تصمیم چین برای وضع تعرفه بر نفت آمریکا/ نفت ایران جایگزین می‌شود

تصمیم چین برای وضع تعرفه بر نفت آمریکا/ نفت ایران جایگزین می‌شود...
eghtesadeiranonline.com ۱۳۹۷/۰۴/۲۰ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Eghtesadeiranonline.com، #آسیا، #آفریقا، #ایران، #بازار، #بازار_بزرگ، #بخش_خصوصی، #تاریخ، #خاورمیانه، #دلار، #رویترز، #صادرات، #میلیون_بشکه، #نفت_خام، #واردات، #واردکننده، #پتروشیمی، #پکن، #چین، #چینی، #کره

رسانه‌های چینی اعلام کردند که یک پالایشگاه بخش خصوصی چین خرید نفت آمریکا را متوقف کرده و به نفت ایران روی آورده است.

به گزارش مهر به نقل از اویل‌پرایس ، رسانه‌های چینی با اشاره به گفته یکی از مقامات گروه پتروشیمی دانگ‌مینگ ، گزارش دادند که این پالایشگاه مستقل چینی ، خرید نفت آمریکا را متوقف کرده و به نفت ایران روی آورده است.

این مقام مسئول همچنین گفت: پکن درحال برنامه‌ریزی برای وضع تعرفه بر واردات نفت خام از آمریکا است و در نظر دارد نفت غرب آفریقا و خاورمیانه ، شامل نفت ایران را جایگزین آن کند. چین پیش از این اعلام کرده بود که به تحریم‌های آمریکا علیه ایران پایبند نخواهد بود و به نظر می‌رسد فعلا تنها کشوری باشد که چنین کرده است.

در ابتدای این ماه صادرات نفت آمریکا به چین به ۴۰۰ میلیون بشکه در روز رسید ، اما حالا پکن به دنبال این است که به عنوان تلافی تعرفه‌های ۲۵ درصدی آمریکا بر ۳۴ میلیارد دلار از واردات چین ، واردات نفت از آمریکا را مشمول تعرفه کند. این اقدام با تعرفه‌های چینی بر ۳۴ میلیارد دلار از واردات آمریکایی پاسخ داده خواهد شد که شامل ۵۴۵ کالای می‌شود ، اما به گزارش رویترز ، تعرفه‌های نفتی در تاریخ دیگری اعلام خواهند شد.

تحلیل‌گران انرژی معتقدند وضع این تعرفه‌ها کم و بیش قطعی شده است و به زودی واردات نفت به آسیا را دگرگون خواهد کرد. درحالی که چین برای واردات نفت به ایران روی آورده است ، نفت آمریکا به سوی یک واردکننده بزرگ دیگر در منطقه سرازیر می‌شود ، کره‌جنوبی.

تحلیل‌گر موسسه اقتصاد انرژی کره‌جنوبی می‌گوید: اگر چین تعرفه‌های آمریکا را با تعرفه بر نفت خام این کشور تلافی کند ، این شرایط خرید نفت خام آمریکا را برای کره‌جنوبی بهتر خواهد کرد ، چراکه آمریکا باید برای فروش نفت خود بازار پیدا کند.

این در حالی است که سفارت کره‌جنوبی در ایران ، آخر هفته گذشته گزارش رسانه‌ها مبنی بر توقف خرید نفت ایران توسط کره ، تحت فشار آمریکا ، را رد کرد.

این کشور سومین بازار بزرگ نفت ایران است و از ماه مارچ امسال ، روزانه به طور متوسط ۳۰۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرده است.
--- ---...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

گشایش‌های تجارت خارجی ایران یک ماه و نیم پس از اجرای برجام آغاز بهار ت...
ion.ir ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ واردات-صادرات
یک ماه و نیم از آغاز اجرایی شدن برجام و فرو ریختن دیوار تحریم‌ها علیه ایران می‌گذرد، در این مدت بسیاری از کشورها از گسترش روابط اقتصادی خود با ایران ا...ادامه مطلب»

«هواوی» اتهامات آمریکا را رد کرد ...
aftabnews.ir ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ اینترنت-آی.تی
بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان اعلام کرد که بر خلاف آنچه آمریکا مدعی شده، در خصوص ارسال و صادرات تجهیزات به سوریه و برخی کشورهای دیگر هیچ جرم...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

پشت پرده خبر واگذاری میدان گازی چالوس به روسها ...
iribnews.ir ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ اقتصاد
شرکت نفت خزر ادعا‌های مطرح شده درخصوص' واگذاری ساختار گازی چالوس" را تکذیب کرد. به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا وسیما، درپی انتشار اخبار ...ادامه مطلب»


EOF