واکنش‌ آلمان به تنش لفظی میان روحانی و ترامپ: تهدید جنگی هرگز کارگشا نیست

واکنش‌ آلمان به تنش لفظی میان روحانی و ترامپ: تهدید جنگی هرگز کارگشا نیست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ سیاست

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آلمان، #امور_خارجه، #ایالات_متحده، #ایران، #برجام، #بسیج، #تاریخ، #ترامپ، #تهران، #حسن_روحانی، #خاورمیانه، #خویشتنداری، #روحانی، #مردم، #مردم_ایران، #نظامی، #واشنگتن، #وزارت_امور_خارجه

تنش لفظی میان حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران و دونالد ترامپ ، رئیس جمهوری ایالات متحده واکنش‌هایی را در سطح جهان برانگیخته است. بنیامین نتیانیاهو « موضع سخت » رئیس جمهوری آمریکارا تحسین کرده و در داخل ایران ، رئیس سازمان بسیج مستضعفین تهدیدات واشنگتن را « جنگ روانی » خوانده است.
در آخرین واکنش ، وزارت خارجه آلمان ، « تهدید‌ات جنگی » دونالد ترامپ در قبال ایران را « غیر مفید » خواند و تهران و واشنگتن را به خویشتنداری تشویق کرد.
کریستوفر برگر ، سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت: « ما از گفتگو حمایت می‌کنیم و از همه طرف ها می‌خواهیم که خویشتنداری در کلام را تمرین کنند. »
دونالد ترامپ روز دوشنبه در واکشن به اظهارات حسن روحانی در حساب توئیتری خود ضمن اخطار شدید به رئیس جمهوری ایران نوشت: « هرگز و هیچگاه ایالات متحده را تهدید نکنید وگرنه از عواقب آن طوری رنج خواهید برد که تاریخ کمتر به خود دیده است. ما دیگر کشوری نیستیم که سخنان دیوانه‌وار شما در مرگ و خشونت را تحمل کنیم. »
سخنگوی وزارت خارجه آلمان درباره این سخنان دونالد ترامپ گفت: « تهدیدات نظامی هیچگاه کارگشا نبوده و من فکر می‌کنم که به ویژه در شرایط تنش [کنونی] در خاورمیانه ابراز مفیدی نیست. »
از سوی دیگر ویندی شرمن ، معاون سابق وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تنش لفظی میان واشنگتن و تهران در حساب توئیتری خود با لحن کنایه‌آمیزنوشت: « اگر گذشته الگو باشد ، ترامپ بولتون را برای برگزاری یک نشست با روحانی به تهران خواهد فرستاد. برجام از مردم ایران حمایت و امنیت ما را تضمین می‌کرد. با توئیت نمی‌توان به توافق بهتری رسید. »
حسن روحانی ، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه طی سخنرانی در جمع دیپلمات‌های وزارت امور خارجه ، به ایالات متحده هشدار داده بود که صلح با ایران « مادر صلح ها » و جنگ با ایران « مادر جنگ‌ها » خواهد بود.
وی خطاب به دونالد رئیس جمهوری آمریکا گفت: « آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکن ، پشیمان کننده است. »

--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سعودی هاو تلاش برای احیای آبروی از‌دست رفته ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۹/۰۲ سیاست
این روزها سیاستمداران ریاض دست به ابتکار عمل و اقدامات جدیدی می‌زنند که هدف اصلی آن را باید احیای هژمونی منطقه‌ای این کشور عنوان کرد. این تحرکات در س...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»

جک استرا: غیررسمی به ایران مشورت می‌دهم ...
tabnak.ir ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ سیاست
وزر امور خارجه پیشین انگلیس با مطلوب خواندن سطح روابط لندن- تهران گفت: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا درک صحیحی از اوضاع سیاسی و روابط بین الملل ندار...ادامه مطلب»

کودتای ۲۸ مرداد...
parseed.ir 19/08/1953 تاریخ
کودتای ۲۸ مرداد (به تعبیر حکومت پهلوی: رستاخیز ۲۸ مرداد) کودتایی است که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکز...ادامه مطلب»

تبعات اقتصادی تحریم نفتی کامل ایران؛ دلار تا چه نرخی گران می‌شود؟ ...
fa.euronews.com ۱۳۹۸/۰۲/۰۳ اقتصاد
دولت آمریکا روز دوشنبه به طور رسمی اعلام کرد که معافیت‌‌ ۶ ماهه هشت کشور از شمول تحریم خرید نفت ایران با اتمام در دوم ماه می (۱۲ اردیبهشت ماه) تمدید ن...ادامه مطلب»


EOF