انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران

انتشار گزارشهایی از اعتصاب مجدد کامیون‌داران در ایران ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ اخبار

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #استان_فارس، #اصفهان، #اعتراض، #اعتراضات، #امام، #ایران، #بوشهر، #بیمه، #تبریز، #تلگرام، #تهران، #حمل_و_نقل، #خبر، #خرداد، #دادگستری، #دولت، #رفسنجان، #ساوه، #شبکه‌های_اجتماعی، #شهرسازی، #شیراز، #فارس، #فارسی، #قانونی، #قزوین، #مجلس، #مدیر_عامل، #مرداد، #نمایندگان، #نمایندگان_مجلس، #همدان، #کرمانشاه، #کنگاور، #یورونیوز

طرح بیمه تکمیلی رانندگان حمل ونقل جاده ای روز دوشنبه اول مرداد همزمان با انتشار خبرهایی از آغاز اعتصاب مجدد کامیون‌داران در شبکه‌های اجتماعی ، اجرایی شد.
به گفته کانال تلگرامی اتحادیه آزاد کارگران ایران ، اعتصاب صنف کامیون‌دارن در برخی شهرهای ایران به دلیل عملی نشدن « وعده های نمایندگان مجلس ، رئیس سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان دولت » از سر گرفته شده است.
بیمه تکمیلی یکی از خواست‌های کامیون‌داران معترض در ماه‌های گذشته بود. حال پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از معاونت این وزارتخانه اعلام کرد که از روز دوشنبه طرح بیمه تکمیلی برای ۹۰۰ هزار نفر از رانندگان بخش حمل و نقل کالا و همسرانشان « به صورت رایگان » اجرا می‌شود.
کانال‌های تلگرامی و کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از جاده‌ها و پایانه‌های « رفسنجان ، شهر کرد ، جاده کنگاور به همدان ، قزوین ، تبریز ، بوشهر ، دشت ارژن شیراز ، کرمانشاه ، پایانه بندر امام ، پایانه اصفهان ، و جاده تهران ساوه » منتشر کرده اند و دلیل خلوت بودن پایانه‌ها و جاده‌ها را اعتصاب کامیون‌داران اعلام می کنند.
به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید
رسانه‌های ایران به نقل برخی مقامات دولتی در شهرهای مختلف از پیگیری و اجرایی شدن برخی مطالبات رانندگان حمل و نقل کالا خبر می دهند. و با وجود انتشار گزارش‌هایی از آغاز مجدد اعتصاب کامیون‌داران ، مدیر عامل اتحادیه حمل و نقل بار ضمن تکذیب تجمعات اعتراضی کامیون‌داران اعلام کرده است که « ۹۰ درصد کامیون داران بارنامه گرفته و در حال گرفتن بار برای جا به جایی در کشور هستند. »
محمد خانبلوکی در گفتگو با شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا ضمن تاکید بر اینکه که ۷۰ درصد مطالبات این صنف حل شده است ، گفت: « لاستیک های تعاونی میان کامیون داران توزیع شده و بیمه تکمیلی آنها نیز از پانزدهم مرداد اجرایی می شود که به طور رایگان در حال ثبت نام از کامیونداران برای بیمه آنها هستیم؛ البته مشکلات بیه تأمین اجتماعی آنها از یک ماه پیش حل شده است. »
در عین حال دادگستری استان فارس اعلام کرده است که با سوء استفاده کنندگان از اعتراضات کامیون‌داران برخورد قانونی خواهد شد.
احمد رحمانیان ، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با اشاره به اعتراضات کامیون‌داران گفت: « سوءاستفاده کنندگان از این موضوعات اگر بخواهند در جاده‌های فارس کوچکترین ناامنی و اخلالی را به وجود آورند ، با نظارت‌های محسوس و نامحسوس شناسایی و با آنها برخورد می‌شود. »
وی افزود: « برخی از مطالبات رانندگان از جمله بیمه و افزایش کرایه طی چند مدت اخیر محقق شده و این افراد باید مابقی مطالبات خود را نیز ‌صحیح دنبال کرده و اجازه ندهند که افراد سودجو از این درخواست‌های آنها سوءاستفاده کنند. »
کامیون‌داران در خرداد ماه سال جاری در اعتراض به ثابت ماندن کرایه‌های بار با وجود افزایش هزینه ها و پرداخت نشدن سهم دولت در بیمه رانندگان اعتصاب کردند که در پی آن مشکلاتی برای تامین سوخت جایگاه‌های بنزین و همچنین تحویل مواد اولیه به کارخانجات ایجاد شد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

امضای فرمان مشروطه توسط مظفرالدین شاه ...
parseed.ir 05/08/1906 تاریخ
جنبش مشروطه، جنبش مشروطه‌خواهی یا جنبش مشروطیت، مجموعه کوشش‌ها و رویدادهایی در نظر و عمل است که برای مشروط کردن قدرتِ حاکمیت، تاسیسِ آزادی و حکومتِ قا...ادامه مطلب»

جدا شدن بحرین از ایران...
1host2u.com ۱۳۵۰/۰۵/۲۳ تاریخ
جدا شدن بحرین از ایران پس از گذشت سال‌ها اشغالگری آل‌خلیفه و بریتانیا، در روز ۲۲ مرداد ۱۳۵۰ در زمان حکومت محمدرضا شاه پهلوی و با چشم‌پوشی وی از حاکمیت...ادامه مطلب»

تانکر سپاه، تهدید و وعده افزایش کرایه هم اعتصاب کامیون‌داران را نشکست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۳/۰۵ ارتش
بوسیله Massoud Salari به روز شده در: ۲۵/۰۵/۲۰۱۸ وعده افزایش بار هم نتوانست اعتصاب سراسری کامیون‌داران ایران را بشکند و این اعتصاب وارد چهارمین روز خو...ادامه مطلب»

دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران برگزار شد. ...
۱۳۸۸/۰۳/۲۲ تاریخ
دهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ خورشیدی برگزار شد. موقعیت و شرایط ویژهٔ داخلی و خارجی ایران سبب شد که پیش‌بینی نتیجهٔ انت...ادامه مطلب»


EOF