بدهکار بزرگ بانکی از کشور گریخت

بدهکار بزرگ بانکی از کشور گریخت ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۳/۰۷ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #اختلاس، #اسلامی، #بانک_تجارت، #بانک_سامان، #بانک_سپه، #بانک_سینا، #بانک_صادرات، #بانک_ملت، #بانک_ملی، #تسنیم، #تهران، #دولت، #ریال، #سامان، #سپه، #شهریور، #صادرات، #قانونی، #لندن، #مرجع، #ملت، #هلند، #کشف

حدود ۸ سال از کشف یک فساد کلان بانکی که حکایت از کلاهبرداری هزار و ۴۰۰ میلیاردی اعضای یک خانواده از ۸ بانک دولتی و خصوصی دارد ، می‌گذرد اما رسیدگی به این پرونده تا جایی طول کشید که متهم از کشور گریخت.
حدود ۸ سال از کشف یک فساد کلان بانکی که حکایت از کلاهبرداری هزار و ۴۰۰ میلیاردی اعضای یک خانواده از ۸ بانک دولتی و خصوصی دارد ، می‌گذرد اما متهم در نهایت از کشور گریخت.
به گزارش تسنیم ، 18 شهریور سال 92 بود که دادسرای ویژه امور اقتصادی تهران برای یکی از بدهکاران بزرگ بانکی که با استفاده از اسناد مجعول و فک‌ رهن‌های جعلی از هشت بانک دولتی و خصوصی تسهیلات گرفته بود ، کیفرخواست.
این پرونده در مجموع 10 متهم دارد که « م.الف » و « و.الف » که رابطه پدر و پسری با هم دارند ، دو متهم اصلی آن به شمار می‌روند و اتهامات‌شان مشارکت در کلاهبرداری با استفاده از اسناد مجعول از هشت بانک دولتی و خصوصی جمعاً به‌ مبلغ حدود یک‌هزار و 400 میلیارد ریال است.
بر اساس کیفرخواست صادره توسط سرپرست دادسرای ناحیه 22 تهران (ویژه امور اقتصادی) ، » و. الف » با استفاده از اسناد جعلی از پست بانک مبلغ 76 میلیارد و 837 میلیون ریال ، بانک ملت 91 میلیارد و 514 میلیون ریال ، بانک سینا 166 میلیارد و 590 میلیون ریال ، بانک سپه 67 میلیارد و 207 میلیون ریال ، بانک ملی 74 میلیارد و 177 میلیون ریال ، بانک سامان 6 میلیارد و 527 میلیون ریال ، بانک صادرات 581 میلیارد و 89 میلیون ریال و از بانک تجارت 16 میلیارد و 949 میلیون ریال تسهیلات دریافت کرده و بازنگردانده است.
مشارکت در تحصیل مال از طریق نامشروع از بانک ملت به‌مبلغ 79 میلیارد و 372 میلیون و 464 هزار ریال و بانک ملی به‌مبلغ 172 میلیارد و 20 میلیون ریال ، از دیگر اتهامات « و. الف » به شمار می‌رود. جالب اینکه بر اساس کیفرخواست صادره ، « و.الف. » با جعل عنوان مأمور دولت و سروان نیروی انتظامی مبادرت به ارتکاب بخشی از این جرایم کرده است.
« م.الف. » نیز در این پرونده مانند پسرش به مشارکت در کلاهبرداری از هشت بانک دولتی و خصوصی با استفاده از اسناد مجعول و فک رهن‌های جعلی و مشارکت در تحصیل مال نامشروع از بانک‌های ملت و ملی متهم است.
متهم ردیف نهم این فساد اقتصادی نیز « الف.ح.س. » داماد متهم ردیف دوم است که بر اساس کیفرخواست صادره به تحصیل مال نامشروع از بانک صادرات به‌مبلغ 32 میلیارد و 720 میلیون و 899 هزار و 160 ریال متهم است.
بانک‌های ملی ، پست بانک ، ملت ، سینا ، سپه ، سامان ، تجارت ، صادرات و کشاورزی شکات این پرونده هستند و گزارش مرجع انتظامی و حفاظت اطلاعات قوه قضاییه نیز حکایت از جعل اسناد و اخذ تسهیلات از بانک‌ها از جمله با استفاده از اسناد مجعوله و عدم رعایت مقررات و آیین‌نامه‌ها در پرداخت تسهیلات دارد.
سرپرست دادسرای ویژه امور اقتصادی در کیفرخواست خود تصریح کرده که بزه انتسابی به متهمان محرز و مسلم است و مستنداً به مواد 125 ، 126 ، 134 ، 523 ، 533 ، 555 ، 588 و 592 قانون مجازات اسلامی و مواد یک و دو قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشا ، اختلاس و کلاهبرداری ، برای متهمان تقاضای تعیین مجازات قانونی شده است.
پرونده این فساد اقتصادی خانوادگی که متهمانش در سال 89 دستگیر شدند ، به شعبه 1065 مجتمع ویژه امور اقتصادی ارجاع شده اما به‌رغم گذشت حدود هشت سال از کشف این فساد و صدور کیفرخواست در سال 92 و ارسال پرونده به دادگاه ، هیچ حکمی در پرونده صادر نشده است.
متهم ردیف دوم این پرونده یعنی « م.الف » از فرصت استفاده کرده و بنابر اطلاعات واصله به همراه همسر خود از کشور فرار کرده است.
بررسی‌ها نشان می‌دهد این متهم به طور قانونی از کشور خارج نشده زیرا آخرین خروج قانونی وی به سال 88 باز می‌گردد که به لندن رفته بود. پیشتر نیز « الف.ح.س. » متهم ردیف نهم پرونده به هلند گریخته است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جزییات رانت تکاندهنده در دولت احمدی نژاد/ 7 هزار میلیارد سود 3 صراف با...
entekhab.ir ۱۳۹۳/۰۷/۰۹ اخبار
جزییات رانت تکاندهنده در دولت احمدی نژاد/ 7 هزار میلیارد سود 3 صراف با همکاری بانک مرکزی ! / باز هم پای «مقامات وقت بانک مرکزی» در میان است؟ ارسلان فت...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

شناسایی 22 حساب شخصی از شبنم نعمت‌زاده/ متهمان باعث کمبود دارو در کشور...
eskannews.com ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ مردم
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات دختر وزیر سابق: شناسایی 22 حساب شخصی از شبنم نعمت‌زاده/ متهمان باعث کمبود دارو در کشور شده‌اند اولین جلسه رسیدگی به اتهام...ادامه مطلب»

نقویان: ما در جامعه خودمان امیر کبیر هایی را خفه کردیم/شاه قجری رگ او ...
entekhab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۶ سیاست
نقویان به عنوان یک روحانی محبوب که در دوره ای در کنار حجت الاسلام پناهیان دو سخنران معروف تهران بودند، این روزها کمتر با سخنرانی های به روز و همراه اش...ادامه مطلب»

واگذاری خانه در نیاوران به مدیران‌ارشد به اسم افراد کم‌درآمد...
khabaronline.ir ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ سیاست
واگذاری‌ها تا سال ۹۰ با دستور مستقیم شهردار تهران بوده | ۲تعاونی به طور صوری ملک واگذار کردند جامعه > شهری - احمد توکلی،‌ رئیس سازمان دیده بان شفافیت ...ادامه مطلب»


EOF