عباس امیرانتظام، سخنگوی دولت موقت درگذشت

عباس امیرانتظام، سخنگوی دولت موقت درگذشت ...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۴/۲۱ مردم

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ارتباط، #استاد، #امیرانتظام، #انقلاب، #ایران، #بازرگان، #بختیار، #بیمارستان، #تهران، #جوادی، #خبر، #داریوش، #داریوش_فروهر، #دانشگاه، #دانشگاه_تهران، #دولت، #سخنگوی_دولت، #شاپور، #شاپور_بختیار، #عباس_امیر_انتظام، #فروهر، #محمد_مصدق، #مرداد، #مصدق، #مقاومت، #مهدی_بازرگان، #نخست_وزیر، #وزیر، #کودتای_۲۸_مرداد

عباس امیرانتظام ، عضو نهضت‌ ملی ایران و سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.
سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش دار فانی را وداع گفت.
به گزارش « انتخاب » ، عباس امیرانتظام ، عضو نهضت‌ ملی ایران و سخنگو و معاون نخست وزیر در دولت موقت بازرگان ، ساعاتی پیش در ۸۶ سالگی دار فانی را وداع گفت.
« الهه امیرانتظام » همسر شادروان عباس امیر انتظام در گفت و گویی با تایید خبر درگذشت وی ، گفت: همسرم با وجود بیماری‌هایی که داشت ساعت ۸ صبح امروز دچار تشنج شدند.
وی افزود: تیم پزشکی با حضور در منزل برای احیای مرحوم تلاش کردند ، اما تلاش‌ها کارساز نبود و قبل از رسیدن به بیمارستان فوت کردند.

(عکس بالا) از چپ به راست: داریوش فروهر ، مهدی بازرگان ، احمد سید جوادی ، عباس امیرانتظام و هاشم صباغیان

* * * مرحوم امیرانتظام از هواداران محمد مصدق بود و پس از کودتای ۲۸ مرداد به نهضت مقاومت ملی پیوست و از اعضای فعال آن سازمان بود و با رهبران آن به ویژه مهدی بازرگان ارتباط نزدیک داشت. روابط او با بازرگان از دانشگاه تهران شروع شده بود ، زمانی که بازرگان استاد و رئیس دانشکده فنی بود و امیرانتظام دانشجوی وی مورد احترام و اعتماد بازرگان بود و در جریان انقلاب به عنوان نماینده بازرگان با شاپور بختیار مذاکره کرد و سرانجام بختیار را متقاعد کرد تا از نخست‌وزیری استعفا بدهد. وی در زمان نخست‌وزیری مهدی بازرگان ، چندین مسئولیت از جمله معاونت نخست‌وزیری و سخن‌گوی دولت را بر عهده داشت.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

اعتراض به حجاب اجباری؛ خودسوزی هما دارابی، 'تصویری که آدم را رها نمی‌ک...
bbc.com ۱۳۷۲/۱۲/۰۲ تاریخ
هما دارابی (۲۶ دی ۱۳۱۸ در تهران - ۲ اسفند ۱۳۷۲ در تهران) متخصص پزشکی کودکان و روان‌پزشک ایرانی بود که در اعتراض به حجاب اجباری در میدان تجریش تهران اق...ادامه مطلب»

بلواي نان در دسامبر ١٩٤٢ / آذر ١٣٢١ در تهران ...
parseed.ir 08/12/1942 تاریخ
شورش نان اشاره به خیزش و اعتراض مردم تهران نسبت به قحطی مرگباری است که ۱۷ آذر سال ۱۳۲۱ نقطه اوج آن بود. گروهی از مردم به مجلس شورای ملی ریختند و تنی چ...ادامه مطلب»


EOF