پایان جلسه کمیسیون برجام؛ توافق بر سر ادامه صادارت نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران / طرف‌ها خواستار ترغیب به سرمایه‌گذاری در ایران شدند / مذاکرات ادامه می‌یابد

پایان جلسه کمیسیون برجام؛ توافق بر سر ادامه صادارت نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران / طرف‌ها خواستار ترغیب به سرمایه‌گذاری در ایران شدند / مذاکرات ادامه می‌یابد ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۴/۱۶ اخبار

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #آلمان، #اتحادیه_اروپا، #اروپا، #ایران، #برجام، #بریتانیا، #روسیه، #سیاست، #سیاست_خارجی، #صادرات، #فرانسه، #پتروشیمی، #چین، #کشورهای_عضو، #کمیسیون_مشترک

نشست مشترک وزرای خارجه کشورهای عضو برجام زودتر از آنچه انتظار می‌رفت به پایان رسید.
به گزارش « انتخاب » ، فدریکا موگرینی ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، پس از این نشست گفت همه طرف‌ها به گفتگوها ادامه می‌دهند تا راه‌هایی برای نجات توافق هسته‌ای پیدا کنند.
موگرینی پس از پایان جلسه کمیسیون مشترک برجام ، بیانیه این کمیسیون را خواند.
مطابق بیانیه کمیسیون برجام ، که موگرینی آن را برای خبرنگاران خواند ، اتحادیه اروپا ، آلمان ، فرانسه ، بریتانیا ، روسیه ، چین و ایران به گفتگوها و بررسی جزئیات فنی مسائل ادامه می‌دهند و در صورت نیاز جلسات دیگری در سطح وزیران خارجه خواهند داشت.
کمیسیون مشترک برجام همچنین در بیانیه پایانی خود اعلام کرد:
تمام طرف‌های برجام بر لزوم ادامه اجرای این توافق و پایبندی به تعهداتشان تاکید و توافق کردند که صادارت نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران باید ادامه یابد و بعلاوه نشست‌های کمیسیون مشترک ، ازجمله در سطح وزیران ادامه داشته باشد.
شرکت کنندگان توافق کردند تا به پیشرفت‌ها (برای حفظ برجام) تحت بازبینی دقیق ادامه دهند و کمیسیون مشترک ، ازجمله در سطح وزیران کماکان تشکیل جلسه دهد تا تلاش‌های مشترک به پیش رانده شود.
در این بیانیه همچنین آمده است که طرف‌های توافق بر لزوم ادامه صادرات نفت و گاز و تولیدات پتروشیمی ایران تاکید کرده‌ و خواستار ترغیب به سرمایه‌گذاری در ایران شده‌اند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

ترجمه ضمائم برنامه اقدام مشترک(برجام) منتشر شد ...
mehrnews.com ۱۳۹۴/۰۴/۲۶ اخبار
وزارت امور خارجه شناسهٔ خبر: 2860785 - جمعه ۲۶ تیر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۱ سیاست > سیاست خارجی وزارت امور خارجه سند برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را به همراه ...ادامه مطلب»

آخرین طرح اروپا برای نجات برجام ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ سیاست
آلمان، فرانسه و بریتانیا در نظر دارند تا پیش از رسیدن به پایان مسیر دیپلماتیکی که از ۱۵ سال پیش آغاز شده، آخرین طرح خود را برای وادار کردن ایران به اد...ادامه مطلب»

آمانو: برجام دستاوردی آشکار است/ ایران در معرض شدیدترین نظام‌ راستی‌آز...
farsnews.com ۱۳۹۵/۰۱/۱۴ سیاست
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بار دیگر تأیید کرد ایران به تعهداتش در برجام پایبند بوده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یوکیا آمانو، م...ادامه مطلب»


EOF