آمریکا حساب کی‌روش در سوئیس را مسدود کرد!

آمریکا حساب کی‌روش در سوئیس را مسدود کرد!...
entekhab.ir ۱۳۹۷/۰۵/۰۲

کلیدواژه ها:#Entekhab.ir، #ایران، #برجام، #برزیل، #تاج، #تیم_ملی، #جام_جهانی، #جهانی، #حسن_روحانی، #دلار، #رئیس‌جمهور_ایران، #روحانی، #سرمربی_تیم_ملی، #سوئیس، #سپ_بلاتر، #سیاست، #شعار، #فدراسیون، #فدراسیون_فوتبال، #فوتبال_ایران، #فیفا، #مهدی_تاج، #ورزش، #کیف_پول

تحریم‌های آمریکا علیه ایران سرمربی تیم ملی را هم به دردسر انداخته است.
به گزارش خبرورزشی ، اتفاق عجیبی برای کارلوس کی‌روش افتاده است. حساب او در بانک سوئیس مسدود شده است. این اتفاق ، ظاهراً به دلیل آنچه داد و ستد دلاری با ایران خوانده می‌شود ، افتاده است.
آمریکا تصمیم گرفته تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران امضا کند و در این راستا ، قصد دارد بر شدت محدودیت‌ها بیفزاید.
کارلوس کی‌روش پیش از این بخش اعظمی از دستمزد خود را از فدراسیون ، از طریق انتقال منابع مالی‌اش در فیفا به حسابش در سوئیس ، دریافت می‌کرد.
فدراسیون از زمان شدت گرفتن تحریم‌ها ، از طرق مختلف با فیفا مذاکره کرد که یکی از مهم‌ترین مذاکرات بین حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران و سپ بلاتر رئیس سابق فیفا ، صورت گرفت.
در نهایت فیفا پذیرفت دستمزد کارلوس کی‌روش را از منابع درآمد فوتبال ایران ، مستقیماً پرداخت کند که این مسئله به ویژه بعد از جام جهانی برزیل ، به همکاری دو طرف کمک کرد.
این بار ، اما مشکل حاد شده است. کی‌روش در مصاحبه‌های خود چندین و چند بار از تحریم‌ها انتقاد کرد و انگار این بهانه‌ای بود برای آنکه حسابش مسدود شود و ناگفته پیداست این فشار از سوی آمریکا بوده است. از ابتدای امسال ، فدراسیون فوتبال نتوانسته یک دلار به کارلوس کی‌روش پول دهد.
مهدی تاج هم این مسئله را تأیید می‌کند و می‌گوید: « بله ، متأسفانه حساب او را در سوئیس مسدود کرده‌اند. » او وقتی با این سؤال روبه‌رو می‌شود که دلیل چه بوده است ، پاسخ می‌دهد: « چون ایران به دلار به او پول می‌داد ، چنین کاری کردند. » آمریکا به ویژه بعد از خروج از برجام ، حساسیت‌ها روی این مسئله را افزایش داده و حالا چنین چیزی تبدیل به نگرانی اصلی کارلوس در راه امضای قرارداد شده است.
فدراسیون فوتبال به شدت پیگیر این مسئله است و کارلوس در آخرین مذاکراتی که با مسئولان داشته ، تأکید کرده: « متأسفانه این اتفاق افتاده و از من توضیح خواسته‌اند. من هم در ایمیلی به آن‌ها پاسخ دادم که دستمزدم را به خاطر کار در فوتبال می‌گیرم نه مسائل سیاسی. »
در صورتی که این مشکل حل نشود ، فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش دست به دامن فیفا می‌شوند. شعار فدراسیون جهانی فوتبال همواره دوری ورزش از سیاست بوده است.
کی‌روش در مذاکراتی که با فدراسیون فوتبال داشته ، تأکید کرده است: « اگر من قراردادم را تمدید کنم ، می‌خواهید به من چطور پول بدهید؟ نمی‌توانم کیف پول بگیرم و با خود به فرودگاه ببرم. باید مشخص شود شما چطور می‌خواهید دستمزد من را پرداخت کنید. »
منبع: خبرورزشی
---تحریم‌های آمریکا علیه ایران سرمربی تیم ملی را هم به دردسر انداخته است.حساب کارلوس کی‌روش در بانک سوئیس مسدود شده است. این اتفاق ، ظاهراً به دلیل آنچه داد و ستد دلاری با ایران خوانده می‌شود ، افتاده است. آمریکا تصمیم گرفته تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران امضا کند و در این راستا ، قصد دارد بر شدت محدودیت‌ها بیفزاید. ---
...

ادامه در منبع لینک »

موارد مشابه بر اساس تراکم کلیدواژه
سلطانی فر : مدیر توسعه و تحول هستم، نه حفظ وضع موجود ...
dolat.ir ۱۳۹۵/۰۸/۰۹ اخبار
سلطانی فر: با توجه به ظرفیت و توانمندی بانوان‌مان در عرصه‌های مختلف بخصوص ورزش هم در عرصه‌های مدیریت ورزش و هم در عرصه‌های دیگر، متأسفانه ما تا الان ...ادامه مطلب»

دادگان: بهترین بازیکن ایران 150 میلیون می‌ارزد! ...
fararu.com ۱۳۹۳/۰۵/۱۸
رییس سابق فدراسیون فوتبال با انتقاد از ارقام پرداختی به بازیکنان می‌گوید قراردادها امسال نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته است. محمد دادگان در ...ادامه مطلب»

فوتبال، یوزپلنگ را نجات می‌دهد؟ / یوزپلنگ‌هایی که با تیم ملی می‌دوند...
khabaronline.ir ۱۳۹۲/۰۸/۲۴ طبیعت
جامعه > محیط زیست - معصومه ابتکار و سپ بلاتر نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده و خواسته‌اند از پروژه استفاده ایران از نماد یوزپلنگ در جام‌جه...ادامه مطلب»

در پی نامه وزیر ورزش و جوانان رئیس جمهور دستور پیگیری اعزام تیم ملی ف...
dolat.ir ۱۳۹۴/۰۸/۱۶ اخبار
دکتر روحانی از وزرای ورزش و جوانان و امور خارجه خواست هرچه سریعتر مقدمات اعزام تیم ملی فوتسال زنان ایران به مسابقات جام جهانی را فراهم کنند دکتر روحان...ادامه مطلب»

مروری بر اتفاقات مهم حوزه موسیقی کشور در سال ۱۳۹۳ | موسیقی ایرانیان...
musiceiranian.ir ۱۳۹۴/۰۲/۰۱ سرگرمی
موسیقی ایرانیان – مهری علمداری: موسیقی کشورمان در سال‌ ۱۳۹۳ پستی و بلندی‌های زیادی را طی کرد و یکی از سال‌های پرحاشیه‌اش را پشت سرگذاشت. اتفاقات و روی...ادامه مطلب»


EOF