمایت از بشار اسد ، حملات هوایی به مواضع مخالفان او را آغاز کرده است.
فیصل مقداد در پاسخ به مایک پمپئو که گفته بود ایران باید تمام نیروهای تحت فرمانش را از سوریه خارج کند ، تاکید کرد که دمشق قصد دارد « هر اینچ از خاک سوریه را برگرداند و پس از درهم کوبیدن شورشیان در اطراف پایتخت ، هدف بعدی می‌تواند شمال یا جنوب سوریه باشد. »
او همچنین اعلام کرد که سوریه از پشتیبانی‌های نظامی روسیه و مشاوره‌های ایران و حزب الله لبنان در مبارزه این کشور با تروریسم « بسیار سپاسگزار » است.
وی گفت: « این تصمیم ما و دوستان ماست... پس از پایان دادن به خطر مستقیم تروریست‌ها برای دمشق ، احتمال حرکت به سمت شمال یا جنوب این کشور وجود دارد. »
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

سفر 5روزه ظریف به 5کشور/ رایزنی فشرده پیرامون سوریه و کنفرانس ژنو2 ...
mehrnews.com ۱۳۹۲/۱۰/۲۷ سیاست
وزیر امور خارجه بعد از پایان سفر 5روزه به لبنان،عراق،اردن،سوریه و روسیه بامداد روز جمعه به کشور بازگشت. به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد ظریف روز دوشن...ادامه مطلب»

ایران حمله به مواضع تروریست‌ها در عراق را تایید کرد ...
snn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ارتش
روزنامه گاردین به نقل از یک مسئول ایرانی مدعی شدکه ایران انجام حملات هوایی در عراق را بدون هماهنگی با واشنگتن تأیید کرده است. به گزارش گروه بین الملل...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»


EOF