سخنگوی اتحادیه اروپا ارائه بسته حمایتی به ایران را تکذیب کرد

سخنگوی اتحادیه اروپا ارائه بسته حمایتی به ایران را تکذیب کرد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #اسلامی، #ایالات_متحده، #ایران، #ایرانی، #برجام، #بروکسل، #بهرام_قاسمی، #جمهوری_اسلامی، #جمهوری_اسلامی_ایران، #خبر، #چهارچوب، #یورونیوز

بوسیله
Massoud Salari

به روز شده در: ۳۰/۰۶/۲۰۱۸
سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا خبر مربوط به اظهارات موگرینی در مورد تصویب بسته حمایتی و ارائه آن به ایران را تکذیب کرد.
برخی رسانه‌های ایران روز شنبه ۹ تیر ماه نوشته بودند که فدریکا موگرینی ، کمیسر روابط خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه نشست دو روزه سران اتحادیه اروپا در بروکسل از تهیه و تصویب بسته حمایتی در چهارچوب توافق هسته‌ای با ایران خبر داده است.
مایا کوتسیانچیچ در گفتگوی تلفنی با مسعود سالاری ، خبرنگار یورونیوز گفت: « خانم موگرینی در روزهای اخیر هیچ گونه اظهار نظری در مورد برجام نکرده است. »
رسانه‌های ایرانی همچنین از قول خانم موگرینی نوشته بودند بسته حمایتی اروپا که به تصویب تمام ۲۸ عضو اتحادیه رسیده ، قرار است ظرف دو روز آینده به مقام‌های رسمی ایران تسلیم شود.
خانم کوتسیانچیچ تصویب چنین طرحی را نیز تکذیب کرد و افزود: « اتحادیه اروپا از زمان اعلام خروج ایالات متحده آمریکا از برجام در تلاش است تا توافق هسته‌ای به دست آمده با ایران را حفظ کند و خانم موگرینی تاکنون به کرات حمایت اروپا از این توافق را اعلام کرده ، اما وی در حاشیه نشست سران اروپا در بروکسل سخنی در این زمینه نگفته است. »
وی در پاسخ به پرسشی در مورد اقدام عینی و عملی اتحادیه اروپا در زمینه حفظ برجام گفت: « اتحادیه اروپا در تلاش است تا تدابیر عینی و مشخصی را برای حفظ برجام ارائه کند. » سخنگوی روابط خارجی اتحادیه اروپا در عین حال در مورد جزئیات این « تدابیر » سخنی نگفت.
ایران دریافت بسته حمایتی را تکذیب کرد
از سوی دیگر بهرام قاسمی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز خبر مربوط به دریافت بسته حمایتی اروپا از سوی ایران را تکذیب کرد. آقای قاسمی روز شنبه در این زمینه گفت: « تاکنون بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا به طرف ایرانی ارائه نشده و هنوز کشورهای اتحادیه اروپا در حال آخرین رایزنی‌ها برای ارائه پیشنهادات خود هستند که قطعا پس از دریافت این بسته پیشنهادی موضوع اعلام و بررسیِ مفاد آن آغاز خواهد شد » .
سخنگوی وزارت خارجه ایران افزود: « جمهوری اسلامی ایران پس از بررسی دقیق این پیشنهادات و بر اساس منافع ملی و مصالح کشور در خصوص آن و نیز حضور یا عدم حضور خود در برجام تصمیم لازم را اتخاذ خواهد کرد. »
در عین حال از سخنان قاسمی چنین برمی‌آید که او وجود چنین بسته‌ای را تلویحا تأئید می‌کند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

حمله به رژه نظامی در اهواز ...
parseed.ir ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ تاریخ
حمله به مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اهواز که به اختصار حمله به رژه نظامی در اهواز خوانده شده‌است، یک حمله مسلحانهدر ایران بود که در صبح روز شنبه...ادامه مطلب»

اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا ...
iranmatlab.ir ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ اخبار
اخبار سیاست خارجی - اولین سفر علمی طلاب زن ایرانی به آمریکا هیلاری کلینتون که ظاهرا برای انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 آماده می‌شود ضمن دفاع از ع...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»


EOF