دادستان تهران: محکومیت سه ساله اعظم جنگروی کافی نیست

دادستان تهران: محکومیت سه ساله اعظم جنگروی کافی نیست ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ ارتش

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #اعتراض، #انقلاب، #ایران، #بهمن، #تهران، #حجاب، #حجاب_اجباری، #خیابان_انقلاب، #دادستان، #نسرین، #نسرین_ستوده، #وکیل

یکی دیگر از زنان معترض به حجاب اجباری موسوم به کارزار « دختران خیابان انقلاب » به سه سال زندان محکوم شد.
اعظم جنگروی روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ماه در خیابان انقلاب تهران ، تقاطع وصال به شیوه « دختران انقلاب » روسری خود را بر سر چوبی زده و به طور نمادین به قانون پوشش اجباری اعتراض کرده بود. ویدئوهای منتشر شده نشان می‌داد که یک مأمور نیروی انتظامی او را از بالای سکویی که روی آن ایستاده بود به پایین پرتاب می‌کند. او در همان روز دستگیر و پرونده‌ای برایش تشکیل شد.
خانم جنگروی اکنون در دادگاه بدوی به ۳ سال حبس محکوم شده که بخش بیشتری از آن تعلیقی است.
دادستان تهران به حکم اعتراض کرده است. عباس جعفری دولت‌آبادی این حکم را کافی ندانسته و معتقد است باید همه حکم حبس ، قطعی باشد.
کارزار معروف به « دختران خیابان انقلاب » از دی‌ماه سال ۹۶ همزمان با آغاز ناآرامی‌ها در تهران پا گرفت و چندین نفر از زنان معترض به قانون حجاب اجباری در ایران در شهرهای مختلف با درآوردن روسری خود به این قانون اعتراض کردند. از آن زمان تاکنون دستگاه قضایی ایران با حامیان و کنشگران این کارزار برخورد کرده و برخی از آنان را به حبس و جریمه‌های دیگر محکوم کرده است. نسرین ستوده ، کنشگر اجتماعی و وکیل چند تن از دختران خیابان انقلاب هم اکنون در زندان به سر می‌برد.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
"دختر خیابان انقلاب" احتمالا در اوین است ...
dw.com ۱۳۹۶/۱۱/۰۳ سیاست
دختری که اوایل دی ماه در تقاطع خیابان انقلاب و وصال تهران روسری‌ سفیدش را از سر برداشت و آن را بر سر چوب گرفت، احتمالا در زندان اوین است. نسرین ستوده ...ادامه مطلب»

صدور حکم ۲۰ سال حبس برای معترض به حجاب اجباری ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ ارتش
شاپرک شجری‌زاده یکی از فعالان پویش «دختران خیابان انقلاب» در ایران به اتهام «ترویج فساد و فحشا» به دو سال حبس تعزیری و ۱۸ سال حبس تعلیقی محکوم شد. خان...ادامه مطلب»

بازداشت یکی دیگر از زنان معترض به حجاب اجباری ...
sedayemardom.net ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ ارتش
امروز (دوشنبه) یک زن ایرانی دیگر در اعتراض به حجاب اجباری٬ روی نماد وسط میدان انقلاب حجاب از سر برداشت…. بر اساس فیلم‌های منتشر شده، یک زن جوان در حال...ادامه مطلب»

عفو بین‌الملل خواستار آزادی فوری فرهاد میثمی، کنشگر حقوق بشر شد ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۸/۰۴ اخبار
عفو بین‌الملل روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط فرهاد میثمی پزشک و فعال حقوق بشر شد که از ۸۰ روز پیش تاکنون در اعتص...ادامه مطلب»

چین: مذاکرات هسته ای وین بسیار امیدوارکننده بود ...
irinn.ir ۱۳۹۳/۰۱/۲۱ سیاست
وانگ چونˈ مذاکره کننده چینی شرکت کننده در سومین مرحله از مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۱+۵ که به میزبانی کشور اتریش در وین برگزار شد، گفت که مذاکرات ه...ادامه مطلب»


EOF