تانکر سپاه، تهدید و وعده افزایش کرایه هم اعتصاب کامیون‌داران را نشکست

تانکر سپاه، تهدید و وعده افزایش کرایه هم اعتصاب کامیون‌داران را نشکست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #ارتش، #اصفهان، #اعتراض، #ایران، #بازنشستگی، #بیمه، #تهران، #حمل_و_نقل، #خبر، #خبرگزاری_فارس، #خراسان، #خراسان_جنوبی، #خرداد، #خودرو، #خوزستان، #داریوش، #دامنه، #دولت، #سربرگ، #سپاه، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهرها، #شیراز، #شیروان، #صفی، #فارس، #قزوین، #مازندران، #مجلس، #مرداویج، #مردم، #همدان، #پالایشگاه_اصفهان، #کندی، #گلستان، #یزد، #یورونیوز


بوسیله Massoud Salari
به روز شده در: ۲۵/۰۵/۲۰۱۸
وعده افزایش بار هم نتوانست اعتصاب سراسری کامیون‌داران ایران را بشکند و این اعتصاب وارد چهارمین روز خود شد.
دولت ایران پیش از این از افزایش کرایه بار کامیون‌ها از ۱۰ تا ۲۰ درصد خبر داده بود. داریوش امانی ، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای دیروز پنج‌شنبه ۳ خرداد گفت که افزایش میانگین ۱۵ درصدی کرایه کامیون‌ها از روز شنبه در پایانه‌های سراسر کشور اعمال می‌شود. وی همچنین از تصمیم دولت برای افزایش حداقل دستمزد رانندگان و نیز بیمه و حقوق بازنشستگی آنان خبر داده بود.
عبدالرضا عزیز ، نماینده شیروان در مجلس نیز به خبرگزاری فارس گفته است که موضوع اعتصاب کامیون‌داران درباره پایین بودن کرایه حمل و نقل و خمچنین افزایش حق کمیسیون شرمت‌های باربری در نشست کمیسیون اجتماعی در روز یمشنبه هفته آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.
چهارمین روز اعتصاب
با این حال به نظر می‌رسد که رانندگان و کامیون‌داران وعده‌های دولت را کافی نمی‌دانند زیرا اعتصاب سراسری آنها که از ابتدای خرداد ماه آغاز شده ، امروز جمعه ۴ خرداد نیز ادامه یافت. دامنه این اعتراض به بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ ایران رسیده و سبب اختلال در سامانه توزیع سوخت در کشور منجر شده است.
گزارش‌ها از استان‌های تهران ، فارس ، اصفهان ، خوزستان ، قزوین ، همدان ، مازندران ، گلستان ، خراسان جنوبی و یزد حاکی است که صف‌های دراز خودروها در برابر جایگاه‌های توزیع سوخت در بسیاری از شهرها دیده شده است. برخی از پمپ‌‌بنزین‌ها تعطیل شده و برخی دیگر به کندی کار می‌کنند زیرا قادر به پاسخگویی به نیاز مردم نیستند.
یک شاهد عینی به یورونیوز گفته است که از ساعت ۲۳ پنج‌شنبه شب تا ۴ صبح جمعه در صف پمپ‌بنزین مرداویج اصفهان بوده تا بالاخره توانسته بنزین بزند.
در روز چهارم اعتصاب از شیراز خبر می‌رسد که رانندگان مینی‌بوس این شهر نیز به معترضان هم‌صنف خود پیوسته و دست از کار کشیده‌اند. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی صفی از مینی‌بوس‌های اعتصابی در شیراز را نشان می‌دهند.
از تهدید تا استفاده از تانکرهای سپاه
برخی تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی نیز تانکرهای سپاه را در حال سوخت‌رسانی به جایگاه‌ها نشان می‌دهند. به نظر می‌رسد که دولت به دلیل اعتصاب کامیون‌داران و در نتیجه کمبود سوخت در پمپ‌بنزین‌ها مجبور شده است تا از تانکرهای سپاه و ارتش برای سوخت‌رسانی استفاده کند.
در روزهای دوم و سوم اعتصاب کامیون‌داران ویدئوها و تصاویر دیگری از تلاش دولت برای شکستن اعتصاب دیده می‌شود. در یکی از این ویدئوها نشان داده می‌شود که چگونه یک تانکر حامل بنزین با چند دستگاه خودرو نیروی انتظامی اسکورت می‌شود اما با این حال رانندگان اعتصابی مانع حرکت این کامیون می‌شوند.
از سوی دیگر تصویر نامه‌ای با سربرگ پالایشگاه اصفهان منتشر شده که در آن رانندگان اعتصاب کننده تهدید به لغو گروانه بارگیری شده‌اند.
گفته می‌شود در برخی شهرها اعتصابیون به کامیون‌هایی که قصد بارگیری و شکستن اعتصاب را داشته حمله کرده و شیشه‌های آنها را شکسته‌اند.
در نبود ترابری ریلی و هوایی گسترده ، حمل و نقل جاده‌ای با اختلاف زیاد نخستین روش جابجایی مسافر و کالا در ایران است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اشغال ایران در جنگ جهانی دوم ...
1host2u.com 25/08/1941 تاریخ
پس از آغاز جنگ جهانی دوم در ۹ شهریور ۱۳۱۸ (۱ سپتامبر ۱۹۳۹)، ایران بی‌طرفی خود را اعلام کرد، اما به دلیل گستردگی مرز ایران با اتحاد جماهیر شوروی و درگی...ادامه مطلب»

آغاز پادشاهی شاه صفی یکم ...
1host2u.com 28/01/1629 تاریخ
شاه صفی یکم (زاده ۱۶۱۱ - درگذشته ۱۲ مه ۱۶۴۲) ششمین پادشاه صفوی ایران است که از ۱۰۰۷ تا ۱۰۲۱ خورشیدی، (۱۶۲۹ تا ۱۶۴۲ میلادی یا ۱۰۳۸ تا ۱۰۵۲هجری قمری) به...ادامه مطلب»

نهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران ...
fa.wikipedia.org ۱۳۸۴/۰۳/۲۷ تاریخ
انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۴ خورشیدی نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ایران بود، که طی دو مرحله در تاریخ ۲۷ خرداد و ۳ تیر همان سال بر‌گز...ادامه مطلب»

انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ اخبار
طرح بیمه تکمیلی رانندگان حمل ونقل جاده ای روز دوشنبه اول مرداد همزمان با انتشار خبرهایی از آغاز اعتصاب مجدد کامیون‌داران در شبکه‌های اجتماعی، اجرایی ش...ادامه مطلب»


EOF