صدور حکم ۲۰ سال حبس برای معترض به حجاب اجباری

صدور حکم ۲۰ سال حبس برای معترض به حجاب اجباری ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اردیبهشت، #اسفند، #اعتراض، #انقلاب، #ایران، #تهران، #حجاب، #حجاب_اجباری، #خبر، #خرداد، #خیابان_انقلاب، #زندان_اوین، #شاپرک_شجری‌زاده، #قوه_قضائیه، #نسرین، #نسرین_ستوده، #وکیل، #ویدا_موحد، #کاشان

شاپرک شجری‌زاده یکی از فعالان پویش « دختران خیابان انقلاب » در ایران به اتهام « ترویج فساد و فحشا » به دو سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شد.
خانم شجری‌زاده این خبر را از طریق صفحه اینستاگرام خود اعلام کرده است.
او نخستین بار اسفند ماه گذشته در تهران به دلیل برداشتن روسری خود بازداشت شد. او بار دوم نیز اردیبهشت ماه گذشته در شهر کاشان دستگیر شد و پس از ۱۰ روز آزاد شد.
خانم شجری‌زاده گفته که به دلیل زندانی بودن وکیلش دیرتر از موعد از حکم خود باخبر شده است.
نسرین ستوده ، وکیل خانم شجری‌زاده ، روز ۲۳ خرداد در منزل خود بازداشت و روانه زندان اوین شد. ابتدا مقامات قضائی ایران اعلام کردند که دلیل این بازداشت اجرای حکم پنج سال زندان یک دادگاه غیابی بوده است. اما خانم ستوده اعلام کرده که به جرم دفاع حقوقی از دختران خیابان انقلاب بازداشت شده است.
اعتراض به حجاب اجباری از دی‌ماه گذشته از سوی دختر جوانی به نام ویدا موحد آغاز شد. به دلیل تکرار اعتراض‌های مشابه در محدوده خیابان انقلاب تهران این پویش با نام « دختران خیابان انقلاب » شهرت یافت.
این اعتراض‌ها به سرعت در شهرهای دیگر ایران نیز ادامه یافت تا این که پلیس برخورد قهری با معترضان را آغاز کرد که این اقدام پلیس با وجود برانگیختن انتقادهای نهادهای حقوق بشری با حمایت قوه قضائیه ایران دنبال شده است.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری فرهاد میثمی، کنشگر حقوق بشر شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ اخبار
عفو بین‌الملل روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط فرهاد میثمی پزشک و فعال حقوق بشر شد که از ۸۰ روز پیش تاکنون در اعتص...ادامه مطلب»

"دختر خیابان انقلاب" احتمالا در اوین است ...
dw.com ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ سیاست
دختری که اوایل دی ماه در تقاطع خیابان انقلاب و وصال تهران روسری‌ سفیدش را از سر برداشت و آن را بر سر چوب گرفت، احتمالا در زندان اوین است. نسرین ستوده ...ادامه مطلب»

دادستان تهران: محکومیت سه ساله اعظم جنگروی کافی نیست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ ارتش
یکی دیگر از زنان معترض به حجاب اجباری موسوم به کارزار «دختران خیابان انقلاب» به سه سال زندان محکوم شد. اعظم جنگروی روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ماه در خیابان ...ادامه مطلب»


EOF