امیر قطر سفیر «فوق العاده» در ایران تعیین کرد

امیر قطر سفیر «فوق العاده» در ایران تعیین کرد ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #امیر_قطر، #ایران، #بحرین، #تهران، #خلیج_فارس، #دریایی، #دوحه، #سفیر، #عربستان، #فارس، #فرستاده_ویژه، #فرمان، #مصر، #کشورهای_حاشیه_خلیج_فارس

تمیم بن حمد امیر این کشور با صدور دو فرمان ، « محمد سعد الفهید الهاجری » را به عنوان سفیر « فوق العاده » این کشور در ایران و « علی السلیطی » به عنوان سفیر « فوق العاده » در جمهوری پرو انتخاب کرده است. سفیر فوق العاده بالاترین درجه یک سفیر از لحاظ دیپلماتیک است که به آن فرستاده ویژه نیز می‌گویند.
تمیم بن حمد امیر قطر امروز سفیر « فوق العاده » این کشور در ایران را انتخاب کرده است.
خبرگزاری دولتی قطر امروز سه شنبه اعلام کرد که تمیم بن حمد امیر این کشور با صدور دو فرمان ، « محمد سعد الفهید الهاجری » را به عنوان سفیر « فوق العاده » این کشور در ایران و « علی السلیطی » به عنوان سفیر « فوق العاده » در جمهوری پرو انتخاب کرده است.
سفیر فوق العاده بالاترین درجه یک سفیر از لحاظ دیپلماتیک است که به آن فرستاده ویژه نیز می‌گویند.
تنش بین قطر و کشورهای حاشیه خلیج فارس در پی بیان اظهاراتی منتسب به مقامات قطر در حمایت از ایران افزایش یافت و از آن زمان به بعد رو به وخامت گذاشت و از همین روی ، انتظار می‌رفت تنش میان قطر و عربستان به اوج خود برسد.
امیر قطر در پی قطع روابط دیپلماتیک چهار کشور عربی مصر ، عربستان ، امارات و بحرین با دوحه ، بر « تقویت همکاری با تهران » تاکید دارد و با توجه به موقعیت جغرافیایی قطر ، با بسته شدن مرزهای عربستان ، امارات ، بحرین و مصر به روی این کشور ، دوحه به نوعی در محاصره زمینی ، هوایی و دریایی قرار می‌گیرد و در این میان تنها راه ارتباطی باقیمانده آن از طریق ایران است.
منبع: فارس

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

تحلیل البناء از سلاح سری ایران/ عاملی که ترامپ را از جنگ علیه ایران من...
khabaronline.ir ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ارتش
فارس نوشت: روزنامه لبنانی البناء نوشت که ایران همه برگه‌های قدرت را در اختیار دارد از همین رو هرگز وارد مذاکره با دولت آمریکا نمی‌شود و منتظر لحظه منا...ادامه مطلب»

خبرگزاری مهر :: Mehr News Agency - امارات مشتری برق ایران شد/ آغاز مذا...
mehrnews.com ۱۳۹۲/۰۷/۰۶ اخبار
امارات مشتری برق ایران شد/ آغاز مذاکرات برقی تهران - دبی مدیرعامل توانیر از آغاز دور جدید مذاکرات برقی ایران و امارات متحده عربی در مهر ماه سالجاری خب...ادامه مطلب»


EOF