اروپا خواستار معافیت از مجازا‌ت‌های مالی مربوط به برجام شد

اروپا خواستار معافیت از مجازا‌ت‌های مالی مربوط به برجام شد ...
dw.com ۱۳۹۷/۰۳/۱۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Dw.com، #آلمان، #اتحادیه_اروپا، #ارتباط، #اروپا، #اروپایی، #امور_خارجه، #ایران، #ایرانی، #بانک_مرکزی، #بانک_مرکزی_ایران، #برجام، #بریتانیا، #خاورمیانه، #خرداد، #خودروسازی، #دارایی، #داروسازی، #رویترز، #فرانسه، #واشنگتن، #چهارشنبه

وزیران امور خارجه و دارایی فرانسه ، آلمان و بریتانیا با ارسال نامه‌ای خواستار معافیت شرکت‌های اروپایی‌ای که پس از توافق هسته‌ای در ایران فعالیت داشته‌اند ، از مجازات‌های مالی ناشی از خروج آمریکا از برجام شدند.
نشست وزیران امورخارجه آلمان ، بریتانیا ، فرانسه و ایران بر سر توافق هسته‌ای در حضور هماهنگ کننده سیاست‌های خارجی اروپا ، فدریکا موگرینی

* * * خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه (۶ ژوئن / ۱۶ خرداد) گزارشی پیرامون نامه‌ی وزیران امور خارجه و دارایی سه کشور آلمان ، فرانسه و بریتانیا به مسئولان و مقامات آمریکا منتشر کرده است. مضمون این نامه که روز ۴ ژوئن ، ارسال شده ، اکنون رسانه‌ای شده است.
در نامه‌ای که وزیران سه کشور اروپایی برای همتایان آمریکایی خود نوشته‌اند ، درخواست شده است که آن دسته از شرکت‌های اروپایی که پس از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در ایران مشغول به کار بوده‌اند ، از مجازات‌های پیش‌بینی شده از سوی آمریکا معاف شوند.
آمریکا پس از خروج از توافق هسته‌ای همه شرکت‌هایی را که با شرکت‌های ایرانی همکاری اقتصادی داشته‌ باشند ، تهدید به مجازات کرده بود.
در نامه‌ای که وزیران امور خارجه و دارایی سه کشور اروپایی نام‌برده برای مقامات آمریکایی نوشته‌اند ، درخواست شده است که شرکت‌های فعال در حوزه‌های پزشکی ، داروسازی ، انرژی ، خودروسازی و هوانوردی غیرنظامی از این مجازات‌ها معاف شوند.
افزون بر آن ، درخواست شده که فعالیت‌های شرکت‌های اروپایی در پروژه‌های زیرساختی ایران و همچنین امور بانکی نیز از محدوده‌ی مجازات‌های پیش‌بینی شده حذف شوند.
هشدار به آمریکا
در نامه یاد شده به آمریکا هشدار داده شده است که خروج از برجام می‌تواند منجر به بی‌ثباتی بیشتر منطقه شود. در این نامه بروز یک درگیری جدید در این منطقه به عنوان فاجعه ارزیابی شده است.
در عین حال کشورهای اروپایی بار دیگر بر تمایل خود مبنی بر پایبندی به برجام تاکید کرده‌اند.
کشورهای اروپایی در نامه خود ضمن تأیید نگرانی‌های آمریکا در رابطه با برنامه موشکی ایران و بازه ‌زمانی پس از سال ۲۰۲۵ از نقش مخرب ایران در خاورمیانه انتقاد کرده‌اند. این کشورها اما تاکید کرده‌اند که از نظرشان ، توافق هسته‌ای بهترین افزار برای مقابله با چنین نگرانی‌هایی است.
وزیران امور خارجه و دارایی سه کشور بریتانیا ، آلمان و فرانسه در عین حال از واشنگتن خواسته‌اند کانال‌های ارتباط بانکی و مالی کشورهای اروپایی و ایران را از مجازات‌های پیش‌بینی شده معاف کند.
سخن بر سر روابط بانکی کشورهای اروپایی با بانک مرکزی ایران و آندسته از بانک‌های ایران است که از سوی اتحادیه اروپا مشمول تحریم‌ها نبوده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

سازوکار اتحادیه‌ اروپا برای حفاظت از منافع شرکت‌های اروپایی در صورت خر...
fa.rfi.fr ۱۳۹۶/۱۱/۲۱ اقتصاد
بقلم شاهرخ بهزادی منتشر شده در 09-02-2018 روزآمد شده در 09-02-2018 ساعت 17:51 "دنیس چایبی" رئیس بخش ایران در سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در کنفرا...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF