باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت هواپیما تأمین کنیم

باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت هواپیما تأمین کنیم...
kayhan.ir ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ خودرو

کلیدواژه ها:#Kayhan.ir، #اجرای_برجام، #اربعین، #اروپایی، #اعتراض، #افغانستان، #ایران، #ایران_ایر، #ایرانی، #برجام، #بروکسل، #تجهیزات، #تحریم، #ترکیه، #تسنیم، #تهران، #خبر، #خبرگزاری_تسنیم، #دولت، #روحانی، #صندوق_توسعه_ملی، #عراق، #غربی، #مردم، #موفقیت، #هواپیما، #هواپیمایی، #وزیر، #وزیر_راه

اذعان مدیر دولتی به بی‌خاصیتی برجام:
باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت هواپیما تأمین کنیم
مدیرعامل ایران‌ایر اظهار کرد: به زودی تحویل سوخت در پروازهای خارجی ما هم قطع شده و باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت را تأمین کنیم.
به گزارش خبرگزاری تسنیم ، فرزانه شرف‌بافی در نشست دادستانی تهران برای بررسی علل تاخیر پروازها با مدیران شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه میانگین سن ناوگان هوایی کشور 24 سال است و با طرح این پرسش که « به این صنعت چه داده‌ایم که اینقدر انتظار داریم » اظهار کرد: وضع عراق و افغانستان و کشورهای همسایه در صنعت هوایی از ایران بهتر است چون ما در تحریم هستیم و برای تامین دو قطعه تجهیزات هواپیما دچار مشکل می‌شویم.
وی با بیان اینکه به زودی تحویل سوخت در پروازهای خارجی ما هم قطع شده و باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت را تأمین کنیم ، افزود: پس از اربعین سال گذشته 25 جلسه درباره تاخیرهای پرواز گذاشتیم اما این درست نیست که خلبان را به علت تاخیر دستبند بزنند و همان‌جا به قاضی‌القضات هم مدال افتخار بدهیم.
مدیرعامل ایران ایر با بیان اینکه مردم باید صبور باشند ، تصریح کرد: دیروز از فرودگاه ترکیه آمده‌ام و پرواز در بروکسل تاخیر داشت و کسی اعتراض نکرد.
گفتنی است دولت روحانی تا چند ماه قبل ، تأکید می‌کرد بعد از اجرای برجام ، موانع اصلی تجارت با غرب از میان برداشته شده و هئیت‌های شرقی و غربی به کشور سرازیر شده‌اند. به همین ترتیب بارها گفته شد که با انعقاد قرارداد با شرکتهای هواپیماسازی اروپایی و آمریکایی ، قرار است ناوگان هوایی کشور ترمیم شود. در همین رابطه رئیس‌جمهور ، وزیر راه و مسئولان دیگر بارها از موفقیت مذاکرات در این حوزه خبر دادند و حتی مبلغ کلانی از صندوق توسعه ملی برای این موضوع تخصیص یافت که البته به جای وثیقه خرید ده‌ها هواپیما ، صرف خرید نقدی چند هواپیما شد.
در نهایت با خروج آمریکا از برجام ، آن وعده‌ها نیز رنگ باخت و دولت که تمام امیدش به برجام بود ، در وضعیت انفعال قرار گرفت. اکنون بعد از آن همه تجلیل از برجام ، غربیها نه تنها هواپیمایی به ما نخواهند فروخت که گویا به هواپیماهای ایرانی- حتی هواپیمای اختصاصی رئیس‌جمهور- سوخت هم نخواهند داد.
---مدیرعامل ایران‌ایر اظهار کرد: به زودی تحویل سوخت در پروازهای خارجی ما هم قطع شده و باید چمدان چمدان پول بفرستیم تا سوخت را تأمین کنیم. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

واعظی: پهنای باند اینترنت ایران به 12 هزار گیگابیت برثانیه می رسد ...
ion.ir ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ اینترنت-آی.تی
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پهنای باند اینترنت ایران تا پایان امسال به 12 هزار گیگابیت برثانیه افزایش خواهد یافت. ایران آنلاین /Bit (بیت): بیت...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سخنگوی دولت: اقدامات عربستان سعودی نمی تواند اجرای برجام را مخدوش کند...
dolat.ir ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ اخبار
سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود به صورت مفصل دیدگاه های دولت جمهوری اسلامی ایران درباره حوادث اخیر سفارت عربستان و قطع رابطه این کشور با ایران را ت...ادامه مطلب»


EOF