قیمت یورو از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت

قیمت یورو از مرز ۱۱ هزار تومان گذشت ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۲ اقتصاد

کلیدواژه ها:#Fa.euronews.com، #آزادی، #امام، #ایران، #ایرانی، #بازار، #بازاری، #بانک_مرکزی، #تاریخ، #تسنیم، #تهران، #تومان، #خبر، #سکه_بهار_آزادی، #شهریور، #طلا، #مدیر_عامل، #مرداد، #مرز، #معین، #موافقت، #یورو

روند صعودی قیمت سکه ، طلا و ارز در ایران همچنان ادامه دارد تا جائیکه قیمت سکه بهار آزادی روز دوشنبه در بازار به بالاتر از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید و قیمت یورو نیز از مرز۱۱ هزار تومان گذشت.
به گزارش رسانه‌های ایران ، روز دوشنبه یکم مرداد (۲۳ ژوئیه) هر سکه طرح امام با ۸۱ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش نسبت به روز قبل ، از مرز ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان گذشت و سکه بهار آزادی نیز در بازار تهران بالاتر از ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.
اگرچه روز دوشنبه قیمت رسمی یورو توسط بانک مرکزی با ۱۳ تومان افزایش ، ۵ هزار و ۱۳۲ تومان اعلام شده اما یورو در بازارهای غیر رسمی بیش از ۱۱ هزار تومان معامله شده است.
بر اساس گزارش رسانه‌های ایران ، روز دوشنبه یورو در بازار غیر رسمی در بالاترین حالت با قیمت ۱۱ هزار و ۳۲۰ تومان معامله شد.
بی ثباتی در بازار غیر رسمی ارز ، تنش‌های سیاسی ، ثبت رکورد در بازار « سکه آتی » و همچنین آثار روانی ناشی از این موارد در بازار در افزایش قیمت طلا و سکه تاثیر بسزایی داشته‌اند.
به گفته بورس کالای ایرانی ، بازار « سکه آتی » رکورد قیمت ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برای تحویل در دی ماه سال جاری و قیمت ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای تحویل در شهریور ماه امسال را به ثبت رسانده است.
با وجود انتشار خبر بسته شدن معاملات « سکه آتی » در روزهای گذشته ، مدیر عامل بورس کالا روز دوشنبه این خبر را تکذیب و از ادامه فعالیت این بازار خبر داد.
به گزارش تسنیم ، حامد سلطانی نژاد ، مدیر عامل بورس کالا می‌گوید: « بورس آتی سکه یک بازار رسمی و قابل کنترل است و هر بازاری که مدیریت ریسک مشتریان را بر عهده دارد ممکن است محدودیت هایی را برای آن اعمال کنیم اما این محدویت ها بعد از مدتی برداشته می شود. »
بازار سکه آتی چیست؟
برای آشنایی با بازار « سکه آتی » ابتدا باید با مفهوم « قراررداد آتی » آشنا شویم. قراردار آتی ، قرارداری است که طرفین برای انجام معامله مقدار معینی از کالا در تاریخی مشخص در آینده توافق می‌کنند.
همچنین در این قراداد یک طرف توافق می‌کند که کالای مشخص را در تاریخ معینی در آینده و به قیمت معین از طرف دوم خریداری کند و طرف فروشنده نیز بر فروش بر اساس شرایط تعیین شده موافقت می کند.
ارائه سکه آتی نیز بر مبنای همین قرارداد صورت می‌گیرد. بورس کالا ، معاملات آتی سکه را از طریق سامانه اینترنتی خود انجام می‌ دهد. به این معنا که خریداران با انجام معامله‌ سکه برای ماه‌های آینده با قیمت مشخص شده توافق می‌کنند.
--- ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
انتقال ۱۰.۵ میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده بانک ملت در اروپا به شعبه...
sahm1001.com ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ اقتصاد
مدیر شعبه بانک ملت در ارمنستان از وصول 10.5 میلیون یورو از پول‌های بلوکه شده این بانک خبر داد. سید غلامرضا موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگز...ادامه مطلب»

جو امنیتی در بازار ارز همزمان با رکورد زدن قیمت سکه و فراخوان اعتصاب ...
fa.euronews.com ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ اقتصاد
بوسیله Massoud Salari • به روز شده در: ۳۰/۰۷/۲۰۱۸ رسانه‌های ایران از ایجاد فضای امنیتی در بازار ارز تهران در خیابان فردوسی و خیابان‌های اطراف آن خبر ...ادامه مطلب»

رابطه بین حسین هدایتی و مهدی شمس و بابک زنجانی چیست؟ سعید مرتضوی ...
1host2u.com ۱۳۹۷/۱۲/۱۶ سیاست
حسین هدایتی (زاده ۱۳۴۲ در تهران) سرمایه‌دار و مدیر ورزشی ایرانی است. شهرت وی بیشتر به جهت کمک‌های مالی کلان در اواخر دههٔ ۱۳۸۰ به تیم فوتبال پرسپولیس ...ادامه مطلب»

چرا «همای» با ایرادات اش دوست داشتنی است؟ ...
bartarinha.ir ۱۳۹۵/۰۱/۰۶ مردم
«سعید جعفزاده احمد سرگورابی» را با نام هنری «پرواز همای» می شناسیم؛ همان کسی که یک دهه پیش، با آلبومی از اجرای کنسرتش در تهران، ناگهان سروصدایی به پا...ادامه مطلب»

علی کریمی جادوگر و مارادونای آسیا ...
1host2u.com ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ مردم
محمد علی کریمی پاشاکی متولد 17 آبان ماه 1357 درکرج ؛ مشهور به علی کریمی ؛ بازیکن و مربی فوتبال ایران . کیست که او را نشناسد ؟ او نیاز به معرفی ندارد...ادامه مطلب»


EOF