واکنش سازمان هواشناسی به اظهارات سردار جلالی/ دزدی برف و ابر غیرممکن است

واکنش سازمان هواشناسی به اظهارات سردار جلالی/ دزدی برف و ابر غیرممکن است...
khabaronline.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ طبیعت

کلیدواژه ها:#Khabaronline.ir، #آسیای_میانه، #ازبکستان، #ایران، #ایلنا، #ترکمنستان، #جلالی، #جهانی، #عراق، #محیط_زیست، #میانه، #هواشناسی


جامعه > محیط زیست - ایلنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد ، وجود ندارد.
احد وظیفه (مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی) در واکنش به اظهارات اخیر رییس پدافند غیرعامل مبنی براینکه تیم‌های مشترکی از اسرائیل با همکاری یکی از کشورهای همسایه ابرهای در حال ورود به ایران را غیربارور می‌کنند و همچنین ما با ابردزدی و برف دزدی در کشور مواجه هستیم ، گفت: نمی‌دانم ایشان برچه اساسی این موضوعات را مطرح کرده است ، احیانا ایشان اسناد و مدارکی در این زمینه دارند و من در جریان نیستم ، اما براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد ، وجود ندارد.
وی افزود: کشوری نمی‌تواند ، ابر بدزد ، اگر اینگونه بود پلیس آب در آمریکا ایجاد نمی‌شد ، چراکه ابرها را از دیگر کشورها می‌دزدیدند و دیگر نیازی به پلیس آب نبود و آن را حذف می‌کردند.
وی با بیان اینکه اگر ابری رطوبت کافی داشته باشد ، برف و باران ایجاد می‌شود و در صورتی که نداشته باشد اصلا بارشی نخواهد داشت ، ادامه داد: ایران دچار خشکسالی‌های ممتد است و این روند جهانی است و فقط شامل ایران نیست.
مدیر کل هشدار سریع و پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه کشورهای عراق و ترکمنستان ، ازبکستان و آسیای میانه درگیر خشکسالی هستند ، تاکید کرد: خشکسالی موضوعی نیست که فقط کشور ما با آن مواجه باشد.
وظیفه با بیان اینکه این‌ها مسائلی است که باید در محیط‌های علمی مطرح شود ، تاکید کرد: مطرح کردن این مباحث نه تنها مشکلی را از ما حل می‌کند ، بلکه باعث می‌شود از چاره‌اندیشی درست منحرف شویم. اگر فکر کنیم کشوری برف‌ها و ابرهای ما را می‌دزد و این موضوع صحت نداشته باشد به خطا رفته‌ایم.
وی با اشاره به اینکه هنوز تکنولوژی وجود ندارد که بتواند جو را تغییر دهد ، گفت: تولید گازهای گلخانه‌ای توانسته جو را به نوعی تغییر دهد که با تغییر اقلیم مواجه شویم و دمای کره‌ زمین یک درجه گرمتر شود که همین یک درجه باعث بروز خشکسالی‌های متمادی برای کشورها شده است.
---ایلنا نوشت: مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: براساس اطلاعات هواشناسی امکان اینکه کشوری برف یا ابری را بدزد ، وجود ندارد.<br> ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوای تبریز برگزار شد...
ara-news.ir ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ طبیعت
به دلیل غلظت آلودگی هوای تبریز، جلسه اضطراری کمیته کاهش آلودگی هوا روز چهارشنبه در فرمانداری این کلان شهر برگزار شد. به گزارش آرانیوز، فرماندار تبری...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

اخراج آلمانی‌ها از ایران در جریان جنگ جهانی اول...
donya-e-eqtesad.com 30/06/1916 تاریخ
نهم تیرماه 1295 گروه تاریخ و اقتصاد: در چنین روزی در سال 1916 میلادی، نیروهای انگلیسی (عمدتا هندی) به فرماندهی ژنرال «سر پرسی سایکس» به نام بیرون ران...ادامه مطلب»

مهر گزارش می‌دهد؛ جشن جهانی نوروز ۹۵ هنوز میزبان ندارد/ ایده‌ای در حا...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۱۲/۱۹ فرهنگ
شناسهٔ خبر: 3576251 - چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۷:۳۰ فرهنگ > میراث فرهنگی و گردشگری جشن جهانی نوروز که چند دوره در کشورهای مختلف با حضور سران کشورهای...ادامه مطلب»

گزارش/ طرح ابر آبراه «خزر-خلیج فارس» روی میز ایران و روسیه/ «ایران رود...
snn.ir ۱۳۹۵/۰۲/۰۲ اخبار
کانال «خزر-خلیج فارس» که کارشناسان از آن با عنوان «ایران رود» یاد می کنند، امکان دسترسی شمال اقیانوس اطلس، دریاهای بالتیک، سیاه و آزوف و حوضه های آبی ...ادامه مطلب»


EOF