ادامه بحران آب در خرمشهر و تجمعات اعتراضی

ادامه بحران آب در خرمشهر و تجمعات اعتراضی ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۰ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آبادان، #استان_خوزستان، #اعتراض، #ایرنا، #ایسنا، #بهمنشیر، #تظاهرات، #تیرماه، #خبر، #خرمشهر، #خوزستان، #شبکه‌های_اجتماعی، #شعار، #عراق، #فرماندار، #مردم، #وزارت_نیرو، #کارون، #کویت

مردم خرمشهر روز شنبه ۳۰ ژوئن (نهم تیر ماه) در ادامه تظاهرات روز گذشته به کم‌آبی و شوری بیش از حد آب شرب در این شهر اعتراض کردند.
گزارش‌ها حاکی از ادامه این تظاهرات تا فرارسیدن تاریکی است. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از تجمعات اعتراضی به اشتراک گذاشته‌اند که در آن صدای تیراندازی و فریاد مردم به گوش می‌رسد. در برخی از تصاویر به نظر می‌رسد برای مقابله با اثر گازاشک‌آور آتش روشن شده است.
خبرگزاری ایرنا آغاز تجمعات اعتراضی روز شنبه نهم تیرماه را ساعت ۲۰ گزارش می‌دهد و تعداد تجمع‌کنندگان را ۵۰۰ نفر تخمین زده است. این خبرگزاری می‌گوید ماموران انتظامی خواستار متفرق شدن تجمع‌کنندگان شدند که در نتیجه برخی از آنان با ماموران درگیر شدند.
از روز گذشته گروهی از مردم خرمشهر در برابر مسجد جامع این شهر تجمع کرده بودند و با سر دادن شعار اعتراض خود را در مورد وضعیت آب آشامیدنی به فرماندار این شهر اعلام کردند.
از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر فروش آب در خرمشهر توسط سودجویان گزارش شده که موجب خشم شهروندان این شهر شده است. مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو در این‌باره به خبرگزاری ایسنا گفت: « متاسفانه شرایط فعلی خرمشهر موجب شد تا برخی سودجویان اقدام به فروش آب کنند اما این بدین معنا نیست که وزارت نیرو در توزیع آب کوتاهی کرده است. »
میثم جعفرزاده اضافه کرد که تانکرهای آبرسان در مکان‌های مورد نظر مستقر شده‌اند و آب معدنی و آب‌ بسته‌بندی نیز به حد کافی توزیع شده است.
از سوی دیگر به دنبال انتشار فیلم‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر انتقال آب از کارون به کشورهای عراق و کویت ، معاون عمران استاندار خوزستان روز شنبه نهم تیر به خبرگزاری ایسنا گفت: « هیچگونه انتقال آبی به عراق و کویت از استان خوزستان انجام نمی‌شود و پیشنهاد فروش آب به کویت سال‌ها پیش مطرح شد که به دلیل خشکسالی‌ها و کمبود آب و نیاز داخلی این موضوع کاملاً منتفی شد و تنها در حد جلسات و روی کاغذ باقی ماند. »
۱۰ روز پیش اداره آبفای آبادان از سهمیه‌بندی آب در این شهر خوزستان خبر داد و دلایل آن را شوری آب رودخانه بهمنشیر در حد آب دریا ، متوقف شدن برداشت آب از این رودخانه و نیز افت فشار اعلام کرد. این اداره اعلام کرد که آب آبادان « تا پایان تیرماه » سهمیه‌بندی خواهد بود.
مقامات می‌گویند تصفیه‌خانه‌های اصلی آبادان و خرمشهر توان تصفیه آب با این میزان از شوری بالا را ندارد و مردم این دو شهر اکنون برای تامین آب مایحتاج خود صف‌های طولانی خرید آب از تانکر و آب معدنی‌ها را تشکیل می‌دهند.

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

بحران آب در جنوب ایران؛ معترضان در آبادان با نیروی انتظامی درگیر شدند ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ طبیعت
دو روز پس از وقوع درگیری‌ها خشونت‌آمیز در خرمشهر به دلیل کمبود و شوری آب شرب که دست‌کم یک زخمی بر جای گذاشت، ساکنان این شهر روز دوشنبه ۱۱ تیر را با آر...ادامه مطلب»

روز تاریخی فوران نفت ...
donya-e-eqtesad.com 26/05/1908 تاریخ
گروه تاریخ و اقتصاد: در پنجم خردادماه 1287 شمسی برابر با 26 مه 1908 میلادی در حالی كه تلاش برای اكتشاف نفت به یاس و ناامیدی کشیده شده بود، نخستین چاه ...ادامه مطلب»

آغاز رسمی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران....
1host2u.com ۱۳۵۹/۰۶/۳۱ تاریخ
عراق در ۳۱ شهریور ۱۳۵۹ (۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰) حمله به ایران را آغاز کرد. نیروهای عراقی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده بودند که نواحی بزرگی از غرب ایران را اشغ...ادامه مطلب»


EOF