شرکت هزاران نفر در تشییع جنازه پرستار فلسطینی

شرکت هزاران نفر در تشییع جنازه پرستار فلسطینی ...
bbc.com ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ارتش

کلیدواژه ها:#Bbc.com، #ارتش، #اسلامی، #اعتراض، #بیت_المقدس، #تلفات، #جنایت_جنگی، #حماس، #خرداد، #دولت، #رزان_نجار، #سازمان_ملل، #سرباز، #شعار، #غزه، #فرود، #فلسطین، #فلسطینی، #مرز، #مسلح، #وزارت_بهداشت، #پرستار، #ژنو

در مراسم تشییع جنازه رزان نجار ، پدر این پرستار روپوش پزشکی خون آلود او را روی دست گرفته بود و جمعیت شعار انتقام سر می‌دادند
این پرستار ۲۱ ساله فلسطینی ، رزان نجار نام داشت و پیش از کشته شدن در نزدیکی مرز اسرائیل ، به افرادی کمک می‌کرد که هدف اصابت گلوله اسرائیلی ها قرار گرفته بودند.
به گفته مقام های وزارت بهداشت دولت خودگردان فلسطینی ، وی پس از آن تیر خورد که برای کمک به یک مصدوم ، به سمت حصار مرزی واقع در مرز میان غزه و اسرائیل دوید.
ارتش اسرائیل با صدور بیانیه ای اعلام کرده که در مورد مرگ رزان نجار به انجام تحقیقات خواهد پرداخت.
امروز شنبه ۲ ژوئن (۱۲ خرداد) جسد خانم نجار ، در حالی که در پرچم فلسطین پیچیده شده بود ، روی دست جمعیت تشییع کننده از خیابان های غزه عبور داده شد.

هزاران فلسطینی در مراسم تشییع جنازه یک زن پرستار که دیروز با شلیک نیروهای اسرائیلی کشته شد شرکت کردند.

* * * در مراسم تشییع جنازه ، پدر این پرستار روپوش پزشکی خون آلود او را روی دست گرفته بود و جمعیت شعار انتقام سر می‌دادند.
انجمن امداد پزشکی فلسطین با تاکید بر اینکه رزان نجار در حال تلاش برای کمک به یک مجروح هدف قرار گرفته اعلام کرده: "شلیک به پرسنل پزشکی ، مطابق معاهده ژنو جنایت جنگی است."

روپوش پزشکی خون آلود رزان نجار در دست تشییع کنندگان

* * * افزایش تنش در غزه
روز یکشنبه ۲۷ مه نیروهای اسرائیلی گفتند بسته‌ای انفجاری را در نزدیکی حصار مرزی پیدا کرده‌اند. ارتش اسرائیل به تلافی ، یک پاسگاه را هدف قرار داد و سه عضو گروه جهاد اسلامی را کشت.
در اقدامی متقابل ، چهار روز پیش گروه‌های حماس و جهاد اسلامی در غزه ده‌ها خمپاره به سمت اسرائیل پرتاب کردند. به گفته ارتش اسرائیل بیشتر این راکت‌ها و خمپاره‌ها با پدافند هوایی منهدم شد اما تعداد زیادی در شهرک‌های اسرائیلی فرود آمد و ترکش‌های آنها سه سرباز را زخمی کرد.
در واکنش ، اسرائیل با حملات هوایی به مواضع گروه‌های مسلح فلسطینی درغزه پاسخ داد. از تلفات احتمالی این حملات گزارش کاملی منتشر نشده اما مقام‌ها در غزه کشته شدن دست کم دو نفر را تایید کرده اند.
این درگیری‌ها در پی افزایش تنش در غزه میان اسرائیل و فلسطینی ها در دو ماه پیش صورت گرفت که بیش از۱۲۰ کشته فلسطینی به‌جا گذاشت.
اعتراض های شش هفته‌ای فلسطینیان که همزمان با هفتادمین سالگرد تاسیس کشور اسرائیل و افتتاح سفارت آمریکا در بیت المقدس بود ، از همان روزهای نخست با پاسخ سنگین اسرائیل روبه‌رو شد و تک تیراندازهای ارتش این کشور به روی معترضان فلسطینی که در مرز غزه و اسرائیل گرد آمده بودند ، آتش گشودند.
معترضان ساکن غزه این سلسله اعتراض‌ها را با عنوان "دفاع از حق بازگشت به سرزمین" برگزار می‌کردند.
اسرائیل می‌گوید تک‌تیراندازها ، فلسطینی‌هایی را هدف قرار دادند که تلاش می‌کردند تحت پوشش معترض به اسرائیل نفوذ کنند ، اما سازمان ملل تاکید دارد که اسرائیل "واکنش نامتناسب" نشان داده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

نسل‌کشی ارمنی‌ها توسط امپراتوری عثمانی ...
parseed.ir 24/04/1915 تاریخ
نسل‌کشی ارمنی‌ها (به ارمنی:Հայոց Ցեղասպանություն، به ترکی استانبولی:Ermeni Soykırımı) که گاهی با عناوین دیگری چون هولوکاست ارامنه، کشتار ارامنه و نیز ...ادامه مطلب»

صبرا و شتیلا ننگی که در تاریخ ماند/کشتار وحشیانه «دیریاسین»...
humanrights-iran.ir ۱۳۶۱/۰۶/۲۵ تاریخ
حقوق بشر > جهان - امروز شنبه ۹ آوریل مصادف با شصت و هشتمین سالروز فاجعه وحشتناک دیر یاسین و کشتار مردم بی دفاع این روستا توسط دو گروه صهیونیستی «ارگ...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

به رسمیت شناختن اسراییل از جانب ایران ...
1host2u.com 05/03/1950 تاریخ
در کابینه محمد ساعد مراغه ای نخست وزیر وقت ایران در چهاردهم اسفند ماه ۱۳۲۸ (پنجم مارس ۱۹۵۰) موضوع شناسایی اسراییل مطرح شد و به اتفاق آراء مورد تصویب ق...ادامه مطلب»


EOF