فرانسه: از سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی نمی‌کنیم

فرانسه: از سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی نمی‌کنیم ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۵ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آستانه، #آلمان، #اتریش، #اروپا، #اروپایی، #اعتراض، #ایدئولوژی، #ایران، #ایرانی، #بلژیک، #ترامپ، #تهران، #تیرماه، #حسن_روحانی، #دولت، #روحانی، #سفیر، #فرانسه، #فرانسوی، #مجاهدین، #مجاهدین_خلق، #مجلس، #مجلس_نمایندگان، #نمایندگان، #نیویورک، #پاریس، #کانادا

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که دولت این کشور نه از ایدئولوژی و نه از اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی‌ نمی‌کند.
یک منبع آگاه در وزارت خارجه فرانسه با تایید احضار سفیر این کشور در تهران از سوی وزارت خارجه ایران در اعتراض به برگزاری نشست سالانه سازمان مجاهدین خلق در « ویل‌پنت » پاریس گفت که همانطور که سفیر فرانسه در تهران نیز تاکید کرده ، پاریس از ایدئولوژی ، اهداف و فعالیت‌های سازمان مجاهدین خلق پشتیبانی‌ نمی‌کند.
این منبع آگاه تاکید کرد بر اساس این رویکرد دولت فرانسه ، هیچ مقام فرانسوی در این نشست شرکت نکرد.
با این وجود او تصریح کرد که به دلیل خروج نام این سازمان از شمار سازمان های تروریستی مدنظر اروپا ، این سازمان می‌تواند نشست‌ها و فعالیت‌های خود را در صورت عدم اخلال در نظم عمومی ، برگزار کند.
در پی برگزاری نشست سازمان مجاهدین خلق در روز شنبه ۳۰ ژوئن (نهم تیرماه) ، یک زوج ایرانی دارای تابعیت بلژیک به ظن تلاش برای بمب گذاری در این نشست از سوی پلیس بلژیک بازداشت بازداشت شدند. همچنین یک دیپلمات ایرانی شاغل در اتریش نیز به همین اتهام در آلمان بازداشت شده و سه نفر دیگر هم با اتهام مشابه از سوی پلیس فرانسه دستگیر شده‌اند.
ایران در نخستین واکنش رسمی به این جریان اعلام کرد بازداشت شدگان از اعضای سازمان مجاهدین خلق هستند.
این بازداشت‌ها در آستانه سفر اروپایی حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران که با هدف کسب تضمین‌های اقتصادی از کشورهای اروپایی برای ادامه پایبندی به توافق هسته‌ای پس از خروج یک جانبه آمریکا از آن ، صورت گرفت.
گفتنی است ، در نشست امسال سازمان مجاهدین خلق با عنوان « ایران آزاد » سیاستمداران سرشناسی از آمریکا ، کانادا و برخی کشورهای اروپایی حضور داشتند. نوت گینگریچ ، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا و رودی جولیانی ، مشاور حقوقی دونالد ترامپ و شهردار سابق نیویورک ، در این همایش حضور داشتند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

درخواست اتریش برای لغو مصونیت دیپلمات ایرانی دستگیر شده در آلمان ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۴ ارتش
اتریش از تهران خواسته است مصونیت دیپلمات ایرانی شاغل در سفارت ایران در وین را که به دست داشتن در طرح خنثی شده بمب گذاری در اجتماع اپوزیسیون مظنون است،...ادامه مطلب»

قطع روابط دیپلماتیک ایران و کانادا...
parseed.ir ۱۳۹۱/۰۶/۱۷ تاریخ
در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ برابر با ۱۷ شهریور ۱۳۹۱، وزارت امور خارجه کانادا با اعلام بستن سفارت خود در تهران و عنصر نامطلوب توصیف کردن کارمندان سفارت ایران در ...ادامه مطلب»

انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

تاسیس حزب توده ایران...
fa.wikipedia.org 02/10/1941 تاریخ
بلافاصله پس از تبعید رضاشاه پهلوی و آزادی زندانیان سیاسی، عده‌ای از اعضای جوان‌تر «۵۳ نفر» مارکسیست مشهور، از جمله ایرج اسکندری، بزرگ علوی، عبدالحسین ...ادامه مطلب»


EOF