عامل انفجار «حزب جمهوری اسلامی» و «قاتل شهید بهشتی» کشته شد

عامل انفجار «حزب جمهوری اسلامی» و «قاتل شهید بهشتی» کشته شد ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ مردم

کلیدواژه ها:#2015، #Entekhab.ir، #اروپا، #ازدواج، #اسلامی، #ایران، #بهشتی، #تاریخ، #جمهوری_اسلامی، #حزب_جمهوری_اسلامی، #قتل، #هلند، #هلندی

رسانه های هلندی گزارش دادند فردی که در دسامبر 2015 در هلند کشته شد ، همان « محمدرضا کلاهی » عامل بمب‌ گذاری در حزب جمهوری بوده است.
رسانه های هلندی گزارش دادند فردی که در دسامبر 2015 در هلند کشته شد ، همان « محمدرضا کلاهی » عامل بمب‌ گذاری در حزب جمهوری بوده است.
به گزارش « انتخاب » ، رسانه‌‌ های هلندی به نقل از دادگاهی که برای دو نفر در هلند به اتهام قتل « علی معتمد » برگزار شده بود ، اعلام کرده‌ اند که وی در حقیقت همان « محمدرضا کلاهی صمدی » است که در حزب جمهوری اسلامی بمب‌ گذاری کرده بود. نام متهمان به قتل « انور » 28 ساله و « مورئو » 35 ساله است.
علی معتمد نام شخصی است که در 15 دسامبر 2015 و در 56 سالگی در هلند به قتل رسید.
حدود 37 سال از شهادت شهید بهشتی و یارانش در حزب جمهوری اسلامی در تاریخ 7 تیر سال 1360 (1981) می‌ گذرد و اکنون مشخص شده که عامل این بمب گذاری که به اروپا گریخته بود ، در حقیقت سه سال پیش کشته شده بود.
مظنون اصلی که در ایران به مرگ محکوم شده بود با نام مستعار « معتمدی » زندگی جدیدی در شهر آلمره هلند با نام جدید خود آغاز کرده بود. او در آنجا ازدواج کرده و یک فرزند پسر دارد.
بر اساس گزارش رسانه های هلندی ، وی پسرش را تماشای تلویزیون ایران منع می کرد تا از هویت واقعی اش باخبر نشود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
کیهان:پشت پرده تأسف‌آور اخراج 2 دیپلمات ایرانی از هلند...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۹ سیاست
سیاست > احزاب و شخصیت‌ها - روزنامه کیهان در گزارشی آورده است: در سایه سکوت و انفعال و وادادگی سفارت ایران در لاهه و وزارت امور خارجه کشورمان، طرف هلن...ادامه مطلب»

قتل محمدرضا کلاهی عامل انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در هلند ...
tarikhirani.ir ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ تاریخ
از کلاهی قاتل تا معتمد مقتول تاریخ ایرانی: در سی‌وهشتمین سالگرد شهادت آیت‌الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از مسئولان نظام در هفتم تیر ۱۳۶۰، اطلاعات جدیدی از...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

هلند ایران را به دست داشتن در دو فقره قتل در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ متهم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ارتش
هلند جمهوری اسلامی ایران را به مشارکت به دو فقره قتل در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۷ در این کشور متهم کرد. به گزارش رویترز استف بلوک، وزیر خارجه و کایسا اولونگ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»


EOF