اعتصاب سراسری کامیون‌داران؛ بنزین و گازوئیل در ایران کم شد

اعتصاب سراسری کامیون‌داران؛ بنزین و گازوئیل در ایران کم شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اراک، #استان_فارس، #اعتراض، #ایران، #تهران، #حمل_و_نقل، #خبر، #خرداد، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهرستان، #شهرها، #شیراز، #صدا_و_سیما، #عدالت، #فارس، #قزوین، #پاسارگاد

اعتصاب کامیون‌داران که از روز سه‌شنبه اول خرداد در بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران آغاز شد به اختلال در چرخه توزیع بنزین و گازوئیل در کشور انجامید. کمبود گازوئیل در تهران و کمبود بنزین به ویژه در اراک ، شیراز و چند شهر دیگر استان فارس سبب شد تا صف‌های دراز خودروها در برابر جایگاه‌های توزیع سوخت در این شهرها تشکیل شود.
در دومین روز از اعتصاب گسترده کامیون‌داران ، تصاویر زیادی از کامیون‌های متوقف شده در مناطق مختلف ایران منتشر شده است. برخی رانندگان با نصب پلاکاردهای بزرگ در جلو کامیون خود به « گران شدن عوارض و لوازم یدکی » در عین « ثابت ماندن کرایه بار » اعتراض کرده‌اند.
اعتصاب کامیون‌های تانکر سبب اختلال در توزیع بنزین و گازوئیل شده و تصاویری نیز از صف خودروها در برابر جایگاه‌های سوخت‌رسانی در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود.
خبر اعتراض سراسری کامیون‌ها در رسانه‌های داخل ایران نیز بازتاب داشته است. در این میان خبرگزاری صدا و سیما روز سه‌شنبه از تجمع رانندگان کامیون در قزوین خبر داده و نوشته است که اعتراض رانندگان و کامیون‌داران در استان فارس طبق « فراخوان و هماهنگی قبلی » در استان آغاز شده است و رانندگان علت این اقدام خود را ثابت بودن کرایه‌ها ، افزایش قیمت بیمه‌ها ، عوارض اتوبان‌ها ، کمیسیون بالای باربری‌ها ، هزینه بالای تعمیرات و قیمت بالای لوازم یدکی خودرو‌ها بیان کرده‌اند.
به نوشته این خبرگزاری ، رانندگان کامیون که در هر شهری به گونه‌ای اعتصاب کرده‌اند ، با در دست داشتن پلاکارد‌هایی با موضوع « ۱/۳/۹۷ روز اتحاد و اعتصاب رانندگان ناوگان حمل و نقل برای اجرای عدالت » اعتراض خود را نشان داده‌اند.
به نوشته خبرگزاری صدا و سیما در شهرستان کوار فارس رانندگان ماشین‌های خود را در منازل پارک کرده‌اند ، در پاسارگاد حدود ۴۰ نفر از کامیون‌داران مقابل فرمانداری تجمع کرده‌اند ، کامیون‌داران مشکان نی‌ریز و خرامه در جاده‌ها اقدام به اعتصاب کردند و این حرکت جمعی در دیگر مناطق استان ادامه دارد.
در یکی از ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نیز رانندگان معترض در نجف‌آباد دیده می‌شوند که از حرکت کامیون‌ها جلوگیری می‌کنند.
مقام‌های رسمی ایران هنوز واکنشی به این حرکت اعتراضی نشان نداده‌اند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

تانکر سپاه، تهدید و وعده افزایش کرایه هم اعتصاب کامیون‌داران را نشکست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ارتش
بوسیله Massoud Salari به روز شده در: ۲۵/۰۵/۲۰۱۸ وعده افزایش بار هم نتوانست اعتصاب سراسری کامیون‌داران ایران را بشکند و این اعتصاب وارد چهارمین روز خو...ادامه مطلب»

انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ اخبار
طرح بیمه تکمیلی رانندگان حمل ونقل جاده ای روز دوشنبه اول مرداد همزمان با انتشار خبرهایی از آغاز اعتصاب مجدد کامیون‌داران در شبکه‌های اجتماعی، اجرایی ش...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF