پروازها میان «سلیمانیه» و «تهران» از فردا ازسرگرفته می‌شود

پروازها میان «سلیمانیه» و «تهران» از فردا ازسرگرفته می‌شود ...
farsnews.com ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ خودرو

کلیدواژه ها:#Farsnews.com، #اربیل، #اردیبهشت، #اسفند، #اسلامی، #ایران، #ایرانی، #بغداد، #تاریخ، #تحکیم، #تهران، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #حیدر_العبادی، #خبرگزاری، #خبرگزاری_فارس، #دولت، #سایه، #سلیمانیه، #سپتامبر، #عراق، #فارس، #قانون_اساسی، #موافقت، #همه‌پرسی، #هواپیمایی، #وزارت_کشور، #کردستان، #کرکوک

مدیر فرودگاه بین‌المللی « سلیمانیه » عراق اعلام کرد که پس از گذشت چندین ماه از تعلیق پروازهای هوایی بین تهران و سلیمانیه ، این پروازها از فردا از سرگرفته می‌شود.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس ، « طاهر عبدالله » مدیر فرودگاه بین‌المللی « سلیمانیه » عراق ، شنبه (امروز 9 ژوئن) اعلام کرد که پروازها میان این شهر و تهران از فردا (یکشنبه) از سر گرفته خواهد شد.
وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری « الغدپرس » اظهار داشت: فردا از ساعت 11 ظهر به وقت محلی پروازها میان تهران و سلیمانیه از سر گرفته خواهد شد. قرار است در طول هر هفته ، فعلا دو پرواز از طریق شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان صورت گیرد و در صورت افزایش شمار مسافران ، با موافقت ایران ، بر میزان پروازها نیز افزوده خواهد شد.
عبدالله افزود: فعلا تنها مسافران منتقل خواهند شد و این پروازها برای انتقال کالا نخواهد بود.
پروازها میان ایران و سلیمانیه از چند ماه پیش پس از دستور « حیدر العبادی » نخست‌وزیر عراق مبنی بر بسته شدن فرودگاه‌های منطقه کردستان و گذرگاه‌های مرزی در واکنش به برگزاری همه‌پرسی جدایی در این منطقه ، متوقف شده بود.
تنش میان دولت مرکزی عراق در بغداد با دولت کردستان در اربیل پس از آن آغاز شد که مسعود بارزانی رئیس وقت منطقه کردستان ، در اقدامی یکجانبه و در سایه مخالفت بغداد و حتی مخالفت دوستان اربیل در منطقه و خارج از آن ، در سپتامبر گذشته (2017) همه‌پرسی جدایی کردستان از عراق را برگزار کرد.
این مسئله سبب تشدید اختلافات اربیل بغداد شد تا جایی که مسعود بارزانی نه تنها در عملی کردن نتیجه همه‌پرسی ناکام ماند ، بلکه بغداد بر اساس قانون اساسی ، اداره کنترل گذرگاه‌ها را از اربیل پس گرفت ، مجوز پروازهای بین‌المللی به و از فرودگاه‌های کردستان را لغو کرد و تسلط خود بر مناطق مورد منازعه مثل کرکوک که سرشار از ذخایر نفتی است ، تحکیم کرد. تا اینکه در 22 اسفند گذشته ، العبادی در دیدار با افسران وزارت کشور که در فرودگاه‌های بین‌المللی منطقه کردستان مشغول به کارند ، اعلام کرد پس از آنکه دولت محلی در منطقه کردستان اداره این دو فرودگاه را به دولت فدرال بر اساس قانون اساسی ، بازگرداند ، وی نیز حکمی ریاستی برای لغو ممنوعیت پروازها در این فرودگاه‌ها را امضا کرد و این اقدام به منظور تسهیل سفر شهروندان از طریق دو فرودگاه اربیل و سلیمانیه صورت گرفته است.
در پی رفع ممنوعیت پرواز از دو فرودگاه بین‌المللی منطقه کردستان از سوی بغداد و پس از مذاکره میان مقامات مسئول منطقه کردستان و جمهوری اسلامی ایران ، پروازها میان اربیل و تهران از سرگرفته شد و نخستین پرواز در تاریخ 7 اردیبهشت پیش انجام شد اما پروازها میان سلیمانیه و تهران هنوز آغاز نشده بود که قرار است از فردا ، از سرگرفته شود.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

۸ شگفت ‌انگیز سیاست ایران...
asriran.com ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ مردم
سیاست در جمهوری اسلامی چهره‌های زیادی را در این ۴۲ سال به خود دیده است؛ از سیاسیون محافظه‌کار، تا سیاست‌مداران رادیکال، از منتقدان داخل نظام تا معاندا...ادامه مطلب»

اسناد همراهی آمریکا با حملات شیمیایی عراق علیه ایران...
bbc.com ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ تاریخ
اطلاع آمریکا از قصد عراق برای استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه نیروهای ایرانی به گفته وبسایت نشریه فارین پالیسی (سیاست خارجی) چاپ واشنگتن، آمریکا در ج...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF